Bob Casino

Age Limit
Bob Casino
Bob Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Bob Casino првично беше лансиран во 2017 година и е релативно ново на сцената. Нивната веб-страница е забавна, привлечна и добро дизајнирана. Тие брзо стекнаа одлична репутација и кај гејмерите и кај конкурентите. Боб Казиното е во сопственост и управувано од Дирекс НВ казина кои водат многу други популарни платформи.

Games

Веб-страницата на Боб Казино може да се пофали со голем избор на игри, кои се наведени во различни категории за лесно користење. Категориите се нови игри, слотови, игри на маса, популарни игри и препорачани игри. Има многу квалитетни казино игри во живо, вклучувајќи блек џек, бакара и рулет, каде гејмерите можат да играат на маси во живо со пријателски расположени крупиери.

Withdrawals

За да повлечат добивки од нивната сметка, клиентите избираат од следните банкарски методи; банкарски трансфер, MasterCard, Neteller, instaDebit, Visa, iDEAL, банкарски трансфер, EcoPayz, Skrill, WebMoney, iDebit, Cubits, Comepay или Sberbank. Повлекувањата во е-паричници обично се инстант, дебитните или кредитните картички може да потраат најмногу до 24 часа. Банкарските трансфери може да потраат до три дена.

Languages

Веб-страницата на Bob Casino може да се прикаже на многу различни јазици, вклучувајќи англиски, фински, германски, норвешки, полски, португалски, шпански, француски и руски. Ова значи дека Боб казиното е достапно за широка база на клиенти низ целиот свет. Списокот на ограничени земји, каде што казиното Боб не е достапно, е релативно краток.

Live Casino

Играчите на кои им е потребна помош може да контактираат со поддршката за корисници преку функцијата за разговор во живо и да добијат инстант одговори на нивните прашања и прашања 24 часа на ден, седум дена во неделата. Достапна е и онлајн форма за контакт за помалку итни прашања. Добивањето поддршка од персоналот на Bob Casino е лесно.

Promotions & Offers

Bob Casino нуди атрактивен пакет за добредојде, вклучувајќи бонус без депозит од 10 бесплатни вртења, како и 100% бонус до $100, плус 100 бесплатни вртења при првиот депозит. Вториот и третиот депозит предизвикуваат бонус од 50% секој, до 200 долари. Дополнително, третиот депозит е награден со 30 бесплатни вртења.

Software

Играчите кои бараат игри од нивниот омилен провајдер на софтвер може да избираат игри од списокот. Тие вклучуваат големи имиња како NetEnt, Evolution Gaming, Betsoft и Yggdrasil Gaming, како и помалку познати провајдери како Amatic Industries, 2 By 2 Gaming, EGT Interactive, Big Time Gaming, Endorphina, Quickfire, Pragmatic Play и Iron Dog Studios .

Support

Bob Casino е казино за инстант игра. Гејмерите можат да играат директно во нивниот интернет прелистувач, без потреба да преземаат ништо. Исто така, работи беспрекорно на повеќето мобилни уреди, бидејќи веб-локацијата и игрите се оптимизирани за оперативните системи Android и iOS. Боб Казино, исто така, управува со казино во живо напојувано од NetEnt, во кое има пријателски дилери во живо.

Deposits

Bob Casino прифаќа уплати на депозит преку вообичаените банкарски методи како што се EcoPayz, MasterCard, Neteller, Paysafe Card, instaDebit, Visa, iDEAL, инстант банкарски трансфер, Trustly и Skrill. Тие исто така прифаќаат помалку познати, но подеднакво безбедни методи, како што се QIWI, WebMoney, Yandex Money, iDebit, Promsvyazbank, Alfa Click, Cubits, Svyazno, Zimpler, Comepay, Evroset. Се прифаќаат и плаќања со Биткоин.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Португалски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
ВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Грција
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Холандија
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
EcoPayz
GiroPay
Interac
Maestro
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (44)
2 By 2 GamingAmatic Industries
Authentic Gaming
BallyBarcrest GamesBetsoft
Big Time Gaming
Booming Games
EGT Interactive
Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Fantasma Games
Fugaso
Gaming1
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Max Win Gaming
MicrogamingNetEntNextGen Gaming
Nolimit City
NovomaticPlay'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickfireQuickspinRabcat
Red 7 Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Scientific Games
Sthlm Gaming
ThunderkickWMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet