Benard Maumo

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Aristocrat Leisure Ltd (ASX: ALL), водечки снабдувач на технологија за мобилни казино, закажа уште еден состанок за да ги зајакне своите високи менаџерски рангови. Ова беше откако компанијата неодамна ја вработи г-ѓа Суперна Кале како главен директор за стратегија и содржина.

Playson потпишува повеќенационален договор за агрегација на содржини со платформата за уши
2023-09-22

Playson потпишува повеќенационален договор за агрегација на содржини со платформата за уши

Playson, брзорастечки провајдер на мобилни казино игри, го прошири своето партнерство со The Ear Platform (TEP), мултинационален, брзо растечки сертифициран агрегатор. Во овој нов договор, казино игрите на Playson ќе бидат лансирани на мрежата на казино на ТЕП.

Достигнете го врвот на боксерскиот натпревар во Кинг Кинг од Stakelogic
2023-09-21

Достигнете го врвот на боксерскиот натпревар во Кинг Кинг од Stakelogic

Стакелогик, врвен добавувач на иновативни слотови за мобилни телефони, ја објави својата најнова слот игра, Кингур Кинг. Потребни се гејмерите на патување во животинското царство, поканувајќи ги да се соочат со моќта на кралот Кенгур, познатиот боксерски шампион на земјата.

Play'n GO добива зелено светло за лансирање казино игри во Западна Вирџинија
2023-09-15

Play'n GO добива зелено светло за лансирање казино игри во Западна Вирџинија

Play'n GO, шведски iGaming гигант, обезбеди уште една лиценца во САД. Овој пат, компанијата доби акредитација од Комисијата за лотарија во Западна Вирџинија да ги лансира своите казино игри во државата планина.

Greentube оди на египетска авантура во подемот на Tut Magic
2023-09-07

Greentube оди на египетска авантура во подемот на Tut Magic

Greentube, водечки германски развивач на мобилни слотови и поделба на Novomatic, ја објави својата најнова креација, Rise of Tut Magic. Играта ги враќа играчите назад во златната ера на фараоните во антички египетски храм.

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Relax Gaming, водечки снабдувач на iGaming содржина неодамна го прослави својот нов милионер Megapays, кој освои огромни 1.460.843,89 евра. Среќниот гејмер играше Danger High Voltage Megapays од Big Time Gaming кога среќата чука.

Подгответе се да фатите големи победи во слотот Wild Wild Bass 2 од Stakelogic
2023-08-31

Подгответе се да фатите големи победи во слотот Wild Wild Bass 2 од Stakelogic

На 24 август 2023 година, Stakelogic, познат развивач на слот за мобилни телефони, ја претстави својата најнова игра, Wild Wild Bass 2. Во оваа игра, компанијата ги поканува играчите да ја зграпчат својата опрема за риболов и да се стремат да ги фатат извонредните награди што претстојат.

Депонирајте средства во понеделник за да го побарате бонусот за повторно вчитување од 50% на 1xSlots
2023-08-29

Депонирајте средства во понеделник за да го побарате бонусот за повторно вчитување од 50% на 1xSlots

Дали сè уште мислите дека понеделник е влечење? Не во 1xSlots казиното! Мобилната апликација за казино ги повикува играчите да депонираат средства секој понеделник за да го побараат возбудливиот бонус за повторно вчитување. Но, пред да се упатите во казиното за да ја побарате оваа промоција, прво прочитајте ја оваа кратка рецензија. Оваа статија ќе објасни сè што треба да знаете за наградата, вклучително и времето на депозит и барањата за обложување.

BGaming и новоформираниот договор за содржина за потпишување Casimba Gaming
2023-08-28

BGaming и новоформираниот договор за содржина за потпишување Casimba Gaming

BGaming, водечки снабдувач на мобилни слотови и казино игри, склучи договор за содржина со Casimba Gaming. Договорот има за цел да го зголеми изборот на мобилни казино игри од страна на развивачите понудени од новото заедничко вложување.

Relax Gaming ја подобрува библиотеката со содржини со Ендорфина партнерство
2023-08-25

Relax Gaming ја подобрува библиотеката со содржини со Ендорфина партнерство

Relax Gaming, прославениот агрегатор на iGaming и снабдувач на исклучителни мобилни слотови, соработува со Ендорфина, водечки снабдувач на слотови. Во овој договор, Ендорфина ќе се приклучи на популарната мрежа за дистрибуција на содржини Powered By Relax на Relax Gaming.

Избраните партнери добиваат моќни симболи: Слот за круни од Ваздан
2023-08-24

Избраните партнери добиваат моќни симболи: Слот за круни од Ваздан

Wazdan, врвен снабдувач на мобилни казино игри, објави дека е подготвен да ја подигне индустријата за игри на нови височини. Ова беше откако компанијата го објави претстојното пуштање во употреба на Mighty Symbols: Crowns во неколку од нејзините партнерски апликации за казино.

Започнете ја неделата на врвот на Wizebets со понуда за бесплатни вртења
2023-08-22

Започнете ја неделата на врвот на Wizebets со понуда за бесплатни вртења

Лансиран во 2022 година, Wizebets е највисоко оценето место за мобилни казино управувано од Fair Game Software KFT. Како и повеќето казина, Wizebets има убав 100% бонус за добредојде плус 100 бесплатни вртења за гејмерите кои успешно се регистрираат и ги прават своите први депозити. Казиното, исто така, води повеќе промоции за лојалност, вклучувајќи го и вториот бонус за депозит, вторник Cashback 15 и понеделник бесплатни вртења.

BGaming дава изјава за iGaming со две номинации за SBC Awards 2023 година
2023-08-18

BGaming дава изјава за iGaming со две номинации за SBC Awards 2023 година

BGaming, брзо растечки iGaming провајдер на мобилни слотови, има две причини да се радува во последно време. Ова беше откако компанијата беше номинирана да се натпреварува во две категории на претстојните награди SBC 2023 година.

Доминирајте на макари заедно со храбрите викинзи во Pragmatic Play's Pub Kings
2023-08-17

Доминирајте на макари заедно со храбрите викинзи во Pragmatic Play's Pub Kings

Pragmatic Play додаде уште еден наслов во својата колекција од 300+ игри. Ова беше откако компанијата го објави дебито на Pub Kings, слот на тема Викинзи кој ги поканува играчите да ги прослават храбрите Норвежани во замоци и споменици од камено доба.

Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек
2023-08-15

Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек

Ако сакате да се регистрирате за мобилно казино со неограничени бонус промоции, Wazamba е најдобрата опција. На ова казино, ќе најдете неколку бонуси насочени кон играчите на автомати, игри на маса и игри со дилери во живо.

4ThePlayer и Yggdrasil обезбедуваат големи победи во слот DoubleMax 10 000 п.н.е.
2023-08-10

4ThePlayer и Yggdrasil обезбедуваат големи победи во слот DoubleMax 10 000 п.н.е.

4ThePlayer и Yggdrasil Gaming уживаа во плодно партнерство во последно време, објавувајќи иновативни казино игри во рамките на програмата YG Masters. 10 000 п.н.е. DoubleMax е најновиот наслов од партнерството, кој ги телепортира играчите назад во Леденото доба кога мамутите шетаа по земјата.

Шармантните вештерки на Play'n GO се враќаат во Sweet Alchemy 100
2023-08-03

Шармантните вештерки на Play'n GO се враќаат во Sweet Alchemy 100

Play'n GO најави уште едно дополнување на својата серија 100 со врвни перформанси. Како и во претходниот дел, трите прекрасни и шармантни вештерки на компанијата, Cherry, Berry и Apple, ги здружуваат силите за да им пружат вкусно уживање на играчите.

Топ 3 бонуси за прв депозит за мобилни казино за играчите на Неосурф во август
2023-08-02

Топ 3 бонуси за прв депозит за мобилни казино за играчите на Неосурф во август

Неосурф е еден од најбезбедните начини на плаќање преку мобилни казино. Тоа им овозможува на коцкарите да депонираат средства на нивните казино апликации без нужно да им треба кредитна картичка или да ги откриваат нивните лични податоци. Накратко, Neosurf работи како припејд начин на плаќање.

Умножете ги вашите добивки во казиното Azur со бонус во среда Happy Hour
2023-08-01

Умножете ги вашите добивки во казиното Azur со бонус во среда Happy Hour

Азур Казино е лиценцирана мобилна казино од Курасао популарно за прифаќање играчи од неколку земји, вклучувајќи ги Франција и Божиќниот остров. Казиното може да се пофали со чист и едноставен кориснички интерфејс со огромен избор на даватели на игри и бонуси.

Џекпот од соништата на Relax Gaming го крунисува својот десетти милионер
2023-07-30

Џекпот од соништата на Relax Gaming го крунисува својот десетти милионер

Relax Gaming, врвниот мобилен снабдувач на содржини за игри на казино, го објави својот десетти милионер. Ова е откако неименуван играч го освои мега џекпот на компанијата Dream Drop со врвни перформанси.

Push Gaming користи импресивни комбинации во автоматот Rat King
2023-07-27

Push Gaming користи импресивни комбинации во автоматот Rat King

Push Gaming, снабдувач на B2B онлајн слотови, го објави својот сосема нов наслов на игра, Rat King. Интересно е тоа што ова е инаугуративната слот машина на компанијата за плаќање насекаде.

Играјте бесплатни мобилни слотови во Wild Tornado со промоција на Lucky Hours
2023-07-25

Играјте бесплатни мобилни слотови во Wild Tornado со промоција на Lucky Hours

Промоциите за лојалност на мобилните казино може да се појават на многу начини. За некои, неделното враќање на готовина и членствата на ВИП го нудат најдобриот начин да се задржат лојалните играчи. Но, други како Wild Tornado имаат сосема поинаков пристап. Во ова казино, ќе уживате бесплатно да играте слотови за мобилни телефони од понеделник до петок, благодарение на промоцијата „Среќни часови“.

Relax Gaming вклучува Дроп Дроп Джакпот во слотот Midnight Marauder
2023-07-20

Relax Gaming вклучува Дроп Дроп Джакпот во слотот Midnight Marauder

Relax Gaming, водечки B2B снабдувач на мобилни слотови, ја додава трендовската функција за џекпот на Dream Drop на повеќето свои слотови. Најновиот слот што го доби ова искуство со џекпот е Midnight Marauder, многу нестабилна слот машина за 2022 година со 30.000 пати најголема исплата.

Уживајте во бонус за повторно вчитување до 100 евра во понеделник и петок во казиното Das Ist
2023-07-18

Уживајте во бонус за повторно вчитување до 100 евра во понеделник и петок во казиното Das Ist

Неделните бонуси им даваат можност на играчите на мобилните казино да играат користејќи бесплатни кредити и да ги продолжат своите скапоцени банкроти. И ако имате среќа, можете да добиете пристојна исплата од нив.

Playson додава сосема нова област за игра на својот софистициран xEye Viewboard
2023-07-14

Playson додава сосема нова област за игра на својот софистициран xEye Viewboard

Playson, брзо проширување на B2B провајдер на дигитална забава, го ажурираше својот xEye Viewboard. Во новото ажурирање, Playson воведе нова Game Area во софистицираната аналитичка алатка.

Yggdrasil се здружува со Thunderbolt Gaming за да ги ослободи Маите водопади
2023-07-13

Yggdrasil се здружува со Thunderbolt Gaming за да ги ослободи Маите водопади

Yggdrasil Gaming ја објави својата нова титула YG Masters, Mayan Waterfalls. Ова е првиот слот за мобилен од неговото придружно студио, Thunderbolt Gaming.

Земете го вашиот бонус за депозит од понеделник до среда во CasinoIn
2023-07-11

Земете го вашиот бонус за депозит од понеделник до среда во CasinoIn

Почетокот на неделата може да претставува неколку предизвици за мобилните казино играчи. Вообичаено, играчите ќе потрошат поголем дел од нивните сметки во текот на викендот, оставајќи им ништо многу за почеток на неделата. Едно казино што ја разбира оваа ситуација е CasinoIn. Оваа апликација за казино има бонус за повторно вчитување што трае од понеделник до среда. Статијата ја разгледува оваа промоција и зошто треба да побрзате и да ја побарате.

