Eddy Cheung

Ако казино игрите се случајни, како мобилните казина остваруваат профит
2023-03-28

Ако казино игрите се случајни, како мобилните казина остваруваат профит

Ако користите лиценцирано и легитимно мобилно казино, можете да бидете сигурни дека сите игри во казиното ќе бидат случајни и фер. Регулаторните органи обезбедуваат мобилните и онлајн казина да користат генератори на случаен број и да не се вклучат во недозволени активности.

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Мобилните казина веќе некое време добиваат екстремно внимание и фер е да се каже дека тие целосно ги презедоа копнените казина. Сепак, буммерите претпочитаат копнени области поради генерацискиот јаз. Како што е кажано, видео слотови добиваат се повеќе и повеќе популарност на дневна основа, и сите мобилни казина нудат некои видео слотови за играчите да играат.

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Мобилните казина стануваат популарни на дневна основа бидејќи обезбедуваат врвна погодност за играчите. Се чини дека ова е доволно за играчите да уживаат во нивните омилени игри, но има многу различни други причини зошто луѓето сакаат мобилни казина. Со оглед на тоа што мобилните казина се толку популарни, тоа доведува до прашање за тоа кои игри најмногу се играат во мобилните казино.

Прагматичното Play лансира сосема нова слот-игра на тема пица: Пица! Пица? Пица!
2023-02-21

Прагматичното Play лансира сосема нова слот-игра на тема пица: Пица! Пица? Пица!

Ако се сеќавате на првиот пат кога влеговте во вистинско казино, ќе знаете дека една од првите казино игри што сте ги играле била слот игра. Не само што слотови се популарни кај почетниците, туку се популарни и кај луѓето кои играат игри на коцкање неколку години.

Дали треба да изберете мобилни казина за подобро искуство со слотови
2023-02-14

Дали треба да изберете мобилни казина за подобро искуство со слотови

Светот направи некои импресивни технолошки напредок во текот на годините. Работите за кои некогаш мислевме дека никогаш нема да бидат возможни сега се норма. Една од тие работи е мобилниот телефон. Никој не мислеше дека можеме да ја сместиме моќта на десктоп компјутерот на дланка.

Сè што треба да знаете за мобилните казина
2022-12-27

Сè што треба да знаете за мобилните казина

Еден од најимпресивните достигнувања во технологијата што го видовме во изминатите неколку години е лудото подобрување на пристапноста на паметните телефони. Тешко е да се најде личност што ја познавате и која не користи паметен телефон.

Како да избегнете измами во казино за мобилни телефони
2022-12-13

Како да избегнете измами во казино за мобилни телефони

Сега има повеќе мобилни казина од кога било досега поради нивната огромна популарност. Секој може да се збуни при изборот на мобилно казино бидејќи има толку многу од нив достапни. Имајќи предвид дека мобилните казина можеби се најдобрите достапни казина, загриженоста за измамите несомнено ќе расте.

Иднината на мобилните казино
2022-12-06

Иднината на мобилните казино

Како што технологијата станува напредна, казината се обликуваа соодветно. Сега, можете да ги играте вашите омилени казино игри од каде и да посакате со само преземање на апликацијата. Сега има дури и казино игри во живо достапни во мобилните казина. Иако постојат некои други начини за играње казино игри на интернет, мобилните казина можеби се најдобри.

Мобилни казина наспроти онлајн казина
2022-11-22

Мобилни казина наспроти онлајн казина

Како што технологијата напредува со огромна брзина, играњето казино игри на мобилни телефони станува вообичаено. Иднината на бизнисот со коцкање сега лежи во светот на мобилните телефони. Но, како мобилните казина се разликуваат од онлајн казината?

Како да го пронајдете совршеното мобилно казино за себе
2022-11-15

Како да го пронајдете совршеното мобилно казино за себе

Во 21 век, онлајн игрите се на својот врв. Иако постојат неколку видови на онлајн игри што луѓето сакаат да ги играат, многумина претпочитаат казино игри. Од физички до онлајн до мобилни казина, платформата станува популарна со огромна стапка. Сега е ерата на мобилните казина; тие не се толку многу различни од онлајн, но тие се посигурни и обезбедуваат крајна погодност.

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Помина времето кога играчите на мобилните казино се мачеа да го добијат претпочитаниот начин на плаќање. Овие денови, играчите можат да се повлечат и депонираат по телефон преку кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарска жица, па дури и криптовалути.

