Katrin Becker

Топ 5 слот игри во 1xbet
2023-09-03

Топ 5 слот игри во 1xbet

Дали барате ново искуство во коцкањето? Дали сакате да пробате нешто различно од она што го нудат повеќето мобилни казина?

Како ефикасно да играте игри во казино за мобилни телефони
2023-03-07

Како ефикасно да играте игри во казино за мобилни телефони

Мобилните казина се несомнено најдобрите видови на казина достапни во оваа ера. Овие казина обезбедуваат најдобар тип на искуство бидејќи обезбедуваат крајна удобност и пристапност. За играчите, овие две карактеристики се доволни за уживање, но има многу повеќе. Иако обезбедуваат такви карактеристики, има и голем број на достапни игри, што предизвикува конфузија кај некои луѓе. Поради таа конфузија, тие не можат ефективно да играат игри.

Thunderkick се придружува на постојаното проширување напојувано од Relax Studio
2022-10-18

Thunderkick се придружува на постојаното проширување напојувано од Relax Studio

Популарната програма Powered By на Relax Gaming продолжува да добива нови членови, Thunderkick станува најновиот развивач на игри што се приклучува на мрежата. Оваа мрежа за игри ги поврзува операторите со најдобрите мобилни казина, давајќи им на играчите побрз пристап до насловите на игрите. Само замислете го како најсовремен сервер за игри со други големи имиња како Playson, Quickspin, BTG итн.

Зошто мобилните казино игри се популарни денес?
2022-04-06

Зошто мобилните казино игри се популарни денес?

Нема сомнеж дека мобилни казина преземаат. По заминувањето од копнените казина кон онлајн игрите, следната промена на парадигмата е од десктоп казина на мобилни платформи. Играчите се одлучуваат за мобилни казина поради неколку причини, како што е дискутирано подолу.

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио
2022-04-04

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио

Embattled iGaming оператор 888 Holdings е најновиот учесник во индустријата за коцкање Онтарио. Играчите во оваа канадска провинција ќе имаат шанса да уживаат во својот омилен мобилни казино игри, вклучувајќи го и најновиот мобилен рулет и мобилен покер, меѓу другите опции за коцкање. Ова е и на десктоп компјутерите, на мобилните веб-прелистувачи и на апликациите за iOS/Android.

Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот
2022-02-23

Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот

Red Rake Gaming никогаш не разочарува. Овој шпански развивач на казино игри ја започна 2022 година со стил, нудејќи им на играчите на онлајн слотови вистинско уживање откако го објави насловот на митски слотови инспириран од Кина, Longmu and the Dragons.

Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки
2022-02-21

Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки

На 27 јануари 2022 година, Betsoft го објави дебито на овошно искуство преку Triple Juicy Drops. Оваа сосема нова игра може да се пофали со каскаден систем, кој носи освежувачки поинаков начин на движење на макари.

Зошто се зголемува сообраќајот на мобилните казино?
2022-02-19

Зошто се зголемува сообраќајот на мобилните казино?

Ако редовно користите мобилни казина, сигурно сте го забележале зголемениот сообраќај и бројот на корисници на различни мобилни казина и ако размислувате приклучување на мобилни казино портал, исто така треба да бидете свесни за сè што е наведено подолу.

Најдобри понуди за казино во 2022 година: бесплатни вртења, враќање на готовина и повеќе
2022-02-13

Најдобри понуди за казино во 2022 година: бесплатни вртења, враќање на готовина и повеќе

Еден од најголемите начини да ја започнете 2022 година со голема брзина е да ги искористите предностите на понудата за казино - и на заедницата на онлајн казино не и недостасуваат неверојатни поволни цени и за новите и за искусни обложувачи.

Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик
2022-01-20

Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик

Thunderkick веќе има неколку митолошки слот-машини таму. И бројот ќе се зголеми на 26 јануари 2022 година, по објавувањето на Одиновата коцка. Овој слот машина со висока нестабилност им овозможува на играчите да ги отклучат тајните на скандинавските богови и да добијат неверојатна награда од 19.333 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени да се сретнете со популарниот нордиски бог и да го барате богатството?

