Casiqo

Age Limit
Casiqo
Casiqo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Casiqo Mobile Casino е нова мобилна платформа за казино основана во 2021 година. Тоа е дел од N1 Interactive Limited, со седиште во Валета, Малта. Casiko Mobile Casino работи под орган за игри на среќа на Малта, издаден на неговата матична компанија во 2018 година. Тоа е распространето меѓу играчите во Австрија, Канада, Филипините, Хрватска и Канада.

Games

Имајќи признати провајдери на софтвер на бродот значи дека Casiqo има некои од омилените наслови на играчите. Можете брзо да ги сортирате насловите на игрите според типот, промоциите или добавувачите на софтвер. Казиното Casiqo нуди слотови, игри на маса, казина во живо, бонус купување и игри со џекпот. Популарните титули вклучуваат Господар на океанот, Salon Prive Baccarat, Great Rhino Megaways, Mustang Gold и Tower Tumble.

Withdrawals

Откако ќе се регистрирате во казино и ќе депонирате средства на вашата сметка, потребен ви е сигурен метод за повлекување. Казиното Casiko нуди бесплатни повлекувања помеѓу 20 и 4000 долари. Повлекувањата се обработуваат веднаш и се одразуваат на вашата сметка за кратко време. Поддржаните методи за повлекување вклучуваат Visa, MasterCard, Rapid by Skrill, Neteller и Skrill.

Валути

Како меѓународно мобилно казино, Casiqo цели на глобална заедница на играчи. Поддржува различни валути, кои се вообичаени меѓу неговите играчи. Поддржани валути вклучуваат канадски долари, евра, унгарски форинти, јапонски јен, норвешки круни, новозеландски долари, полски злоти, американски долари или јужноафрикански ранди.

Bonuses

Casiko Mobile Casino се обидува да создаде поволна средина за игри за сите свои играчи преку континуирани бонус понуди. Нема бонус пакет за добредојде за нови играчи или неделни промоции; наместо тоа, нуди 10% неделна понуда за враќање на готовина на сите. Освен тоа, има редовни понуди за бесплатни вртења, специјални бонуси и ексклузивни понуди отворени за сите играчи на Casiko Mobile Casino.

Languages

Casiko Mobile Casino е повеќејазична платформа бидејќи цели на играчи од целиот свет. Веб-страницата поддржува англиски јазик плус германски, Polis, француски, норвешки и фински. Слободно можете да го смените јазикот по ваш избор дури и откако ќе се запишете.

Software

Различни играчи претпочитаат игри од различни провајдери на софтвер. За да се земе во предвид овој факт, Casiqo Mobile Casino соработува со повеќе реномирани провајдери на софтвер за да управуваат со такво експанзивно лоби за игри. Овие провајдери на софтвер ги вклучуваат Pragmatic Play, Play'n GO, Quickspin, Evolution, Novomatic и Playtech. Целата листа можете да ја погледнете во лобито за игри.

Support

Играчите не можат да уживаат во сите карактеристики што ги нуди Casiko Mobile Casino без силен тим за поддршка на клиентите. Играчите можат да најдат одговори на некои од нивните прашања во делот ЧПП. Другите прашања може да се канализираат преку објектот LiveChat или телефонски повици директно до тимот за поддршка. За други прашања, играчите може да е-пошта (support@casiko.com) директно. Тимот за поддршка е достапен 24/7.

Deposits

Една единствена карактеристика за Casiqo Mobile Casino е нејзиниот пристапен депозит. Со минимален депозит од $20 и максимален депозит од $4.000, играчите можат да ги финансираат своите сметки користејќи неколку опции за плаќање. Поддржаните методи за депонирање вклучуваат Neosurf, Neteller, Skrill, Rapid by Skrill, Klarna, Visa и Mastercard. Препорачливо е да изберете начин на депозит што е достапен во вашата земја.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (1)
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Унгарски форинти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (26)
Јужна Африка
Австрија
Албанија
Белорусија
Бенин
Бугарија
Гана
Германија
Данска
Ирска
Канада
Кипар
Колумбија
Кувајт
Лихтенштајн
Луксембург
Македонија
Малта
Нов Зеланд
Саудиска Арабија
Тајланд
Унгарија
Филипини
Финска
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank transferCredit Cards
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrill
Trustly
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (22)