Aw8

Age Limit
Aw8
Aw8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCOR

About

Aw8 е истакнато и доверливо име во јужноазиската казино-индустрија, надалеку познато по разновидните игри за спортско обложување и лотарија. Оваа извонредна платформа за забава нуди најсовремено искуство во казино на своите потенцијални потрошувачи.

Основана во 2018 година, оваа страница е опремена со плејада игри со дилери во живо кои припаѓаат на најприсутните наслови познати во светот на казино игри. Веб-страницата има директен кориснички интерфејс, што го прави многу лесен за навигација за секој љубител на игри.

Games

Кога станува збор за испорака на возбудливи казино игри, казиното Aw8 го води шоуто. Ова казино работи со големи провајдери на софтвер за да им обезбеди на своите клиенти најдобра можна игра, вклучувајќи:

  • Microgaming
  • Прагматична игра
  • NextSpin
  • Spadegaming
  • Playtech

Периодично го менува својот репертоар за забава за да ги одрази најновите изданија на софтвер од неговите добавувачи на апликации. Секако се препорачува да го истражите светот на казиното Aw8 без разлика дали барате современи слот игри или конкурентни казино игри во живо.

Withdrawals

Тимот на AW8 работи да ги заврши сите процедури за повлекување што е можно поскоро. Помал недостаток е што треба да креирате сметка и да се најавите како член за да добиете повеќе информации за обезбедените банкарски методи бидејќи тие не се отворено претставени на почетната страница на веб-страницата.

Bonuses

Оваа платформа ги надополнува своите корисници со широк асортиман на бонуси што можат да ги искористат додека се обложуваат на спорт или уживаат во огромниот сет на казино игри.

Играчите можат да пристапат до два вида на стимулации за добредојде, казино Бонус за добредојде и бонус за добредојде во спортска книга. За да пристапите до овие атрактивни бонуси, сè што треба да направат играчите е да создадат сметка и да достават дефинитивен износ на пари. Посветените клиенти уживаат и во дневниот бонус за повторно вчитување, поттик за враќање на готовина од 5% и примамлива кампања за неделен попуст од 0,5%.

Languages

Покрај англискиот и кинескиот, Aw8 може да уживаат играчи на тајландски, малезиски и виетнамски.

Овој онлајн портал прифаќа различни валути, вклучувајќи MYR и THB, IDR и VND. Може да се навикнете да го користите и начинот на плаќање Bitcoin.

Live Casino

Поради својата целосно приспособлива и лесно навигирана веб-локација, Aw8 нуди пријателско опкружување за мобилни игри. За прием на порталот и неговите можности, гејмерите не треба да преземаат домашна апликација за уреди со iOS или Android. Да се вклучат во нивните мобилни казино, одете на страницата користејќи го прелистувачот на паметниот телефон. Сајтот и неговите игри се целосно дизајнирани за играње на мобилни уреди и автоматски се прилагодуваат на димензиите на екранот на вашиот телефон.

Пробајте ја опцијата „Казино во живо“ на AW8 ако сакате да пробате нешто различно. Подгответе се за возбудливо коцкање кое ќе ви даде наплив на возбуда. Ваквата варијација на SGD казино игри во живо е сепак забавна и предизвикувачка во исто време. Некои од вклучените игри се Allbet, WM Casino, SA Gaming и Dream Gaming.

Software

Неколку од најпознатите програмери во индустријата ги напојуваат игрите достапни на Aw8. Во врска со Aw8 нуди игри од различни други популарни програмери:

Support

Срдечниот и корисен персонал на Aw8 е тука да ви помогне 24/7. Достапни се преку разговор во живо, е-пошта, телефон и социјални медиуми, можете да одите кај нив во секој час ако имате проблем во врска со платформата за игри што бара инстантно внимание.

Deposits

Мрежата за игри се стреми да им обезбеди на своите клиенти брза, едноставна и доверлива трансакција.

Платформата прави резервна копија на различни опции за депозити во готовина како што се:

  • Дебитни картички

  • Кредит

  • Скрил

    Веднаш штом ќе стане член на семејството Aw8, играчот ќе биде известен за сите опции за плаќање што се моментално достапни. Сите трансакциски процеси се завршуваат во рок од еден ден.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Виетнамски
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (2)
Reload бонусБонус за добредојде
ВалутиВалути (4)
Виетнамски донг
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Индонезија
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (3)
ЛиценциЛиценци (1)
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (3)
ATM
Bank transfer
Online Bank Transfer
СофтверСофтвер (9)
Asia Gaming
DreamGaming
Evolution GamingMicrogamingPlay'n GOPlaytechPragmatic Play
Spadegaming
TopTrend