Cashmio

Age Limit
Cashmio
Cashmio is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Cashmio е едно од поновите онлајн казина што нуди возбудлива онлајн забава. Основана е во 2015 година и ја користи најновата технологија за да го подобри искуството на играчите. Примарниот пристап што го презема оваа страница за казино е да се осигура дека секој играч ќе се забавува и ќе ужива во возбудата што доаѓа со играта овде.

Games

Играчите на слотови никогаш нема да се досадуваат во Cashmio Casino, бидејќи има огромен избор за избор. Игрите на маса се движат од некои избори во блек џек и рулет, заедно со покерот All Aces за покер играчите. Друга игра од интерес во делот за игри на маса е делот Super Wheel и Live Casino.

Withdrawals

Можноста за повлекување е исто толку клучна за играчите на онлајн казино, како и методите за депонирање. Cashmio овозможува повлекување преку Mastercard, Neteller, Skrill, ecoPayz, Trustly и има опција и за банкарски трансфери. Обично е потребно еден ден за да се одобри повлекувањето, а има и месечен максимален додаток за повлекување.

Languages

Да се биде во можност да уживате во казино на јазик по избор на играчот е нешто на што Cashmio работи напорно. Поддржани јазици за ова ново и возбудливо онлајн казино се норвешки, англиски, германски, шведски и фински. Ако играчите имаат потешкотии да пристапат до страницата на еден од овие јазици, тие можат да побараат помош за поддршка.

Live Casino

Иако платформата Cashmio е исклучително прифатлива за корисниците, има моменти кога играчите ќе сакаат да контактираат со поддршката. Тие можат да го направат тоа со испраќање е-пошта за поддршка. Друга опција е да го искористите разговорот во живо. Потоа, тука има и детален дел ЧПП, кој е полн со информации кои можат да одговорат на многу прашања.

Promotions & Offers

Кашмио сигурно ќе ги привлече играчите да се приклучат со нивниот прв бонус, што е шанса да уживаат во дваесет бесплатни вртења на нивниот слот за Велигденскиот Остров, дури и пред да направат депозит. Потоа, бонусот за прв депозит е 100% совпаѓање, до 100 евра плус 100 бесплатни вртења.

Software

Cashmio ќе се погрижи нивните играчи да имаат пристап до нивните омилени игри. Тие го постигнаа ова со додавање на избор на врвни провајдери на софтвер во нивниот список. Ова ги вклучува NetEnt, Microgaming, Quickspin, Play'NGo, Betsoft, IGT, WMS, Evolution, Blueprint, Thunderkick, Bally, Yggdrasil, Foxium и неколку други.

Support

Инстант играњето е нешто во кое играчите можат да уживаат во онлајн казиното Cashmio. Веб-страницата е оптимизирана за играње преку мобилни телефони, така што игрите може да се уживаат во секое време и каде било. За оние кои уживаат во игра во казино во живо, нема да бидат разочарани од она што ова казино го нуди. Акцијата за играње во живо е обезбедена преку софтверот Evolution Gaming.

Deposits

Неопходно е да имате некои опции за депонирање во онлајн казино, а Cashmio сигурно нуди многу избори. Депонентите можат да избираат меѓу Mastercard, Neteller, Skrill, Paysafecard, ecoPayz, Instadebit, Trustly, Sofort, Euteller, Instabet и P24. Имајќи неколку избори, тоа значи дека на повеќето играчи ќе им биде брзо и лесно да депонираат во Cashmio.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Замбија
Зимбабве
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Конго
Коста Рика
Куба
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Credit CardsDebit CardEcoPayz
EnterCash
Euteller
Instabet
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
PayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort (by Skrill)
Sofortuberwaisung
Swish
Trustly
Visa
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (33)