Жените кои се коцкаат во пораст во мобилните обложувања
2022-09-07

Жените кои се коцкаат во пораст во мобилните обложувања

Според истражувањето на UKGC од 2017 година, 44% од жените се коцкале на еден или друг начин во споредба со 53% од мажите. Исто така, Global Wireless Solutions откри дека инсталирале 4,6 милиони жени апликации за спортско обложување во САД во 2021 година.

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година
2022-08-31

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година

Истражувањето вели дека светот е дом на 6,6 милијарди корисници на мобилни телефони од 2022 година. Верувале или не, ова е 2 милијарди повеќе од корисниците на компјутери. Значи, ако овие бројки се нешто од што треба да се зависат, онлајн казината ќе направат сè за да се приклучат на мобилниот пазар.

Поглед на денешниот пејзаж на мобилни коцкање
2022-04-08

Поглед на денешниот пејзаж на мобилни коцкање

Како што порастот на употребата на мобилни телефони продолжува да го достигнува својот врв, така се зголемува и интересот за мобилните казина на глобално ниво. Значи, каква е динамиката што ја обликува индустријата за мобилно коцкање?

Казино апликации погодни за мобилни телефони 2023
2022-03-27

Казино апликации погодни за мобилни телефони 2023

Секторот на казино беше меѓу првите што профитираше од создавањето на интернетот, со првото онлајн казино отворено во 1996 година. Беше потребно извесно време за пазарот да ја достигне иновативноста на онлајн казината. Како и да е, бизнисот со интернет игри моментално опфаќа повеќе од една четвртина од европскиот пазар за коцкање.

Кои се најдобрите мобилни казино игри за почетници?
2022-03-01

Кои се најдобрите мобилни казино игри за почетници?

Секој играч на онлајн казино го почувствува ефектот на мобилните казина, чија популарност неодамна експлодираше. Помина времето кога онлајн казиното беше ограничено на компјутери или лаптопи; не беше доволно погодно бидејќи играчите мораа да бидат лоцирани на одредено место за да ги играат своите омилени игри.

Каков бинго играч сте вие?
2022-02-17

Каков бинго играч сте вие?

Играњето мобилни бинго е многу забавно и бара многу малку вештина бидејќи играта се заснова на среќа и шанса. Сепак, ова не го спречува бинго играчот да прифати одреден стил со цел да ја подобри својата игра, да освои поголеми награди и да се забавува повеќе надвор од играта.

Најдобри идеи за божиќни подароци за 2021 година за коцкари
2021-12-23

Најдобри идеи за божиќни подароци за 2021 година за коцкари

Повторно е тоа време од годината! Божиќ е меѓу најочекуваните празнични сезони во текот на целата година. Ова е совршена можност да поминете време со вашите најблиски и да им покажете колку ги цените нивните хоби, вклучително и коцкањето.

Како 5G ќе ја револуционизира индустријата за мобилни казино
2021-12-19

Како 5G ќе ја револуционизира индустријата за мобилни казино

Се сеќавате кога 3G се сметаше за иднината на мобилниот интернет во 2001 година? Неколку години подоцна, 5G се обидува да го застари 3G со 6G веќе во кујната. Да, така брзо се менува технологијата на мобилните телефони. Бидејќи 5G ветува побрза и постабилна интернет конекција, се очекува бројот на облози да се зголеми. Значи, овој пост детално разгледува како 5G ќе влијае на вашето искуство во мобилно казино.

Зошто да играте страничен облог од Блек Џек?
2021-11-19

Зошто да играте страничен облог од Блек Џек?

Кога станува збор за едноставноста и профитабилноста, блек џек е рангирана на врвот меѓу другите онлајн казино игри. Со вистинската стратегија, оваа игра е лесна за учење и им овозможува на играчите да го спуштат работ на куќата на помалку од 0,50%. Како тоа да не е доволно, играта додава слој на сложеност преку странични облози.

Иднината на индустријата за мобилни казино?
2021-11-09

Иднината на индустријата за мобилни казино?

Онлајн казина направија голема револуција во индустријата за коцкање. Најдобрите онлајн казина им нудат на играчите иновативен начин да уживаат во казино игрите од удобноста на нивните домови или на кое било друго место.

RNG наспроти игри со дилери во живо 🏆 Која е најдобрата?
2021-10-10

RNG наспроти игри со дилери во живо 🏆 Која е најдобрата?

Посетете кое било мобилно казино и веројатно ќе играте која било казино игра по ваш избор. Мобилните апликации за коцкање им нудат на играчите сите варијанти на игри, вклучувајќи видео слотови, игри на маса, бинго, гребење и многу повеќе.

