CasinoEmpire

Age Limit
CasinoEmpire
CasinoEmpire is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
NetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Casino Empire е онлајн казино платформа основана во 2018 година. Нуди сеопфатно лоби за игри од некои од врвните провајдери на софтвер во индустријата. Casino Empire работи под главната лиценца издадена од Владата на Курасао на Geomatic Marketing NV Callkey Systems Limited, подружница на Geomatic Marketing NV, ги надгледува сите операции на оваа платформа.

Games

Вљубениците во онлајн казиното се секогаш во потрага по натоварено лоби за игри. Нуди рулет, блек џек, казино во живо, видео покер, џекпот, кено, бинго, бакара, лотарија, слотови и гребење картички. Делот за игри ако е дизајниран со дополнителни функции за да ви помогне лесно да го пронајдете омилениот наслов на играта. Некои од најдобрите игри во Casino Empire вклучуваат Божиќна песна, Boomanji, Tipsy Tourist, Casino Hold'Em, Blackjack, Monkey Keno итн.

Withdrawals

Според обичаите на Casino Empire, сите повлекувања се обработуваат во рок од 24 часа. Сепак, претпочитаниот начин на плаќање одредува колку време ќе биде потребно за да се одрази на вашата банкарска сметка. Повлекувањата на криптовалутите се моментални, додека банкарските трансфери може да потраат малку подолго за обработка на средствата. Поддржаните методи за повлекување вклучуваат банкарски трансфери и криптовалети.

Валути

И покрај тоа што Casino Empire работи некое време, поддржува само евра. Откако ќе се најдат средства на вашата сметка, тие се конвертираат и се прикажуваат во евра. Во моментот на пишување, немаше вести за тоа дали казиното вклучува други валути во скоро време.

Bonuses

Бонусите без депозит и депозит се многу чести во онлајн казината овие денови. Во Casino Empire, добивате дарежлив бонус за добредојде откако ќе се запишете. Добивате бонус на првите 6 депозити плус бесплатни вртења. Со минимален депозит од 20 евра, можете да отклучите 400 евра плус 10 бесплатни вртења како пакет за добредојде.

Languages

Платформата Casino Empire е дизајнирана да прими играчи од секој агол на светот. Затоа, играчите можат да пристапат на оваа страница користејќи различни популарни јазици. Тие вклучуваат англиски, германски, француски, италијански и португалски. На долниот лев агол, можете да се префрлите на јазик по ваш избор.

Software

Не, секој провајдер на софтвер е популарен меѓу играчите на онлајн казино. Добивањето игри од врвни провајдери на софтвер привлекува поголем сообраќај кон веб-локацијата за онлајн казино. Casino Empire содржи игри од Betsoft, Kalamba игри, Oryx Gaming, Ezugi, Platipus Gaming, Evolution Gaming, NoLimit City, Microgaming и Playson, меѓу другите. Целата листа можете да ја погледнете на веб-страницата на казиното.

Support

Операциите на Казино Империја империја се поддржани од тим на квалификувани агенти за клиенти кои работат деноноќно за да им пружат помош на сите играчи. Можете да го користите објектот LiveChat на веб-страницата на казиното за моментален одговор. Алтернативно, можете да контактирате со поддршката за корисници преку е-пошта (support@casinoempire.com) или телефон (+35722232365) директно. Можете да најдете некои корисни одговори на нивниот дел ЧПП.

Deposits

Casino Empire нуди удобни и сигурни опции за депозит за удобни трансакции. Можете да ја изберете опцијата за депозит што е погодна за вас и достапна во вашата земја. Сите податоци за депозитите се заштитени и гарантирани преку технологија за шифрирање на високо ниво. Можете да вложувате депозити на вашата сметка на Казино Империја користејќи традиционална валута или криптовалута. Вие правите депозити на средства преку Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash или банкарски трансфер.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Италијански
Француски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Австралија
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Франција
Холандија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
СофтверСофтвер (13)
BetsoftEzugi
Gamomat
Golden Hero
Kalamba Games
Microgaming
Nucleus Gaming
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Playson
Spinomenal
Tom Horn Enterprise
VIVO Gaming