Casino Winner

Age Limit
Casino Winner
Casino Winner is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Победникот на казино е еден од онлајн мобилни казина управувана од Corona Ltd., малтешки казино оператор. Казиното е лиценцирано и регулирано во јурисдикција на Малта од страна на Органот за игри на среќа на Малта (MGA/CRP/108/2004). Денес, Casino Winner е познат по својот широк избор на опции за коцкање, од пазари за спортско обложување до најновите казино игри.

Casino Winner

Games

Casino Winner има и пазари за спортско обложување и казино игри. Во делот за казино, играчите имаат многу покер-игри генерирани од софтвер, вклучувајќи Џекпот покер, Казино Студ покер, Покер на сите Ајс, Покер со три карти, итн. Други игри во казиното вклучуваат видео слотови, класични слотови, рулет, блек џек, џекпот и така натаму.

Withdrawals

Кога станува збор за добивки, казиното гарантира брзо повлекување се додека сметката на играчот е потврдена и се исполнети сите барања за обложување. Среќните добитници можат да заработат преку Trustly, Visa, Paysafecard, MasterCard, Skrill, Neteller, Klarna, Sofort и MuchBetter. Постои минимална и максимална граница за повлекување.

Валути

Бидејќи повеќето онлајн казина имаат мултивалутна платформа, победникот на казино во меѓувреме прифаќа само евра (ЕУР). Се надеваме дека компанијата ќе се отвори за повеќе валути во иднина. Во велејќи дека тоа, играчите кои користат евра ќе најдете лесни трансакции и лесни трансакции секој пат.

Bonuses

Има многу промоции и бонуси во Casino Winner. Новите играчи добиваат фантастичен бонус за добредојде во казино кој се состои од усогласување на депонираната сума плус бесплатни вртења применливи за одредени слотови. Што се однесува до играчите кои се враќаат, Casino Winner може да се пофали со неколку промоции како на пр повторно вчитај бонуси, дополнителни бесплатни вртења, ВИП програма итн.

Languages

Повеќето од операторите на онлајн казино таму имаат за цел да им служат на играчите од сите региони во светот. Затоа има повеќејазични казино сајтови со десетици јазици. Во случајот на Casino Winner, операторот бара да им служи на играчите што зборуваат англиски. Освен тоа Англиски, казиното поддржува фински и норвешки.

Mobile

Casino Winner е одлична страница за коцкање која им служи и на љубителите на спортско обложување и на ентузијастите на казино. Казиното е достапно како инстант игра, што значи дека играчите не бараат никакви додатоци за пристап до играта преку мобилни и десктоп прелистувачи. Во моментов нема апликации за Android или iOS, но има мобилна верзија на казиното.

Software

За да ги задоволи различните вкусови на играчите, Casino Winner ги има сите реномирани добавувачи на софтвер за казино на одборот. Листата вклучува Alchemy Gaming, Blueprint, Играње на големо време, игри во подем, Crazy Tooth Studio, DreamTech, Electric Elephant, Design Works Gaming, автентични игри, Habanero, IGT, Genesis, NextGen, Nyx, NetEnt, Microgaming, ReelPlay, Reflex Gaming, Red7, Pulse 8, Quickspin итн.

Support

Casino Winner има веб-локација пријатна за корисниците со прилично јасна навигација. Покрај тоа, компанијата инвестираше во силна инфраструктура за поддршка на клиентите за да обезбеди играчите да влезат во играта без напор. Коцкарите можат да контактираат со компанијата преку 24/7 поддршка за разговор во живо, е-пошта или услуга за повратен повик. Има и посветен центар за помош.

Deposits

За да освојат вистински пари во Casino Winner, играчите мора да обложуваат вистински пари. Компанијата соработува со неколку платформи за плаќање преку Интернет за да го олесни банкарството. Достапните опции за депозит вклучуваат Доверливо, Sofort, Paysafecard, Visa, MasterCard, Skrill, Кларна, Neteller и MuchBetter. Casino Winner е доверливо онлајн казино обезбедено со користење на најнова шифрирање од воено одделение.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Евра
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Бугарија
Германија
Норвешка
Украина
Унгарија
Шведска
ИгриИгри (41)
CS:GO
Casino War
Dota 2
Dragon Tiger
League of Legends
Pai Gow
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (78)
2 By 2 Gaming
4ThePlayer
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
Asylum Labs
Authentic Gaming
BallyBarcrest Games
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Bulletproof Games
Concept Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk StudiosEvolution Gaming
Fantasma Games
Felt Gaming
FoxiumFuga GamingGameArt
Gamevy
Gamomat
Genesis GamingGreenTubeHabanero
Hacksaw Gaming
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Leander GamesLightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
MicrogamingNetEntNextGen Gaming
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Novomatic
Nyx Interactive
Old Skool Studios
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GOPlaysonPragmatic Play
Probability
Push GamingQuickspinRabcatRealistic GamesRed Tiger GamingRelax Gaming
Revolver Gaming
SG Gaming
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Sigma Games
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spieldev
Stakelogic
Sthlm Gaming
Thunderkick
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)Yggdrasil GamingiSoftBet