Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse

Yggdrasil Gaming

2021-05-28

Eddy Cheung

Оваа година веќе го виде својот фер дел од онлајн казино игри од Игдрасил. Па, на 5 април 2021 година, компанијата, во партнерство со Bang Bang Games, претстави уште еден видео слот - Ancient Eclipse. Но, освен користењето на иновативната GATI технологија на Yggdrasil, што друго ја прави оваа игра толку уникатна?

Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse

Слот Преглед

Како прво, Ancient Eclipse е достапно на мрежа 5x4, исто како и повеќето Yggdrasil слотови. Сепак, мистериозниот храм во стилот на Маите му дава освежувачки изглед и чувство што може да ве потсети на Gonzo's Quest на NetEnt. Играта нуди до 50 линии за плаќање и содржи многу уникатни божества, идоли и диви суштества како тигарот, крокодилот и орелот. Шарените симболи се врежани на страните на камените плочи, нудејќи распоред во стилот на Ацтеките.

Во меѓувреме, двете антички богови резби се врвните стандардни симболи. Божеството за очи на црвениот скапоцен камен е на врвот на исплатите, давајќи им на играчите 5x, 3x или 1,3x нивниот почетен влог ако слетаат 5, 4 или 3 на ролните. Златниот симбол на сонцето е дивиот и го заменува секој стандарден симбол кога ќе слета. Обезбедува исплати до 10 пати од почетниот влог. Навлаката со пердуви го претставува симболот за расејување, кој може да се појави само во трите средни ролни. Генерално, има многу тука за паметни телефони, таблети или десктоп плеери.

Карактеристики на слотот

Кога играте и бонус и основна игра, вашата примарна цел е да добиете што е можно повеќе рамки за сонце за да ги активирате дивините. Еве како оди; секогаш кога иконата на месечината ќе слета на линијата за наплата, ја заменува сончевата рамка. Ако друг симбол на месечината слета на сончева рамка, функцијата Eclipse се активира. За возврат, сите сончеви рамки се претвораат во дивини, што може да даде повеќекратни победи. Запомнете дека рамките се отстрануваат од основната игра откако ќе ги користите.

Исто така, заклучените рамки Бесплатни вртења функцијата се активира по слетувањето на три пердувести на главата на истото вртење. Сакате да ја знаете наградата? 12 бесплатни вртења! Сепак, не застанува тука, бидејќи секоја дива икона достапна на претходното вртење нуди рамка за сонце на почетокот на секое бонус вртење. Откако ќе се активира Sun Frame, таа останува така во текот на функцијата за бесплатни вртења. Плус, играчите добиваат бонус вртење ако слетаат икона на месечината, но не успеат да ја активираат функцијата Eclipse.

Нестабилност на слотот, RTP и макс/мин. победи

За почеток, Ancient Eclipse е слот со средна нестабилност со фреквенција на удари 1 во 3,4. Сега тоа е прилично просечно ако сакате предизвик. Исто така, не треба да чекате долго за да ги ставите рацете на победа. Што се однесува до RTP, оваа мобилна казино игра има разумно добро, со процент на враќање од 96,53%.

Брзо преминувајќи кон големината на облогот, играчите можат да се вртат со само 0,20 долари. Ако сте доволно натоварени, можете да поставите максимален облог од 100 долари. Со множителот 4.595x на линијата за отпуштање, тоа значи дека похрабрите играчи можат да си заминат со максимум 459.500 долари. Сè на сè, RTP и нестабилноста на Ancient Eclipse се прилично слични на другите онлајн слотови од развивачот.

Конечна пресуда

Дали овој сосема нов видео слот одговара на наплатата? Зависи како гледаш на тоа. На пример, големите потрошувачи ќе го најдат множителот 4595x премалку, додека оние со буџет нема да имаат никакви дилеми со минималниот облог од 0,20 долари. Во секој случај, и двајцата играчи ќе се задоволат со бесплатните вртења со функцијата Леплива рамка за сонце што ве носи поблиску до зграпчување на голема награда. Накратко, тоа е одличен додаток на постојано растечкото портфолио на игри на Yggdrasil.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести