Betsson Mobile Casino Преглед

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Мобилното казино Betsson започна со работа во 2001 година под шведската компанија Betsson AB, која има над педесет години искуство во индустријата за коцкање. 

Неговиот огромен успех на европските пазари е поддржан од неговата котација на Нордиската берза, како и со повеќе од милион регистрирани корисници ширум светот.

Games

Достапни се над 800 казино игри од реномирани фирми за игри. Повеќето од нив се слотови како Џек Хамер и Мега Форчн. Достапни се и игри на маса и карти, кои вклучуваат Блек Џек и Рулет. 

Достапни се и покер соби напојувани од Microgaming со игри и турнири насекаде. Новите игри и бинго се исто така дел од понудата.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекување добивки, повеќето од достапните услуги за плаќање се удвојуваат како и системи за повлекување. 

Сепак, се забележува дека е-паричниците како Neteller и Skrill ќе обезбедат побрзо време на повлекување во споредба со сите други методи. Нулта граница се применува и кога станува збор за повлекувања.

Languages

Неколку јазици се поддржани на платформата за игри Betsson во обид да се грижат за различните клиенти кои играат од целиот свет. 

Основните јазици вклучуваат англиски, француски и италијански. Германскиот и шпанскиот јазик се исто така вклучени покрај португалскиот, шведскиот, финскиот, полскиот и данскиот. Поддржани се и српски, турски и исландски јазици.

Promotions & Offers

Некои од најпримамливите понудени бонуси вклучуваат 100% бонус за добредојде на новите играчи на првите депозити до 100 евра, 100% бонус за совпаѓање на влогот на депозити до 25 евра и бонус за покер Betsson, меѓу другото. 

Промоциите варираат секојдневно и се движат од облози без ризик, предизвици, турнири до бесплатни вртења.

Live Casino

Betsson, исто така, им овозможува на играчите да ја носат играта со себе каде и да одат или се со пристап до мобилната апликација Betsson Mobile Casino. Ова, сепак, има ограничувања како ограничена достапност на некои игри. Опциите за играње во живо и инстант се исто така достапни како дел од типовите на казино под Betsson.

Software

Потребен е веродостоен софтвер за поддршка на беспрекорно играње. Затоа, во овој случај се склучени договори со неколку провајдери на софтвер за поддршка на Betsson. 

Тие вклучуваат софтвер за Net Entertainment, Leander, Evolution, IGT, NextGen, Micro gaming, Play'n Go меѓу другите. Ова е поволно за обезбедување широк опсег на избор за неговите различни типови клиенти.

Support

Системот за поддршка 24/7 што го нуди Betsson е неспоредлив. Може да се пофали со многу брзо време на одговор како 30 секунди со разговор во живо, најмногу 2 минути на телефон и максимум 60 минути за одговор на е-пошта. Обезбедениот дел ЧПП, исто така, обезбедува решенија за клиентите.

Deposits

Betsson Mobile Casino нуди широк спектар на методи за депонирање во зависност од земјата и регионот на потекло на играчот. 

Тие вклучуваат кредитни и дебитни картички како што се Visa, MasterCard и Euro картичка, Paysafe картичка, е-паричници како Neteller и Skrill покрај методите Ecopayz и Entropay. Понатаму, опциите за депонирање овозможуваат инстант депозити во готовина.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCard
MuchBetter
NetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk StudiosEvolution Gaming
Fantasma Games
FoxiumFuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayQuickspinRealistic GamesRed Tiger GamingRelax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil GamingiSoftBet
Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти
2022-03-29

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти

Г-дин Грин е одлично казино за оние кои уживаат во класичните игри на маса како што се блек џек, рулет и бакара. Обидете се со една од неверојатните над 60 игри со дилери во живо, кои вклучуваат нешто од Монопол во живо до ВИП блек џек. Во казиното има и возбудливи покер соби, кено, бинго и добро позната спортска книшка. Севкупно, страницата вклучува над 700 игри, вклучително и слотови, а мобилните гејмери може да уживаат во поголемиот дел од нив и преку верзијата на апликацијата.

Топ 5 мобилни казина во моментов [ноември 2020 година]
2020-10-29

Топ 5 мобилни казина во моментов [ноември 2020 година]

Паметните телефони брзо стануваат составен дел од животот на луѓето на глобално ниво. Според статистичките податоци, во моментов има повеќе од 3 милијарди корисници на паметни телефони. Затоа, не е ни чудо што мобилните казина ја преземаат сцената на игри. Но, со толку многу опции што ви се на располагање, наоѓањето на вистинското казино за мобилни телефони може да биде предизвик. Затоа, продолжете да читате за да научите до пет одлични избори.