Bet365

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

About

bet365 првично беше основан во 2000 година, од Дениз Коутс, во пренослива зграда во Стоук-он-Трент во централна Англија. Сепак, платформата за казино беше лансирана онлајн во март 2001 година, откако компанијата позајми 15 милиони фунти од Кралската банка на Шкотска. Казиното сега е еден од најголемите оператори за онлајн коцкање во светот.

Games

Страсните играчи на казино ќе откријат дека казиното bet365 нуди огромен број слот машини и други игри. Респектабилната колекција на слот машини ги содржи, меѓу другото, безвременскиот Jurassic Park, забавната игра Hulk и неверојатната Book of Ra. Играчите исто така можат да играат видео покер, аркадни игри, блек џек, бакара и варијанти на рулет.

Withdrawals

Повлекувањата во bet365 имаат временска рамка од 0 до 24 часа. Ова имплицира дека некои повлекувања се моментални, додека други може да потраат до 24 часа. Сепак, сите повлекувања се оптимизирани за повеќе уреди, вклучително и мобилни. Иако повлекувањата се неограничени, тие може да варираат од еден до друг процесор за плаќање.

Languages

bet365 Casino е повеќејазична платформа, со оглед на тоа што прифаќа играчи од различни земји низ светот. Оваа онлајн платформа за коцкање за спорт и обложување поддржува околу 20 јазици, вклучувајќи англиски, шпански, португалски, холандски и полски. Други јазици вклучуваат германски, италијански, дански, норвешки и арапски. Играчите од која било земја ќе откријат дека казиното во основа го поддржува нивниот јазик.

Live Casino

Всушност, има по нешто за секого во bet365. Тој нуди широк спектар на типови на казина, вклучувајќи мобилни, виртуелни и казина во живо. Сите типови на казина во оваа платформа за коцкање имаат различни слотови, игри на маса, видео покер и аркади. Играчите во живо можат да ги изберат своите противници од која било земја што ја сакаат.

Promotions & Offers

bet365 казиното им дава на новите играчи бонус за добредојде, по регистрацијата во компанијата. Наградата се доделува откако играчите ќе направат одреден минимум, или максимум, депозит. Овој бонус се плаќа на три рати. Сегашните играчи можат да собираат поени кога играат, за да бараат награди за лојалност. Играчите бараат бонуси за пресвртница додека се израмнуваат.

Software

Повеќето од игрите на bet365 се напојувани од некои од најголемите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Microgaming и Playtech. Ова казино со повеќе платформи ги користи и услугите на Genesis Gaming, Quickspin, WMS, Blueprint, Ash Gaming, Play'nGo и друг софтвер. Игрите може да се играат на сите уреди, вклучително и десктоп и мобилните уреди со Android и iOS.

Support

Една од најистакнатите карактеристики на bet365 е нивната способност да обезбедува брзи одговори на клиентите. Играчите можат да се потпрат на љубезни, пријателски и доверливи агенти за грижа за клиентите, во секое време од денот (24/7), преку разговор во живо, е-пошта, телефон или факс. Веб-страницата има и страница за контакт каде играчите можат да оставаат пораки.

Deposits

Минималниот депозит може да се движи од 5 до 20 долари, во зависност од типот на играна игра. bet365 поддржува огромен број процесори за плаќање, но тоа зависи од земјата од која доаѓа играчот. Депозитите може да се направат преку кредитни и дебитни картички Mastercard и Visa, електронски банкарски трансфери, чекови и е-паричници, како што се Skrill и Neteller.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
СофтверСофтвер (7)