Виртуелно спортско обложување наспроти редовно спортско обложување: што е подобро?
2021-09-22

Виртуелно спортско обложување наспроти редовно спортско обложување: што е подобро?

Пазарот за онлајн игри е огромен, со играчи од целиот свет кои се обложуваат на сè. Виртуелното спортско обложување и редовното спортско обложување се два различни типа на обложувања што можете да ги правите онлајн. Виртуелно спортско обложување вклучува играч кој користи виртуелни пари за да инвестира во спортски настани.

Водич за почетници за играње во казино Dogecoin
2021-08-31

Водич за почетници за играње во казино Dogecoin

Кога барате совршено казино за криптовалути за да започнете, повеќето играчи не го гледаат минатото Биткоин (BTC). Но, тоа е сосема во ред, имајќи предвид дека БТК е најскапоцената дигитална монета во светот и е достапна на речиси секое мобилно казино.

Причини зошто мобилните казино игри се толку успешни
2021-08-23

Причини зошто мобилните казино игри се толку успешни

Паметните телефони и таблетите направија револуција во светот на комуникацијата и забавата. Првично, мобилните телефони беа дизајнирани да ја направат комуникацијата беспрекорна и поприфатлива. Но, како што поминува времето, некои од најдобрите мобилни казина одговараат на нивните десктоп и копнени колеги во речиси секој аспект. Значи, кој е трикот зад просперитетните мобилни казино игри?

Измами во казино за мобилни телефони: како да избегнете измама
2021-08-19

Измами во казино за мобилни телефони: како да избегнете измама

Онлајн казино игри расте во популарност во последно време. Иако повеќето од нив се легитимни, за жал, неколку се таму за да ги крадат парите и личните податоци на луѓето.

Врвни мобилни казино провајдери на софтвер
2021-08-13

Врвни мобилни казино провајдери на софтвер

Технологијата драстично се подобрува во денешно време. Софтвер кој мобилни казина користењето неодамна е понапредно од оние што се користеа во минатото.

Ветувања што секој играч во казино треба да ги исполни
2021-08-11

Ветувања што секој играч во казино треба да ги исполни

Мобилно казино се однесува на играње игра на вештина или среќа користејќи пренослив уред како што е мобилен телефон за да заработите пари. Успешните играчи на казино треба да ги разберат алгоритмите и математиката зад играта што ја играат. Исто така, треба да бидат дисциплинирани за добро да управуваат со парите. Оваа статија се фокусира на некои од советите што треба да ги има на ум секој успешен играч на казино за мобилни телефони. Можеби е тешко да се задржат, но даваат поголем принос ако се придржувате.

Ezugi: Водечки развивач на игри во светот
2021-08-09

Ezugi: Водечки развивач на игри во светот

Езуги, водечки развивач на казино во живо, основана во 2012 година од ветерани од индустријата за игри, обезбедува иновативни игри со дилери во живо на онлајн операторите. Ќе разговараме за најважните моменти од нивните најнови подвизи во преглед на вестите од нивната индустрија.

Виртуелно коцкање: растечки тренд во коцкањето со мобилни казино
2021-07-22

Виртуелно коцкање: растечки тренд во коцкањето со мобилни казино

Растот на индустријата за коцкање казино е огромен. Од првото лансирање на онлајн казино во средината на 90-тите до првото мобилно казино во 2005 година, оваа индустрија порасна неизмерно. Но, индустријата допрва треба да ги види последните иновации. Во моментов, игрите со виртуелна реалност (VR) се клучните зборови. Значи, што точно е виртуелно коцкање и како тоа влијае на мобилни казино коцкање индустрија?

Остриот подем на индустријата за мобилни казино
2021-07-20

Остриот подем на индустријата за мобилни казино

Ако сте искусен играч на онлајн казино, не ви треба никаков вовед во најдобрите мобилни игри. Денес, онлајн коцкарите ги отфрлаат статичните десктоп компјутери и незгодните лаптопи на повеќе преносливи паметни телефони и таблети. Но, каде точно започна сето тоа? Која е движечката сила зад брзорастечката индустрија за мобилни казино?

Мобилни казино игри што не замислувавте дека ќе функционираат
2021-07-12

Мобилни казино игри што не замислувавте дека ќе функционираат

Кога во 1973 година беше измислен првиот мобилен телефон, идејата беше да се олесни глобалната комуникација. Но, иако тоа е постигнато 100%, никој никогаш не замислуваше дека најдобрите мобилни казина ќе им дадат на традиционалните казина трка за своите пари. Тоа е затоа што онлајн коцкањето континуирано иновира за да ја достигне брзата мобилна технологија.