Торо полудува во дивиот Торо II
2022-01-10

Торо полудува во дивиот Торо II

Торо, маротачкиот бик од студиото ЕЛК, пукна низ арената во 2016 година. Првиот напаѓач во октомври 2021 година, тој огромно се враќа во вашето омилено мобилно казино. Овој слот за полнење од шведскиот развивач може да се пофали со растечки ролни, повеќекратни бесплатни вртења, прогресивни мултипликатори и максимална стапка на плаќање од 10.000 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени за трчање со диви бикови? Закопчајте!

Имајте среќа со Thunderkick's Fortune Cats Golden Stacks
2022-01-08

Имајте среќа со Thunderkick's Fortune Cats Golden Stacks

На 8 декември 2021 г Тандеркик објави живописно искуство со добро чувство преку Fortune Cats Golden Stacks. Во оваа игра, се што ви треба е среќната Златна мачка да освои богатство и богатство. Овој онлајн слот доаѓа со мистериозни симболи, бонус игра и Златни стекови за да им помогне на играчите да го постигнат ова. Максималниот потенцијал за победа? 2.500 пати почетен влог!

Откривање на популарните онлајн митови за мобилни казина
2022-01-06

Откривање на популарните онлајн митови за мобилни казина

Има еден камион митови и заблуди за тоа играње во мобилни казина онлајн. Но, додека мрзливите играчи ги купуваат овие неосновани аргументи без второ размислување, паметните играчи прво истражуваат малку.

Избор на најдобрите мобилни слотови за играње во 2022 година
2022-01-04

Избор на најдобрите мобилни слотови за играње во 2022 година

Заборавете на оние „експертски“ играчи и блогови кои ги советуваат почетниците да играат игри со вештини како покер и блек џек. Реалноста на терен е таа мобилни слотови се омилени на навивачите. Овие игри се без напор за играње, а исплатата е неповторлива. Всушност, највисоките добивки од коцкање преку Интернет се од слотови.

Водич за почетници за играње слотови за вистински пари на мобилен телефон
2021-12-31

Водич за почетници за играње слотови за вистински пари на мобилен телефон

Некогаш играл слотови за вистински пари на мобилен? Колку и да се забавни, овие игри можат да ве натераат да се сомневате во вашите вештини за играње. Онлајн слотови се сметаат главно за игри засновани на среќа, што е точно до одреден степен. Но, со неколку размислувања, можете значително да ги намалите губитните сесии и да почнете да победувате почесто.

Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes
2021-12-17

Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes

Yggdrasil објавува до пет сосема нови слот наслови секој месец. И компанијата не планира да ја промени таа традиција во скоро време. На 4 ноември 2021 година, агрегаторот, во партнерство со Dreamtech Gaming, го објави дебито на Glory of Heroes. Оваа игра ги носи играчите во возбудлива авантура во средновековното време. Се одликува со неколку бесплатни вртења, модификатори и максимална исплата од 18.815 пати повеќе од влогот. Подготвени да ја преземете наградата?

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето
2021-12-07

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето

WowPot на Microgaming е високо платен онлајн џекпот со четири нивоа, прогресив кој чини 2 милиони евра. До денес, овој џекпот има исплатено вкупно 73,34 милиони евра, а последното е 3,8 милиони освоени од шведски играч (името е задржано).

Најдобри мобилни казино игри за почетници
2021-11-29

Најдобри мобилни казино игри за почетници

По регистрирањето во најдобрите мобилни казина, повеќето почетници сметаат дека колекцијата на игри е малку поразителна. Тоа е затоа што овие казина имаат море од автомати и варијанти на игри на маса. Значи, каде започнува почетниот играч на казино? Подолу е комплетната листа на најдобрите мобилни казино игри за зелени раце.

Добијте многу со овие совети за мобилни слотови
2021-11-21

Добијте многу со овие совети за мобилни слотови

Зголемување на вашите шанси за победа на мобилни слотови не е само некоја друга задача. На крајот на краиштата, видео слотовите се главно за среќа. Сепак, овој напис ќе се обиде да го разоткрие овој вековен мит.

Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's
2021-11-05

Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's

Прагматичното играње е познато по тоа што објавува до пет сосема нови слотови секој месец. Но, ако постои тема од која агрегаторот не може да се засити освен од азиската, тогаш тоа е иконската овошна тема.

