Casino Cruise

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Casino Cruise е онлајн казино направено по моделот на индустријата за бродови за крстарење. Со седиште во Малта, Casino Cruise е регулирано од страна на властите за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на ОК. Дополнително, ова онлајн казино е лиценцирано од Владата на Курасао. Објектите се управувани од европски професионалци за да понудат квалитетно искуство.

Games

Видовите на игри во Casino Cruise се состојат од казино во живо, бесплатни и онлајн слотови, блек џек, покер и онлајн рулет. Клиентите имаат пристап до некои од најдобрите и најпопуларните игри, како што се слотови Starburst, Gonzo's Quest, Golden Ticket и Fire Joker на пример. Вкупно има повеќе од 1.300 достапни игри.

Withdrawals

Слично на опциите за депозит, методите за повлекување вклучуваат Mastercard, Visa картичка, Visa Electron, Skrill, Neteller, Ecopayz, Entropay и банкарски трансфери. Овие методи се исто така бесплатни и се применува минимален износ на депозит од 10 УСД. Skrill, Neteller и Ecopayz веднаш се повлекуваат, додека банкарскиот трансфер трае помеѓу 3 и 5 дена, а остатокот трае 1-3 дена.

Languages

Како и со повеќето други онлајн казина, ова нуди избор на јазични опции на нивната веб-страница. Ова е одредено од областите кои имаат пристап до услугите на Casino Cruise. Достапните јазици вклучуваат англиски, шведски, германски, норвешки, арапски и фински, кои се меѓу најчестите достапни јазици на онлајн казина.

Live Casino

Како и со повеќето други онлајн и мобилни казина, ова казино овозможува и десктоп и мобилни казино објекти. Типот на десктоп казино е Instant Play достапен на уредите со Windows или Apple. Мобилното казино достапно во форма на апликација може да се користи и на мобилни телефони и таблети со Android, како и на iPhone и iPad.

Promotions & Offers

По креирањето на сметка со Casino Cruise, клиентите ќе добијат пакет за добредојде кој вклучува 200 бесплатни вртења и 1.000 долари. Промоциите се одржуваат во текот на целата година, како што се натпревари за луксузни награди и награди на систем заснован на поени. Се нудат и помали промоции кои им овозможуваат на клиентите шанса да освојат дополнителна готовина.

Software

Игрите понудени на веб-страницата Casino Cruise се дизајнирани и креирани од софтверските компании Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Quickspin, Play'n GO, Yggdrasil и NYX Interactive. Тие сочинуваат избор на некои од најдобрите софтверски компании кои моментално ја водат индустријата на онлајн игри со најшироко користени игри.

Support

Поддршката за корисници се обезбедува во неколку различни форми: разговор во живо на веб-страницата, три адреси за е-пошта и телефонски повик. На веб-локацијата е достапна и листа на често поставувани прашања (ЧПП) со детални одговори, како и други неопходни и релевантни информации кои може да се најдат во центарот за поддршка.

Deposits

Казино Круз ги прифаќа следните начини на плаќање за финансирање сметка: Mastercard, Visa картичка, Visa Electron, Maestro, Ecopayz, Neteller, Skrill, Paysafe картичка, Entropay, iDEAL, Euteller, Trustly, Boku, Easy EFT, EnterCash, GiroPay, Zimpler и Sofort Банкарство. Сите овие достапни методи не предизвикуваат дополнителни трошоци и стапуваат во сила веднаш без период на чекање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
Maestro
MasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (12)