Сè што треба да знаете за среќата на Zeldar на Epic Industries
2021-07-10

Сè што треба да знаете за среќата на Zeldar на Epic Industries

Дали сакате да ѕирнете во кристална топка и да ја знаете иднината? Па, Epic Industries ви нуди можност да го направите тоа и да освоите пари преку Zeldar's Fortunes. Овој онлајн слот на гејмерите им доделува повеќе Wilds, бесплатни вртења и повторно активирање на бесплатни вртења за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. Затоа, подгответе го вашето мобилно казино и дознајте дали тарот картите ќе ви донесат среќа.

Побарајте ја наградата на мечот и магичниот видео слот од Фугасо
2021-07-08

Побарајте ја наградата на мечот и магичниот видео слот од Фугасо

На 29 април 2021 г Фугасо, познат по објавувањето на некои од најдобрите мобилни казино игри, го објави The Sword and the Magic. Овој забавен онлајн слот има тема за замок, каде што играчите треба да ја освојат круната со постигнување големи награди. Затоа, продолжете да читате за да ја откриете мистеријата зад ова возбудливо искуство со игри.

Водич за почетници за коцкање со криптовалути
2021-07-06

Водич за почетници за коцкање со криптовалути

Индустријата за iGaming отсекогаш била брза да ги прифати најновите технологии. Денес, индустријата е преплавена со иновации како мобилни казина, VR казина, казина во живо и казина за криптовалути. Но, се разбира, дури и на најискусните играчи ќе им треба помош за да започнат со коцкање со криптовалути. Значи, пред да започнете да играте најдобро мобилни казино игри со дигитални монети, прочитајте за да научите неколку совети за да го подобрите вашето искуство со крипто коцкање.

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo
2021-06-30

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo

Оваа година веќе е забележана повеќекратна Игдрасил слотови хит на онлајн коцкање индустрија. На 21 мај 2021 година, компанијата објави дека ќе биде партнер ReelPlay да го објави сосема новиот видео слот на Bad Dingo – Jaguar SuperWays. Играта е сместена длабоко во јужноамериканската џунгла и има повеќе страшни животни, каскадни победи, проширување на симболите и неверојатни 387.000.000 начини за победа.

Топ 7 развивачи на крипто игри на пазарот на iGaming
2021-06-28

Топ 7 развивачи на крипто игри на пазарот на iGaming

Казино индустријата претрпе многу трансформации. Започна во 1995 година кога беше лансирано првото онлајн казино за да го направи целото коцкарско искуство позабавно и поудобно. Потоа, девет години подоцна, друга технологија во форма на мобилни казина се појави во употреба за да им помогне на играчите да се коцкаат каде било и во секое време.

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно
2021-06-25

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно

Прашајте кој било искусен гејмер за искуството со коцкање во нивните најславни денови, и тоа е горчливо-слатка приказна. Иако коцкањето во личен амбиент е забавно, може да биде скапо и напорно, имајќи предвид дека коцкарите мора да патуваат до најблиското казино.

Како функционираат мобилните казино игри - наоѓање на најдоброто казино за мобилни телефони
2021-06-23

Како функционираат мобилните казино игри - наоѓање на најдоброто казино за мобилни телефони

Кога пионерското онлајн казино започна во употреба во 1995 година, претставуваше значајна револуција во глобалната индустрија за коцкање. Тоа значеше дека играчите повеќе не мора да одат на лице место за да играат игри во казино. Една деценија подоцна, индустријата направи уште еден чекор напред откако го воведе првото мобилно казино, кое им овозможи на играчите да уживаат каде било и во секое време.

Водич за сите варијации на онлајн казино покер
2021-06-21

Водич за сите варијации на онлајн казино покер

Кога поставувате сметка за онлајн казино, првата игра што треба да се игра е најверојатно слот машина. Тоа е делумно затоа што повеќето казина ја спакуваат оваа игра во повеќето од нивните бонуси за добредојде. Но, длабоко во водите лежи веројатно најпрофитабилната мобилна казино игра - видео покер.