Сите 90 бинго сленгови и што претставуваат
2021-10-12

Сите 90 бинго сленгови и што претставуваат

Дали некогаш сте гледале игра со Бинго и сте се запрашале што значат тие рими што повикувачот ги извикува? Ако одговорот е да, тоа значи две работи.

Одете на патување на исток со г-дин Макао на Betsoft
2021-10-04

Одете на патување на исток со г-дин Макао на Betsoft

Кога станува збор за развој на некои од најдобрите мобилни казино игри наоколу, Betsoft е вредно за возбуда. Компанијата досега има издадено повеќе од 200 RNG игри на 15+ регулирани пазари. Запомнете, игрите на Betsoft се тестирани за правичност од независната Gaming Labs International.

Моќта на Волкот: Држи и победи
2021-09-28

Моќта на Волкот: Држи и победи

Овој блог пост е за моќта на Волкот. Тоа е коцкарска игра која неодамна е во тренд во светот на онлајн казиното. Вљубениците во коцкањето ширум светот се собираат во оваа иновативна нова игра што го зафати Лас Вегас. Правилата се едноставни, но може да биде тешко да се победи поради начинот на кој тие ја дизајнирале играта.

Среќни уроци за коцкање: Магијата зад кутија со житарки
2021-09-24

Среќни уроци за коцкање: Магијата зад кутија со житарки

Дали некогаш сте слушнале за Lucky Charms за коцкање? Среќните шарм се кутија житарки со мали бел слез кои имаат магично вкусен вкус. Среќните чареи можат да ви помогнат на среќата во играта, а бајките за коцкање не се разликуваат!

Мобилните казина се зголемуваат во популарност
2021-08-07

Мобилните казина се зголемуваат во популарност

Мобилните казина стануваат се попопуларни за нивната леснотија на користење, зависна игра и одлични понуди за бонуси поттикнати од растечкиот, конкурентен пазар. Има многу одлични бонуси, особено на пазарот на мобилни казина поради екстремниот раст и конкуренцијата во индустријата за мобилни казино во последниве години.

NetEnt: Краток преглед
2021-08-03

NetEnt: Краток преглед

NetEnt е врвен снабдувач на дигитално дистрибуирани системи за игри користени од некои од најуспешните светски оператори за онлајн игри. Во овој блог, ќе ги погледнеме нивните најнови вести во индустријата, вклучително и нивната најнова награда на Глобалните награди за игри во Лондон на почетокот на оваа година и нивниот нов производ.

Брилијантен биткоин - револуција во казино индустријата
2021-07-30

Брилијантен биткоин - револуција во казино индустријата

Прстен, прстен! Иднината вика! Начините на плаќање во мобилните казина брзо се менуваат и треба да бидете сигурни дека сте во чекор со времето кога и тие се менуваат. Она што само пред неколку години изгледаше како далечна можност, веќе станува реалност. Плаќање со Биткоин во мобилни казина е опција која во последно време расте во популарност. На крајот на краиштата, криптовалутите нудат многу придобивки во споредба со другите, потрадиционални начини на плаќање. Како што? Па, прочитајте за да дознаете повеќе…

Мобилни казино игри: во тренд
2021-07-28

Мобилни казино игри: во тренд

Во игра во моментов, мобилни казино игри прават бранови. Огромната разновидност и обемот на мобилните казино игри достапни во моментов за играчите значи дека има нешто што одговара на секој поединец, а пазарот секојдневно расте - може да се каже, во подем. Само на пазарот на мобилни коцкање во САД му е дадена проценета вредност од 21,4 милијарди долари во 2020 година и се очекува да порасне со стапка од над 17% во следните седум години.

The July Game Storm – Збир на нови изданија од Microgaming
2021-07-16

The July Game Storm – Збир на нови изданија од Microgaming

Топлото летно ветре во јули треба да разбуди бура од нови изданија од Microgaming's независни студија и партнери за содржина. Ова има повеќе Wowpots, Hyperspins, Connectify Pays и Megaways. Како таков, Microgaming се подготвува за низа нови изданија овој месец и од независни студија и од партнери за содржина, што ќе донесе уште повеќе забава за гејмерите. Овие се состојат од над 16 игри.