Yggdrasil ги пречекува Велигденските празници со Велигденскиот Остров 2

Yggdrasil Gaming

2021-04-01

Eddy Cheung

Статуите Моаи на Yggdrasil се враќаат на вашиот онлајн казино, а овој пат, тие се на одмор во Венис Бич. Оваа сосема нова игра има вибрации за одмор што ќе ви помогнат да се опуштите и да бидете свои. Но, овде не се работи само за забава и релаксација, бидејќи оние што бараат некои награди за игра ќе бидат задоволни.

Yggdrasil ги пречекува Велигденските празници со Велигденскиот Остров 2

Коментирајќи веднаш по објавувањето, главниот директор за игри и развој на Yggdrasil, Аско Хеисканен, рече дека немирните Моаи се враќаат и се полни со акција. Тој рече дека секоја победа што ја постигнувате предизвикува пресврт. Во типично поставување на игра, ова може да доведе до исклучителни награди. Тој продолжи дека играчите треба да внимаваат и на шесте-на-вид победа, која ќе ги прошири ролните до небесно висока матрица 8×6 со 55 линии за плаќање. Ова значи само позначајни победи.

Но, дали возбудата е вистина? Прочитајте за да дознаете!

Игра и симболи на Велигденскиот остров 2

Со својата полинезиска тема, играта нуди цртан и лесен дизајн заснован на мрежа 6x4 со 25 линии за плаќање. Меѓутоа, ако еден круг на вртење произведе шесто-на-вид победа, мрежата се проширува на распоред 8x6 со 55 линии за плаќање. Тука нема никаков досаден момент!

Што се однесува до основите на табелата за плаќање, постојат четири симболи со најниско рангирање со пет високоплатени животински статуи кои се состојат од змија, риба, лисица, птица и желка. Сепак, црвената птица е најплатена од сите нив. Слетувањето на 3, 4, 5 или 6 може да плати 4, 8, 16 или 40 пати од вкупниот влог.

Како и повеќето онлајн слотови обезбедени од Игдрасил, Велигденскиот остров 2 е компатибилен со вашиот паметен телефон, таблет или компјутер. Уредниот и јасен дизајн е забавен и извонреден дури и кога играте на вашиот мобилен телефон. И, се разбира, играта веќе ги погодува повеќето партнери на Yggdrasil B2B.

Карактеристики на Велигденскиот остров 2

Велигденскиот остров 2 е необичен видео слот. Тоа е затоа што играта акција се врти околу респинови. Оваа функција може да ги прошири ролните до максималниот број на линија за плаќање од 55 и да ги трансформира симболите. На пример, функцијата Symbol Swap Respin се активира секој пат кога играчот ќе постигне победничка комбинација. Во овој случај, ќе добиете едно вртење. Интересно е тоа што ако победничките икони се со мала вредност, тие се заменуваат со победнички симболи. Обратно е точно ако победничката комбинација има премиум икони.

Исто така, постои и функцијата Expanding Reels која се активира секој пат кога играчот ќе постигне максимум 6 победник од еден вид. Во овој случај, мрежата на играта се проширува на 8x6, зголемувајќи го бројот на линии за плаќање на 55 наместо стандардните 25. Се разбира, играта ги наградува играчите и со Symbol Swap Respins и со колосалниот симбол 4x4 што се појавува како Wild.

RTP и исплата на Велигденскиот Остров

Велигденскиот остров 2 може да се пофали со среден опсег на нестабилност со стапка на ударна фреквенција од 16,3%. Ова значи дека, во просек, играчите можат да постигнат победничка комбинација еднаш по секои 6 вртења. Што се однесува до RTP, ниту играта не оди лошо, со стапка од 96%. Во меѓувреме, нивото на влогот се движи од 0,25 фунти до 300 фунти по спин. Можете да ги прилагодите влоговите користејќи ги копчињата + и – покрај вредноста на монетата. Запомнете дека максималната добивка е 2500 пати поголема од оригиналниот влог.

Велигденски Остров 2: Последни мисли

Генерално, ова продолжение е достојно продолжение на неговата оригинална верзија. Играта е вистински доказ зошто Yggdrasil е едно од најдобрите студиа за игри за креативна игра и сеопфатна забава. Сепак, во споредба со денешните стандарди, максималната исплата од 750.000 фунти е релативно скромна. Но, ако сте по стариот добар саем и интересни лудории на екранот, Велигденскиот Остров 2 е играта за оваа празнична сезона.

Yggdrasil ги носи играчите на плажа на Easter Island™ 2 - Yggdrasil Gaming

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости