BAO

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Основана во 2019 година и работи во сопственост на Dama NV, компанија која поседува лиценца за коцкање Курасао, Бао е една од најуникатните платформи за игри во светот. Од неговата иницијализација, казиното е тема на дискусија во светот на онлајн игрите. Уникатното чувство и извонредниот распоред го издвојуваат од конкуренцијата.

BAO

Games

Бао казиното е прибежиште за онлајн игри со широк избор на казино игри за потопување. Разновидноста и квалитетот се основните принципи на понудата на казиното. Гејмерите можат да се потопат во мноштво онлајн казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, казина во живо, крипто игри и џекпот, меѓу многу други категории. Некои од најпопуларните селекции на игри ги вклучуваат Playson's Book of Gold и Buffalo Power, не заборавајќи ги опциите за игри на Booongo's Sun of Egypt и 15 Dragon Pearls. Играчите исто така можат да се впуштат во покер игри како што се American Poker Gold, All Aces Poker, 6+ Poker и многу други.

Withdrawals

Казиното Бао исто така има бројни методи за повлекување исто како што тоа го прави со депозитите. Тие вклучуваат Neteller, Accentpay Rapid Transfer, Skrill, ecoPayz, Mastercard, VISA, MiFinity, WebMoney, Maestro, Bitcoin, Астропеј, iDebit, банкарски трансфер, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin и Dogecoin. На клиентите им дава различни опции за пристап до нивните средства секогаш кога ќе се појави потреба.

Валути

Казиното Бао традиционално ги користеше руските рубли како официјална валута. Сепак, направени се неодамнешни промени и следните валути се достапни за употреба. Тие вклучуваат евра, американски долари, канадски долари, австралиски долари, Норвешка круни, новозеландски долари, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, Ethereum и Bitcoin. Овие валути вклучуваат и дигитални пари.

Bonuses

Бонусите во казиното Бао доаѓаат во многу и одат над и подалеку за да ги задоволат новите потписници од сите категории. На бонус за добредојде, на пример, се доделува во текот на првите три депозити. За првиот депозит, играчите добиваат награда до 200 евра или 0,5 БТК плус 20 бесплатни вртења, или бонус на Хајролер од 1.000 долари плус 100 ФС.

Languages

Извонредно како меѓународно казино со широка клиентела, казиното Бао поддржува различни јазици за своите клиенти ширум светот. Ова осигурува дека е широко распространето на глобално ниво и достигнува широк спектар на клиенти. Примарните јазици кои се поддржани вклучуваат Англиски, француски, германски, руски, шпански, фински, јапонски, малајски норвешки, португалски, тајландски и виетнамски.

Mobile

Казиното Бао им дава на играчите повеќе од доволно причини да се регистрираат и да бидат дел од семејството. Без разлика дали се на Android или iOS, операторот им обезбедува на членовите бесплатна апликација за слотови. Ова овозможува пристап до многу опции за игри, вклучувајќи рулет, слотови и блек џек. Некои од најдобрите игри ги вклучуваат Big Blox и Pyramid: Quest for Immortality.

Support

Во казиното Бао, играчите може да се уверат за итна помош преку различните комуникациски медиуми достапни на локацијата. Тоа е затоа што казиното има некои од најдобрите претставници за грижа за корисници достапни на интернет; Секогаш во режим на подготвеност и подготвен да им обезбеди на играчите решенија за нивните прашања. Играчите можат да добијат помош преку разговор во живо или е-пошта support@baocasino.com.

Deposits

Од ниски минимални износи на депозит до моментално времетраење на депозитот, казиното Бао многу се грижи за својата широка клиентела. Клиентите имаат широк спектар на банкарски опции кои треба да ги искористат, без да се занемарат нивните преференции. Достапните начини на депозит вклучуваат опции за плаќање со дебитна и кредитна картичка, виза, е-паричници и криптовалути како што се Биткоин Кеш и Dogecoin.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Litecoin
Maestro
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)