Benard Maumo

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година
2022-09-14

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година

Дали одлучивте да започнете да играте во мобилно казино Pay by Phone? Тоа е најдобрата одлука за игри што можете да ја донесете. Овој начин на плаќање нуди инстант трансакции, а корисниците можат да играат и да плаќаат подоцна. Едноставно кажано, депозитите ќе се појават на вашата месечна телефонска сметка. 

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?
2022-06-22

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?

Според последните статистики на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, 43% од играчите на казино изберете мобилно коцкање наместо десктоп игра. Сега тоа е доволен доказ дека играчите ширум светот избираат да се коцкаат во движење користејќи ги своите мобилни телефони преку статични десктоп компјутери. 

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони
2022-06-01

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони

Според Statista, корисници на паметни телефони ширум светот моментално изнесуваат 6,7 милијарди. Ова значи дека ентузијастите на казино имаат поголема веројатност да почнат да играат мобилни казино игри на паметни телефони наместо десктоп компјутери. Сепак, на новите играчи може претходно да им треба дополнително водство за тоа како да го изберат совршеното мобилно казино меѓу сите можни избори. Значи, денес, ако сè уште го учите вашиот занает во незгодната индустрија за коцкање. Потоа, еве уште неколку совети за избор на мобилно казино на кое можете да му верувате. Сега, ајде да се нурнеме веднаш! 

Како да најдете депозит од 1 фунта во мобилното казино ОК
2022-05-25

Како да најдете депозит од 1 фунта во мобилното казино ОК

Играњето во мобилно казино ОК е погодно и забавно. Освен што им заштедуваат на играчите време и пари што би ги потрошиле во копнено казино, овие мобилни казина имаат ниски минимални ограничувања за облози. Гејмерите можат да депонираат само £ 1 и да уживаат играјќи слотови за денар, блек џек, рулет и други мобилни казино игри. 

Експертски совети за да добиете бесплатни пари на мобилни слотови
2022-03-17

Експертски совети за да добиете бесплатни пари на мобилни слотови

Слот машините се вообичаени во секое мобилно казино. Покрај тоа што се едноставни за играње, тие нудат високи исплати кои можат да достигнат десетици милиони. Тоа не е се. Вашиот бонус за добредојде за мобилни казино најверојатно ќе има неколку бонус вртења на одредени слот машини како Starburst. Така, едноставно кажано, ги има сите шанси да освоите бесплатни пари на мобилните слотови. 

Корисен совет за да го пронајдете најдоброто казино за мобилни телефони во Нов Зеланд
2022-03-15

Корисен совет за да го пронајдете најдоброто казино за мобилни телефони во Нов Зеланд

Нов Зеланд е рај за стотици мобилни казина со вистински пари. Овие казина нудат голем број на игри, вклучувајќи слот машини, игри на маса и варијанти во живо, вклучително и емисии на игри. Но, поради големиот број на опции, наоѓањето на најдоброто мобилно казино може да биде застрашувачко за новите играчи на Киви. Значи, кои трикови се применуваат кога барате мобилно казино во Нов Зеланд?

Како навистина функционираат казина преку телефон
2022-03-13

Како навистина функционираат казина преку телефон

Постојат бројни причини да се регистрирате на најдобрите мобилни казина на интернет. Освен вообичаениот фактор на погодност, овие казина им овозможуваат на играчите брзо и лесно да ги финансираат своите сметки за игри преку повеќе начини на плаќање. На врвот на листата се Плати преку телефон и Плати преку СМС. Значи, што точно е плаќање преку мобилен и зошто гејмерите треба да го разгледаат овој банкарски метод? 

Quickspin за издавање над 18 наслови и заштитна марка Game Mechanics 2022 година
2022-03-11

Quickspin за издавање над 18 наслови и заштитна марка Game Mechanics 2022 година

2021 беше навистина огромна година за Quickspin. Освен што беше прогласен за компанија на годината на престижните награди WIG Diversity Awards, Quickspin создаде и повеќе неверојатни игри, вклучувајќи го и исклучително успешниот слот Bad Wolf Megaways. Но, целата оваа возбуда не се брои за ништо ако компанијата забави во 2022 година. И тоа не само што ќе се случи, барем според Даниел Линдберг, Quickspin извршен директор и ко-основач!