Katrin Becker

Зошто мобилните казино игри се популарни денес?
2022-04-06

Зошто мобилните казино игри се популарни денес?

Нема сомнеж дека мобилни казина преземаат. По заминувањето од копнените казина кон онлајн игрите, следната промена на парадигмата е од десктоп казина на мобилни платформи. Играчите се одлучуваат за мобилни казина поради неколку причини, како што е дискутирано подолу.

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио
2022-04-04

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио

Embattled iGaming оператор 888 Holdings е најновиот учесник во индустријата за коцкање Онтарио. Играчите во оваа канадска провинција ќе имаат шанса да уживаат во својот омилен мобилни казино игри, вклучувајќи го и најновиот мобилен рулет и мобилен покер, меѓу другите опции за коцкање. Ова е и на десктоп компјутерите, на мобилните веб-прелистувачи и на апликациите за iOS/Android.

Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот
2022-02-23

Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот

Red Rake Gaming никогаш не разочарува. Овој шпански развивач на казино игри ја започна 2022 година со стил, нудејќи им на играчите на онлајн слотови вистинско уживање откако го објави насловот на митски слотови инспириран од Кина, Longmu and the Dragons. 

Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки
2022-02-21

Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки

На 27 јануари 2022 година, Betsoft го објави дебито на овошно искуство преку Triple Juicy Drops. Оваа сосема нова игра може да се пофали со каскаден систем, кој носи освежувачки поинаков начин на движење на макари. 

Зошто се зголемува сообраќајот на мобилните казино?
2022-02-19

Зошто се зголемува сообраќајот на мобилните казино?

Ако редовно користите мобилни казина, сигурно сте го забележале зголемениот сообраќај и бројот на корисници на различни мобилни казина и ако размислувате приклучување на мобилни казино портал, исто така треба да бидете свесни за сè што е наведено подолу.

Најдобри понуди за казино во 2022 година: бесплатни вртења, враќање на готовина и повеќе
2022-02-13

Најдобри понуди за казино во 2022 година: бесплатни вртења, враќање на готовина и повеќе

Еден од најголемите начини да ја започнете 2022 година со голема брзина е да ги искористите предностите на понудата за казино - и на заедницата на онлајн казино не и недостасуваат неверојатни поволни цени и за новите и за искусни обложувачи.

Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик
2022-01-20

Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик

Thunderkick веќе има неколку митолошки слот-машини таму. И бројот ќе се зголеми на 26 јануари 2022 година, по објавувањето на Одиновата коцка. Овој слот машина со висока нестабилност им овозможува на играчите да ги отклучат тајните на скандинавските богови и да добијат неверојатна награда од 19.333 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени да се сретнете со популарниот нордиски бог и да го барате богатството? 

Врвни карактеристики и размислувања за најдобриот е-паричник за коцкање
2022-01-16

Врвни карактеристики и размислувања за најдобриот е-паричник за коцкање

Практично е невозможно да не се најдат три или четири решенија за е-паричник најдобрите мобилни казина. Овој начин на плаќање е пофален поради неговата едноставност и практичност. Но, со толку многу опции таму, изборот на решение за плаќање на најдобро казино за е-паричник не е сечија шолја чај. Затоа, седете цврсто додека овој водич ве води низ сите ненамалливи минимуми за да побарате од е-паричник за коцкање.