Подгответе се да го примите трендовски продолжение на Push Gaming во Razor Returns
2023-07-06

Подгответе се да го примите трендовски продолжение на Push Gaming во Razor Returns

Push Gaming, водечки снабдувач на B2B игри, го објави Razor Returns, долгоочекуваното продолжение на еден од нивните најуспешни мобилни слотови на сите времиња, Razor Shark. Овој слот првично беше објавен во 2019 година и беше добро прифатен меѓу играчите поради неговата непредвидлива игра. Инвеститорот вели дека Razor Returns го задржува истиот тренд, ако не и поинтересен!

Најдобрите бонуси за прв депозит на Neosurf за играчи на мобилни казино во јули '23
2023-07-05

Најдобрите бонуси за прв депозит на Neosurf за играчи на мобилни казино во јули '23

Иако повеќето играчи би сакале да најдат бонус без депозит, многу апликации за мобилни казино нудат бонуси за депозит за нови играчи. И еден од начините да ги побарате овие награди е да депонирате средства користејќи Neosurf. Оваа опција ви овозможува да вршите сигурни и удобни плаќања во казино без да ги споделувате вашите банкарски податоци.

Вртете ги ролните на Playson Slots во казиното Haz за да освоите огромна награда
2023-07-04

Вртете ги ролните на Playson Slots во казиното Haz за да освоите огромна награда

Дали сакате да ги играте популарните наслови на Playson како Buffalo Power, Coin Strike, Book of Gold и повеќе? Haz Casino нуди библиотека исполнета со игри со скоро сите наслови на слот од развивачот на игри. И погоди што? Можете да ги играте популарните слотови на Playson за да добиете шанса да освоите дел од наградниот фонд од 2,3 милиони евра. Продолжете да читате за да дознаете повеќе за турнирот Non-Stop Drop.

Опуштете се со игри и реални игри Потпишете договор за дистрибуција на содржина
2023-07-03

Опуштете се со игри и реални игри Потпишете договор за дистрибуција на содржина

Relax Gaming, водечки B2B снабдувач на мобилни казино игри, го засили своето портфолио преку сосема нов сојуз со Realistic Games, студио за игри што брзо се зголемува. Преку овој договор, содржината на Realistic Games ќе има беспрекорен пристап до обемната листа на клиенти на Relax Gaming.

Прагматичното играње воведува нова игра со слот Wisdom of Athena
2023-06-29

Прагматичното играње воведува нова игра со слот Wisdom of Athena

Pragmatic Play, снабдувач на наградувани мобилни слотови, најави смело патување во царството на античката грчка митологија во своето најново издание, Wisdom of Athena. Тоа е слот-машина што се плаќа насекаде, во која се сместени плејада моќни функционалности.

Вашиот викенд започнува рано на ЕУ слот со петочен бонус за депозит
2023-06-27

Вашиот викенд започнува рано на ЕУ слот со петочен бонус за депозит

EU Slot е реномирана мобилна апликација за казино во сопственост и управувана од N1 Interactive. Ова казино со седиште во Малта е познато по својата интуитивна мобилна апликација со широк спектар на игри, опции за плаќање и бонуси. На EU Slot, новите гејмери ​​добиваат дарежлив пакет бонус за натпревар од 1.000 евра, по што можат да го продолжат своето патешествие со настани со бонусот за повторно вчитување во петок од 300 евра. Значи, ако овој бонус звучи како нешто што ве интересира, прочитајте до крај.

Wazdan се подготвува да претстави нови игри и технологии на iGB Live!
2023-06-26

Wazdan се подготвува да претстави нови игри и технологии на iGB Live!

Wazdan, востанички развивач на мобилни казино игри, го потврди своето учество на претстојниот iGB Live! настан од 11 до 14 јули. Компанијата ќе ги изложи своите најнови креации и револуционерни алатки за време на настанот во Конгресниот центар RAI Амстердам во Холандија.

Pariplay го одобрува назначувањето на нов шеф на управување со сметки
2023-06-23

Pariplay го одобрува назначувањето на нов шеф на управување со сметки

NeoGames SA, подружница на Pariplay, ја именуваше Ирина Роман за нов шеф за управување со сметки. Компанијата го користи огромното искуство и знаење на Роман во индустријата за игри за да ја одржи својата светска експанзија.

Нека започнат возбудувањата со Big Bass Amazon Xtreme на Pragmatic Play
2023-06-22

Нека започнат возбудувањата со Big Bass Amazon Xtreme на Pragmatic Play

Pragmatic Play, познат снабдувач на наградувани мобилни слотови, го најави дебито на Big Bass Amazon Xtreme. Ова е најновиот дел од серијата Big Bass со врвни перформанси на програмерите.

Не е предоцна да се придружите на јунскиот турнир „Накит накит“ во BetReels
2023-06-20

Не е предоцна да се придружите на јунскиот турнир „Накит накит“ во BetReels

Со жестока конкуренција за играчите во индустријата iGaming, мобилните казина се обидуваат да се надминат едни со други нудејќи чести бонуси и промоции. Еден од највозбудливите турнири што можете да ги барате овој месец е настанот Jewels of June во казиното BetReels. Како што навестува името, овој турнир ќе трае цел месец јуни со дарежливи подароци за барање. Оваа статија го разгледува бонусот.

Прагматичното Play Roll Out Jackpot Play низ сите негови онлајн слотови
2023-06-19

Прагматичното Play Roll Out Jackpot Play низ сите негови онлајн слотови

Pragmatic Play, водечки снабдувач на содржината на iGaming, додаде нова стимулативна ставка на својата мобилни казино џекпот по воведувањето Џекпот игра. Оваа прогресивна мрежа за џекпот има за цел да ги привлече и задржи играчите нудејќи огромни парични награди на висококвалитетниот избор на мобилни слотови на програмерите.

Betsoft испорачува големи награди во промоцијата на Новата Take the Prize
2023-06-16

Betsoft испорачува големи награди во промоцијата на Новата Take the Prize

Промоцијата на мрежата Take the Prize на Betsoft често создава победници на мрежата на казино на компанијата. Агрегаторот на содржината ја лансираше оваа промотивна алатка во играта во јануари 2022 година, дозволувајќи им на играчите потенцијално да освојат големи награди со само едно вртење на неговите мобилни слотови.

Освојте некои дарежливи награди во сосема новиот слот Phở Sho од Betsoft
2023-06-15

Освојте некои дарежливи награди во сосема новиот слот Phở Sho од Betsoft

Betsoft Gaming, водечки развивач на мобилни казино игри, го објави своето ново издание, Phở Sho. Овој наслов на тема храна ја вклучува исклучително успешната бонус игра Hold & Win, првпат претставена во Golden Dragon Inferno во 2022 година.

Освојте до 30 возбудливи дневни вртења за баунти во казиното Spin Samurai
2023-06-13

Освојте до 30 возбудливи дневни вртења за баунти во казиното Spin Samurai

Spin Samurai е мобилно казино од 2020 година кое е легално во Курасао. Казиното е познато по својот огромен избор на игри и непречена игра на посебна мобилна апликација. И да им помогне на играчите целосно да ги искористат неговите понуди, Казино Спин Самурај има повеќе понуди, вклучувајќи ја и промоцијата на Daily Bounty Spins. Оваа статија ќе ја отпакува оваа промоција за да ви помогне да одлучите дали вреди да се бара.

Play'n GO ги израдува своите фанови со слотот Viking Runecraft Apocalypse
2023-06-08

Play'n GO ги израдува своите фанови со слотот Viking Runecraft Apocalypse

Play'n GO, водечки снабдувач на наградувани игри, додаде уште еден наслов на своето продолжение Viking Runecraft со врвни перформанси. Ова е откако развивачот на играта најави уште едно возбудливо патување назад во Асгард во Viking Runecraft Apocalypse.

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година
2023-06-07

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година

Paysafecard е популарен припејд метод за онлајн банкарство базиран на ваучери. Со овој метод, ќе ја финансирате вашата мобилна казино сметка со внесување на 16-цифрен код на страницата за наплата. И во повеќето случаи, регулираните мобилни казино апликации ќе ве наградат со бонус за депозит. Значи, ако сте барале Paysafecard бонус за добредојде за мобилни казино, изберете една од трите опции наведени во овој пост.

Играчот на Thrills казино победи во големото играње на NetEnt's Secret of the Stones
2023-06-04

Играчот на Thrills казино победи во големото играње на NetEnt's Secret of the Stones

MobileCasinoRank е секогаш во движење за да открие играчи кои победуваат големи и да им го додели признанието што го заслужуваат. Овој пат, љубопитноста го однесе нашиот тим во Thrills Casino, апликација за мобилни казино со седиште во Малта, лиценцирана и регулирана од Орган за игри на среќа на Малта. Казиното нуди илјадници слотови, вклучително и наслови од неразлични од NetEnt. И погоди што? Еден играч неодамна доби убава исплата за играње. Прочитајте за да дознаете повеќе!

Yggdrasil дебитира нов слот Ragnawolves WildEnergy
2023-06-01

Yggdrasil дебитира нов слот Ragnawolves WildEnergy

Yggdrasil го објави објавувањето на Ragnawolves WildEnergy, слот со тема нордиска митологија. Станува збор за приказната за две џиновски волк кученца, Скол и Хати, кои ги преплашувале боговите додека Один не ги врзал со синџири во Асгард. Легендата вели дека Один ги проколнал Скол и Хати да ги гонат сонцето и месечината во вечноста.

Обидете се да освоите сосема нов LG телевизор на неделниот турнир на Slottica
2023-05-30

Обидете се да освоите сосема нов LG телевизор на неделниот турнир на Slottica

Многу мобилни казино турнири им овозможуваат на играчите да освојат парични награди и други бонуси. Но, во повеќето случаи, казината ќе бараат од играчите да ги исполнат барањата за превртување пред да се исплатат. Но, работите се поинакви со турнирот на Слотика од 5.000 евра. Оваа промоција ви овозможува да земете дома сосема нов LG телевизор и бонуси за слободен спин. Прочитајте за да дознаете како функционира турнирот!

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Betsoft, водечки развивач на игри ориентирани кон мобилни телефони, се сети на своите обожаватели на Блек Џек кои копнеат нешто повеќе. Ова е откако компанијата објави Supreme 777 Jackpots, блек џек игра која го одржува класичното искуство притоа додавајќи ја возбудата од страничните облози на Perfect Pairs и Progressive Jackpot.

Подобрете го вашето време на игра на LevelUp со промоција на Lucky Burst
2023-05-23

Подобрете го вашето време на игра на LevelUp со промоција на Lucky Burst

MobileCasinoRank е секогаш во потрага за да ви помогне да најдете нови бонуси и промоции за мобилните казино играчи. Оваа недела ја најдовме промоцијата „Lucky Burst“ во LevelUp, сигурна апликација за мобилни казино лиценцирана од Владата на Курасао. Значи, за што е овој бонус и зошто го избравме за вас? Прочитајте за да дознаете!

BetConstruct ја прави крипто-содржината подостапна со играта Alligator Validator
2023-05-19

BetConstruct ја прави крипто-содржината подостапна со играта Alligator Validator

BetConstruct, водечки снабдувач на мобилни казино игри, го објави Alligator Validator, својата инаугуративна игра изградена исклучиво со користење на блокчејн технологија. Во оваа игра, мобилните казино оператори и играчи ќе користат блокчејн технологија за да ги спроведат сите трансакции. BetConstruct вели дека Alligator Validator може да се пофали со живописна графика, модерна механика на игри и сосема нов систем за плаќање базиран на блокчејн.

Уживајте во жетвата на браникот во играта во градината Дуолитос од Свинт
2023-05-18

Уживајте во жетвата на браникот во играта во градината Дуолитос од Свинт

На 17 мај 2023 г Swintt, водечки снабдувач на софтвер, објави дека ги бара своите корени во градината Дуолитос. Тоа е игра на фарма која им овозможува на играчите да генерираат награди во функцијата Бесплатни вртења, што на крајот ќе ги активира четирите фиксни џекпот. И за да им се даде на играчите атмосфера за земјоделство, играта е поставена на бујно поле и ведро небо.