CasinoRoom

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

About

Казино соба е онлајн платформа за коцкање и игри, која нуди низа од најдобрите игри достапни на пазарот. Ова мобилно казино е основано во 2005 година и е поврзано со Ellmount Gaming, лиценцирано и регулирано и од Органот за игри на среќа на Малта и од Комисијата за коцкање на ОК. Дополнително, тие се овластени од Владата на Курасао.

Games

Игрите достапни со Casino Room се поделени во седум категории; казино во живо, слотови, блек џек, рулет, џекпот, игри на маса и класични слотови. Во овие категории се и игрите како Jumanji, Lord of the Rings и класичните слотови како Mega Fortune, со вкупно повеќе од 950 игри, од кои клиентите можат да изберат.

Withdrawals

Достапните опции за повлекување вклучуваат банкарски трансфер, Skrill, Visa и Mastercard, Visa Electron, Neteller, WebMoney, Paysafe, Trustly, Ukash и Paylevo. Повлекувањата мора да се направат на истата сметка што се користи за депозити. За сите износи за повлекување важат минимум 10 евра, а може да се наплатат трошоци за повлекување, во зависност од избраниот начин на плаќање.

Languages

Казино соба обезбедува широк спектар на јазични опции на нивната веб-локација, за да се грижи за многуте земји во кои нудат услуги, како што се Јужна Африка, Русија и Шведска, за да споменеме само неколку. Овие јазици се состојат од англиски, руски, шведски, арапски, фински, германски, јапонски, шпански, грчки, турски, полски, норвешки и португалски.

Live Casino

Казината што ги нуди Casino Room се тип на казино на лице место, наречен инстант игра на десктоп уреди како Windows и Mac, како и мобилно казино до кое може да се пристапи преку мобилни уреди со Android, како што се паметни телефони и таблети, или уреди на Apple како iPhone и iPad-и. Ова им овозможува на клиентите огромна количина на практичност и леснотија.

Promotions & Offers

Голем број на бонуси и промоции се одликува со казино соба. Најновиот бонус за регистрација нуди до 4000 УСД при депозит, како и 25 бесплатни вртења. Клиентите исто така добиваат можност да го изберат својот тип на бонус, на првите пет депозити што ќе ги направат на нивните сметки по пријавувањето.

Software

Казино соба користи неколку најдобри софтверски компании достапни во индустријата. Тие вклучуваат Betsoft, Microgaming, Nyx Interactive, NetEnt, Evolution Gaming, Thunderkick, Elk Studios и Play'n Go. Во прилог на овие, се двете компании Aristocrat и Yggdrasil Gaming. Овие провајдери на софтвер нудат некои од најпопуларните игри на пазарот.

Support

Казино соба нуди широка корисничка поддршка за нивните клиенти. Овие методи вклучуваат разговор во живо на нивната веб-страница, е-пошта, телефонски повик и разговор преку Skype. Клиентите исто така можат да пристапат до повеќе често поставувани прашања (ЧПП) со одговори, или алтернативно, да напишат сопствено барање во лентата за пребарување и да добијат одговор.

Deposits

Клиентите имаат избор на опции за депонирање средства на нивните сметки. Тие се состојат од методите на финансирање на Mastercard и Visa Card, Paysafe, Neteller, Skrill, банкарски трансфери, WebMoney, Paylevo, Trustly, Visa Electron и Ukash. Тие обезбедуваат широки опции за клиентите. Може да се применат дополнителни трошоци, во зависност од користениот начин на плаќање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Curacao
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardMasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (10)