Casino.com Мобилно Казино Преглед

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусДо 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Casino.com
До 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете €/$400 во бонус средства што не се повлекуваат за да ги користите на достапните казино игри. Може да проверите и на mobilecasinorank-mk.com ако Casino.com има бројни промоции за лојалност и бонуси за да ги задржи играчите да се вратат за повеќе.

+3
+1
Затвори
Games

Games

Casino.com претставува стотици опции за игри за своите корисници. Првата група во нивната листа на игри е блек џек, а потоа следат рулет, слотови, игра на зарове и видео покер. Видео слотовите имаат особено возбудлива линија со опции како што се ирскиот слот за среќа, Големиот син слот, слот за тивок самурај и многу повеќе.

Игри за мобилни телефони

Casino.com ужива огромно следбеници поради неговиот пакет компатибилен со мобилни телефони. Ако ја изберете патеката на веб-локацијата на вашиот мобилен телефон, можете да го проширите приказот со избирање на режимот на работната површина. Контролната табла на играта е на левиот агол и е домаќин на различни категории. Пристапот до апликацијата им дава на играчите попривлечен поглед на делот за игри. Она што е возбудливо за апликацијата базирана на мобилни телефони е тоа што можете да ги пробате најновите игри бесплатно. Во зависност од преференциите на играчите, Casino.com носи дополнителна забава 24/7 во следните категории.

Мобилни слотови

Делот за слотови на веб-страницата или апликацијата Casino.com е најснабден. Има под-категории кои го подобруваат искуството на мобилните гејмери. Постојат слотови за NetEnt, слотови за 15-20 линии за обложување, слотови за 5-10 линии за обложување, 25+ слотови за линии и прогресивни слотови.

Онлајн мобилен рулет

Од апликацијата или веб-страницата за мобилни телефони, Casino.com има различни варијанти на онлајн рулет. Тие вклучуваат; Премиум европски рулет, премиум француски рулет и мини рулет.

Software

За жал, Casino.com не спомнува никакво партнерство со онлајн оператори за коцкање на нивната страница или на друго место. Но, едно е реално; тие имаат импресивен избор на игри кој се чини дека доаѓа од различни доверливи казино оператори. Значи, нема за што да се грижите, бидејќи три регулаторни тела за казино ги ублажуваат нивните операции.

Payments

Payments

Casino.com им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 10 начини на депозит, вклучувајќи Paysafe Card, Debit Card, Neteller, Bank transfer, Credit Cards . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

Ова ценето виртуелно казино поддржува бројни опции за депозит. Изборот се движи од картички Visa, Eco, Neteller, Sofort banking, paysafecard, Entropay, Giropay, Skrill до Master картички, сите со минимален депозит од 10 долари. Тие, исто така, им ветуваат на корисниците дека ќе ги чуваат сите чувствителни податоци безбедни, за играчите да можат да уживаат во бесплатно искуство со игри.

Withdrawals

Исто како и секое друго казино со бела етикета таму, Casino.com им гарантира на корисниците повлекувања без проблеми. Нивната претпочитана опција е банкарски трансфери, но тие испраќаат плаќање и до корисниците на Visa и Neteller. Сепак, тие сериозно ги сфаќаат исплатите, така што корисниците мора да поминат низ процес на верификација пред да добијат какви било средства од казиното.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+9
+7
Затвори

Languages

Casino.com ја преведе својата веб-страница на повеќе јазици, како чекор кон освојување на глобалната коцкарска сцена. Тие поддржуваат англиски, австралиски, канадски, италијански, германски, новозеландски англиски и француски. Но, тимот исто така има планови да се прошири на нова територија, така што оваа листа е предодредена да расте во иднина.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Casino.com е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Casino.com , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Casino.com сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Casino.com вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Casino.com е виртуелно игралиште, посветено на обезбедување забава, возбуда и супер брзи исплати на сите коцкари. Тие, исто така, го подигнаа корисничкото искуство на сосема ново ниво, со нивните молскавично брзи перформанси на веб-локациите и фер генераторите на случаен број. Плус, тие се лиценцирани и регулирани со Законот за Гибралтар, AAMS и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Casino.com

Играјте од апликацијата за казино или веб-страницата за мобилни уреди

Casino.com е глобална моќ за игри. Ветува свежи и епски игри, достапни без напор преку мобилни платформи.

Веб-страницата за мобилни уреди исполнета со забава е оптимизирана за мобилни уреди со Android и iOS. Сè што им треба на играчите е стабилна интернет конекција, а веб-локацијата брзо се вчитува. Исто така, преку Mozilla, Chrome, Safari или кој било прелистувач HTML5, играчите имаат пристап до веб-страницата без задоцнување.

Додека сте на веб-локацијата, приказот на мобилниот интерфејс е разноврсен за да овозможи различни начини на пристап до игрите. Како и другите футуристички веб-страници за мобилни казино, гејмерите не треба да преземаат поставки за игри, бидејќи тие можат веднаш да се играат преку флеш плеери.

Casino.com's мобилна апликација е одлична алтернатива на нејзината веб-страница. Тоа им овозможува на играчите да се поврзат со нивните омилени игри кога и каде и да се. Веб-страницата на казиното го олеснува преземањето на апликацијата за платформите Android и iOS. Има упатства на екранот што ве водат низ едноставен процес на инсталација со кликнување на соодветните врски.

Апликацијата има многу опции во споредба со веб-страницата. На пример, играчите можат да го изберат расположението за вежбање, преку кое уживаат во бесплатни сесии за игри на нивните игри по избор. Премин кон игри со вистински пари бидејќи апликацијата има јасни ознаки.

Брзи факти

Година на основање: 2008
Веб-страница: Casino.com

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Casino.com е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Тимот на Casino.com е достапен на бесплатен телефон (за корисници во ОК), е-пошта и редовен телефонски број за меѓународни корисници. Овие опции за контакт се управувани цел ден, секој ден, но е-поштата може да потрае 24 часа пред да се добие одговор. Но, генерално, поддршката е супер пријателска и за клиентите и за потенцијалните клиенти.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Casino.com , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Casino.com и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Casino.com . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Интересно, Casino.com им нуди 20 вртења, бонус без депозит, на сите нови корисници. Тимот, исто така, ги удвојува депозитите за прв пат до 400 американски долари и ги надополнува со 180 бесплатни вртења. Но, тоа не е сè; лојалните коцкари добиваат пристап до враќање на готовина во живо од казино, бонус за златен час и неделни награди.

Live Casino

Live Casino

Casino.com го подобрува искуството со мобилни игри во живо. Може да се префрлите од портрет во режим на пејзаж од неговата апликација, уживајќи во искусни дилери. Апликацијата додава дополнителна возбуда преку функцијата за лизгање и допир на екранот на допир. Тоа им овозможува на играчите брзо да се обложуваат на игри како Американски рулет во живо, Блек џек во живо лоби, Бафало Блиц во живо слотови и Казино Студ покер во живо.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот