1xBet

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

1xBet

1Xbet е добро воспоставена онлајн казино платформа во светот на коцкањето. Казиното првично беше лансирано во 2007 година, а со текот на годините доби огромен број следбеници. Сите негови операции се легитимни бидејќи е лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Како резултат на тоа, тие можат да обезбедат услуги на ценети клиенти од целиот свет. Тие моментално имаат стотици илјади корисници, значително повеќе од повеќето онлајн казина. Во овој преглед на 1XBet казино, ќе погледнеме зошто толку многу луѓе го претпочитаат ова мобилно казино пред другите. Некои од поволностите што ќе ги дознаете вклучуваат мобилна компатибилност, бонуси за нови играчи и одлична колекција на игри.

Зошто да играте 1xBet мобилно казино?

1xBet е едно од најпривлечните и највозбудливите онлајн казина достапни во моментов, со неверојатен избор на игри, фантастични бонуси и извонреден бонус за добредојде. 1xBet нуди целосна спортска книшка со коефициенти водечки во индустријата, платформа за дилер во живо и бинарни обложувања, покрај одличниот избор на игри во казино. Ќе ве очекува феноменално искуство во ова казино. Можете да заработите вистински готовина и да ја зголемите вашата банка со едноставно вклучување во нивната забавна игра за да го надополните сето тоа.

1xBet казино апликации

Апликацијата 1xBet е едноставна и брза за преземање. Апликацијата е достапна за Android и iOS, а верзијата за iOS е достапна за преземање директно од App Store. АПК-датотеката за верзијата на Android може да се преземе од спортската книга 1xBet. Оваа датотека е пакет на апликации што ви овозможува да инсталирате апликација на вашиот паметен телефон без да одите преку Google Play Store. Овој софтвер ве одржува во тек со шансите и спортските настани. Софтверот е релативно безбеден за користење при ставање облози, депозити и повлекувања. Можете да ја користите апликацијата на кое било место и време.

Каде можам да играм 1xBet мобилно казино?

Мобилното казино 1xBet може да се користи на кој било уред, било да е тоа паметен телефон со Android или iOS. Може да играте на паметен телефон, таблет и iPad додека сте во движење. Веб-страницата е добро организирана и е прилично едноставна за навигација, особено за новодојденците. Благодарение на мазниот интерфејс на казиното, мобилните корисници можат да ги користат своите телефони за целосна функционалност, вклучувајќи банкарство, поддршка и забавна игра. На игрите со дилери во живо и возбудливите слотови може да се пристапи од нивната веб-локација. Преземете ја вашата апликација сега користејќи го вашиот гаџет и откријте што има во продавницата.

About

Мобилното казино 1xBet е подружница во целосна сопственост на Сергеј Корсаков. Матичната компанија е со седиште во Кипар и има филијали низ целиот свет. Мобилното казино 1xBet е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Експанзивното лоби за игри во мобилното казино 1xBet е реномирани софтверски провајдери како што се Microgaming и NetEnt.

Games

1xBet Mobile Casino има различни игри кога станува збор за казино игри. Веб-страницата ги прави игрите многу безбедни и фер. Ќе најдете спортови како фудбал, хокеј на мраз, бокс, велосипедизам, меѓу другото и класични казино игри за обложување. Процесот на обложување е сигурен и брз. Еве некои од главните сорти на игри.

Блек Џек

Играта е позната и како 21 и е многу лесна за играње. Вклучува користење картички, а играчот избира помеѓу удар, застанување, делење или двојно надолу. Онлајн блек џек е основна и класична опција за главно сите корисници. Некои од различните сорти на блек џек понудени во казиното 1xBets вклучуваат:

 • Мини Блек Џек
 • Блек Џек Про
 • Единечна палуба
 • Двојна експозиција.

Рулет

Поради својата едноставност, рулетот стана една од најпопуларните варијанти на игри ширум светот. Постојат три верзии на оваа игра кои се во мобилното казино 1xBet. Тие вклучуваат:

 • Турбо рулет
 • Американски рулет
 • Француски рулет
 • Европски рулет

Бакара

Оваа игра вклучува влог одреден пред играта. И можете да се обложувате на опции за играч, банкар или вратоврска. Во 1xBet Live Casino, корисниците можат дури и да пристапат и да го играат во реално време. 

