BK8 Mobile Casino Преглед

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao
Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)
AE Casino
Big Time Gaming
DreamGaming
Evolution GamingMicrogamingPlaytechPragmatic Play
SA Gaming
SABA Sports
Spadegaming

About

Едно од најдобрите мобилни казина во азискиот регион е казиното BK8, порано познато како Bola King. Додека постои мобилна верзија на казиното, операторот помина уште една милја за да развие мобилни апликации и за iOS и за Android уредите. Казиното BK8 работи според регулативата на Curacao eGaming.

Games

BK8 може да се пофали со широк спектар на онлајн казино игри оптимизирани за мобилни телефони. Тоа значи дека играчите не мора да бидат на работната површина за да уживаат во искуството во казиното. Некои од најдобрите мобилни казино игри во ова казино вклучуваат мобилен покер и мобилни слотови. Покрај типичните казино игри, има и казино лоби во живо за мобилни казино игри во живо.

Withdrawals

За разлика од другите дилери на казино кои не успеваат да ги платат играчите по победата, BK8 е познат по тоа што плаќа среќни играчи. Од клучно значење е да се забележи дека прво мора да се исполнат барањата за играње за да се извршат плаќања. Начините на плаќање се брзи и безбедни. Достапните методи за повлекување се Help2Pay, Eazypay, PayTrust88 и локален банкарски трансфер.

Валути

Бидејќи казиното BK8 го покрива само регионот на Југоисточна Азија, поддржува само валути популарни само во регионот. Достапните валути во ова казино вклучуваат виетнамски донг, тајландски бах, малезиски рингит и индонезиска рупија. Играчите на BK8 казиното исто така можат да се коцкаат користејќи крипто како што се етереум, биткоин кеш и биткоин, меѓу другото.

Bonuses

Вљубениците во мобилното казино имаат многу понуди за мобилни казино во казиното BK8. Новите играчи можат да бараат профитабилен бонус за добредојде во казино за мобилни телефони. Покрај бонусот за добредојде, ова казино има неколку други понуди за казино, вклучувајќи редовни бонуси за повторно вчитување, попусти во готовина, роденденски бонуси, бонуси за упатување и готовински бонуси, само да споменеме неколку.

Languages

Казиното BK8 е прилагодено за играчи во регионот на Југоисточна Азија. Ова објаснува зошто нуди само неколку јазици во споредба со другите казина. Достапно е на англиски, кинески, виетнамски, тајландски, индонезиски и малезиски. Играчите можат слободно да се префрлат на јазик што го познаваат во секое време.

Software

BK8 Casino ги нуди најдобрите и најнови игри бидејќи соработува со водечки провајдери на софтвер за казино. Списокот на провајдери на софтвер ги вклучува Pragmatic Play Ltd., Microgaming, SA Gaming, Play 'n GO, Spadegaming, Asia Gaming, Playtech, Mega888, 918Kiss, Game Play, Allbet, Dream Gaming, TopTrend Gaming, Funky Games, Ultimate, Evolution Gaming, итн.

Support

На многу казина им недостасува сигурна поддршка, но тоа не е случај со BK8 Casino. Веб-страницата има сигурна поддршка. Разговорот во живо 24/7 со инстант повратни информации е од голема помош за играчите. Играчите треба да бидат регистрирани за пристап до оваа услуга. Коцкарите може да добијат помош и преку WhatsApp, WeChat и телефон.

Deposits

Казиното BK8 има бесплатни пари и казино игри со вистински пари. За да добијат пристап до игрите во казино со вистински пари, играчите треба прво да депонираат вистински пари. Достапните опции за депозит вклучуваат Help2Pay, PayTrust88, EeziePay и локален банкарски трансфер. Иако BK8 Casino има малку опции за депозит, овие методи се многу сигурни и сигурни.