Casino Extreme

Age Limit
Casino Extreme
Casino Extreme is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

За Casino Extreme

Овој Mobile Casino е основан во 2000 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 23.05.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Casino Extreme добива 7 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Casino Extreme

Casino Extreme нуди добро познати игри како што се Блек Џек, Рулет, Бакара, Сик Бо, Видео Покер , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им одговара на Mobile Casino ​-љубителите на потрагата по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Casino Extreme

Зад игрите што ги нуди Casino Extreme стојат некои од најомилените производители во индустријата. Casino Extreme обезбедува игри направени од производители како што се , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Casino Extreme

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Casino Extreme исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, Visa, EcoPayz, Neteller, Credit Cards и повеќе.

Зошто да играте во Casino Extreme ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во Casino Extreme поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Casino Extreme е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (14)
High Roller бонусБез обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Новозеландски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (4)
Австралија
Германија
Канада
Нов Зеланд
ИгриИгри (19)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
Andar Bahar
Azuree Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Baccarat Multiplay
Bet on Teen Patti
Blackjack Party
Crazy Time
European Roulette
БакараБингоБлек ЏекВидео ПокерКазино ХолдемКрепсРулетСик БоСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Litecoin
MasterCardNetellerSkrillVisa
СофтверСофтвер (1)
Reel Time Gaming