Зделка со мастила од Studios за златни монети за да се придружите на експанзивната листа на Microgaming Studio
2021-06-19

Зделка со мастила од Studios за златни монети за да се придружите на експанзивната листа на Microgaming Studio

На 21 март 2021 г Microgaming објави дека нејзината студиска колекција од трета страна ќе добие нов член - студио Gold Coin со седиште во Reno. Овој развивач на игри беше лансиран во 2018 година и моментално може да се пофали со неколку нови слотови веќе во Microgaming. Еден ден пред објавувањето, студиото, во партнерство со Microgaming, го објави Silver Seas, а претстојните блокбастерски наслови како Connectify Pays веќе се во најава.

Внимание готвачи! - NetEnt ја издава пеколната кујна на Гордон Ремзи
2021-06-17

Внимание готвачи! - NetEnt ја издава пеколната кујна на Гордон Ремзи

Најпознатиот светски готвач, Гордон Ремзи, секако има полни раце работа со бројни ТВ емисии и ресторани ширум светот. Како интернационален ресторант, Ремзи има ресторани распространети низ ОК, Франција, Сингапур и други големи градови.

8 книги за коцкање за спортско обложување и играчи во казино
2021-06-15

8 книги за коцкање за спортско обложување и играчи во казино

Културата на читање не го губи својот шарм наскоро. Денес луѓето читаат физички книги и е-книги за забава и за стекнување знаење. Зборувајќи за знаење, ќе треба да научите неколку стратегии за коцкање за да ја победите куќата на сопствената игра. И каде на друго место да се просветлите ако не за коцкарски книги и билтени?

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето
2021-06-13

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето

Дали онлајн казиното може да го задржи плаќањето? Идеално, ова прашање ќе помине низ умот на секој играч откако ќе освои колосална сума. Тоа е затоа што речиси секој играч на онлајн казино знае приказна или две за гејмерите кои им биле одбиени парите по победничка сесија.

6 докажани совети за заштеда на пари за онлајн коцкање
2021-06-11

6 докажани совети за заштеда на пари за онлајн коцкање

Коцкањето преку Интернет овие денови станува норма. Повеќето играчи сега ги отфрлаат долгите патувања до пренатрупани копнени казина во корист на онлајн казина. Тоа, само по себе, е уште една ефикасна техника за заштеда на трошоци, како што овој напис ќе се дискутира подоцна. Но, кои други совети можете да ги искористите за да се коцкате одговорно и да заштедите што е можно повеќе пари? Оваа статија фрла поглед!

Подемот на мобилните казино игри
2021-06-09

Подемот на мобилните казино игри

На онлајн казино индустријата е во пораст. Денес, играчите повеќе не мора да користат десктоп и лаптопи за да ставаат облози, благодарение на мобилни казина. Со мобилното коцкање, гејмерите можат да уживаат во нивните омилени казино игри користејќи уреди како паметни телефони или таблети. Но, колку далеку стигна индустријата за мобилно обложување? Еве еден брз преглед!

Причини за коцкање користејќи онлајн казина
2021-06-07

Причини за коцкање користејќи онлајн казина

Во изминатите неколку децении, единствениот начин да се играјте ја вашата омилена казино игра беше да се вози или пеш до најблиското копно казино. Но, благодарение на подемот на онлајн казина, пејзажот на коцкање се промени на подобро.

Thunderkick го ослободува Baron Bloodmore and the Crimson Castle
2021-06-03

Thunderkick го ослободува Baron Bloodmore and the Crimson Castle

На 19 април 2021 г Тандеркик објави дека ќе ве одведе на храбра мисија да се сретнете со огнени вампири преку Барон Бладмор и замокот Кримсон. На оваа онлајн казино игра, ќе играте на многу испарлива ролна во вашата потрага да ги победите жедните за крв предатори.

Топ 6 придобивки од играњето мобилни казино игри
2021-06-01

Топ 6 придобивки од играњето мобилни казино игри

Во последните две децении, на мобилни казино индустријата растеше со скокови и граници. Тоа е веројатно затоа што современите мобилни уреди поседуваат слични технички способности како компјутерите и десктоп компјутерите. Но, освен што им се дозволува на гејмерите да пристапат до најдобрата забава за коцкање насекаде, кои се другите придобивки од мобилните казино? Очигледно, доста!

Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse
2021-05-28

Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse

Оваа година веќе го виде својот фер дел од онлајн казино игри од Игдрасил. Па, на 5 април 2021 година, компанијата, во партнерство со Bang Bang Games, претстави уште еден видео слот - Ancient Eclipse. Но, освен користењето на иновативната GATI технологија на Yggdrasil, што друго ја прави оваа игра толку уникатна?