Некои од достапните опции на Baccarat се:

 • Мини-бакара
 • Бик картички
 • Бакара тркало
 • Среќни картички

 

Казино во живо

Искуството со дилерите во живо на 1xBet е едно од најдобрите што сме ги пробале. Искрено го доловува духот на коцкањето во Казино во живо со талентот и енергијата што им недостигаат на другите казина. Можете да уживате во возбудата на висококвалитетните видео игри со висок сооднос на исплата и извонредна графика. Тие вклучуваат:

 • Автоматски рулет
 • Змеј тигар
 • Брзина Бакара
 • Мулти-игра Блек Џек
 • Тексас холдем бонус

Bonuses

1xBet воспостави репутација како казино што великодушно ги плаќа своите играчи. По пријавувањето, играчите можат да пристапат до 100% бонус за усогласување кој веднаш ги удвојува нивните пари. Исто така, автоматски ќе бидете запишани во Клубот за лојалност на казиното. ВИП клубот нуди персонализирани бонуси и награди врз основа на тоа како се обложувате. Можете да собирате поени за лојалност играјќи ги вашите омилени игри, а потоа да ги откупите за уникатни подароци. Исто така, постојат неколку редовни промотивни понуди, како што се 2x/Double Up промоција во среда и редовни турнири во рулет. Најдете детална листа на достапни промоции и бонуси за специјални понуди на страницата со промоции на казиното.

Payments

Банкарските капацитети на казиното се безбедни и сигурни, со огромен избор. Банкарски трансфер, кредитна картичка, е-паричник, па дури и дигитални криптовалути како Биткоин се сите опции за депонирање и повлекување средства. Достапните банкарски избори се брзи и сигурни, а сите трансакции се безбедни благодарение на напредната технологија за дигитално шифрирање. Некои од начините на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Ecopayz
 • Нетлер
 • Скрил
 • Yandex пари

Валути

Како глобален бренд, 1xBet се обидува да ги олесни трансакциите со касиерот. Затоа, страницата им овозможува на членовите да користат различни валути, вклучувајќи: 

 • американски долари
 • евра
 • Канадски долар
 • Биткоин
 • Dogecoin

Целосната листа на сите достапни валути може да се пристапи под Таксономии на картичката Валута.

Languages

Како меѓународна платформа за онлајн игри, таа е дизајнирана да ги поддржува сите популарни јазици во светот, меѓу другите јазици. Ова е за да им овозможи на играчите од целиот свет да ја користат и разберат веб-страницата. Поддршката за корисници е секогаш достапна, иако стандардниот јазик е англискиот, бидејќи е широко распространет.

 • Англиски
 • шпански
 • португалски
 • италијански
 • турски

Live Casino

1xbet е достапен со сите различни типови на казина. Ако сте претпазливи за преземање софтвер, што можете да го правите без напор, сите игри овде се достапни за инстант игра. За оние кои ја претпочитаат практичноста на паметните телефони, 1xbet има мобилно казино за инстант играње, компатибилно со сите примарни уреди.

Software

1xBet има близу 100 развивачи на софтвер; затоа, се очекува да понуди една од најдобрите платформи за мобилни казино игри. Ова значи дека ќе уживате во графиката и платформата додека ги играте вашите игри. Некои провајдери на софтвер го вклучуваат следново:

 • Игри на среќа Yggdrasil
 • Play'n GO
 • Микро играње
 • Плејсон
 • Аматик индустрии

Support

Казиното 1xBet има извонреден и професионален тим за поддршка на клиентите. Тие се стремат да им дадат на играчите удобно искуство на нивната локација. Тие ги решаваат сите итни проблеми на кои наидуваат корисниците. Нивните услуги за поддршка се достапни за играчите 24/7. Можете да разговарате во живо со нив на почетната страница или да испратите е-пошта (support@1xbet-team.com). Телефонскиот број е +44 127 325-69-87. 

Зошто го оценуваме 1xBet Mobile и нивната апликација за казино

Ако барате доверлива, безбедна и возбудлива локација за коцкање, казиното 1xbets треба да биде на врвот на вашата листа. Онлајн казиното се стреми да им обезбеди на сите свои клиенти фантастично искуство. Тие обезбедуваат големи попусти и зделки кои привлекуваат коцкари од целиот свет. Нивните банкарски алтернативи се добро управувани и безбедни, покрај нивните примамливи бонуси. Да не зборуваме за нивната извонредна услуга за клиенти. 

Можете брзо да се регистрирате во мобилното казино 1xBet и да пристапите до горенаведените функции од ваша удобност. Секогаш не заборавајте да се коцкате одговорно.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
Maestro
MasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
СофтверСофтвер (27)