Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes

Yggdrasil Gaming

2021-12-17

Katrin Becker

Yggdrasil објавува до пет сосема нови слот наслови секој месец. И компанијата не планира да ја промени таа традиција во скоро време. На 4 ноември 2021 година, агрегаторот, во партнерство со Dreamtech Gaming, го објави дебито на Glory of Heroes. Оваа игра ги носи играчите во возбудлива авантура во средновековното време. Се одликува со неколку бесплатни вртења, модификатори и максимална исплата од 18.815 пати повеќе од влогот. Подготвени да ја преземете наградата?

Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes

Преглед на слотот Glory of Heroes

Glory of Heroes е возбудлив онлајн слот за плаќања за кластери што се игра на огромна табла за игри 7x7. Се одликува со цртан графички стил на огромен пејзаж со замок и планини. Гејмерите напредуваат низ нивоата откако ќе ги исчистат целите на неколку локации за игра во овој слот. Играчите, исто така, се борат со чудовиштето на шефот и потчинетите за време на авантурата за да ги отклучат кредитните награди и мултипликаторите по победите.

Сепак, гејмерите мора да спуштат пет или повеќе соодветни икони за да генерираат победничка комбинација вертикално или хоризонтално. Има осум симболи на макари достапни во различни бои и форми. Слетувањето пет од еден вид им дава на играчите до 20 пати почетен влог. Работите стануваат уште посочни по слетувањето на 15 или повеќе симболи што се совпаѓаат. Ова го множи максималниот облог до 100x.

Како што се очекуваше, играта има и диви симболи кои ги заменуваат сите стандардни симболи кога ќе слетаат. За возврат, ова им помага на играчите да формираат поопширен кластер и да ги подобрат своите победнички комбинации. Генерално, играта изгледа малку како оние игри со бонбони, што ја прави совршена за играње на мобилни телефони и таблети.

Бонус карактеристики на Glory of Heroes

Glory of Heroes е целосно опремен онлајн слот, нешто што се очекува од Yggdrasil Gaming. Сепак, ѕвезда на денот е функцијата Cascading Wins. Овде, сите победнички симболи се заменуваат со понови додека не се појави нова победничка комбинација.

Победничките симболи придонесуваат и за читањето на мерачот, кое има 50 слотови. Во овој случај, секоја победничка икона ја зголемува вредноста на мерачот за една точка. Ако ги пополните сите достапни слотови, се активира функцијата Бесплатни вртења. Потоа, добивате 8 до 50 бонус вртења. Ако добиете уште 50 поени, функцијата повторно се активира, што ви овозможува да соберете што е можно повеќе бесплатни вртења.

Исто така, постојат три различни модификатори кои се активираат при секое вртење на основната игра. Овие се нарекуваат херојски сили. Тие вклучуваат:

  • Магија – Активирањето на оваа одлика применува случаен број дивини на ролните. Се активира само на почетокот на центрифугата.
  • Контра напад – Ја намалува вредноста на случајната цел за 1.
  • Бес - Оваа функција ги елиминира случајните икони од макари.

Покрај моќите на херојот, симболите на херојот може да се појават по случаен избор за време на непобедливо вртење за да се создаде победа. Големината може да биде 4x4, 3x3 или 2x2, а само еден симбол може да се примени на ниво. И по расчистувањето на нивото, оваа бонус функција се надградува според табелата за плаќање.

Конечно, играчите можат да добијат дополнителни награди за време на основната игра, благодарение на функцијата Boss Bonus. Ако локацијата е исчистена, гејмерите го вртат бонусното тркало со четири сегменти. Потоа, ако вредноста на Boss Bonus се постигне по слетувањето на покажувачот на клучот, 15% придонесуваат за тенџерето.

Нестабилност на Glory of Heroes, RTP и големини на облози

Glory of Heroes е слот со висока нестабилност со ударна фреквенција од 23,01%. Сепак, RTP е разумно солиден на 96,02%. Во меѓувреме, можете да ја освоите фантастичната награда од 18.815 пати со облог од 0,20 УСД по спин. Но, ако вашиот субсидирам дозволува, одете на максималниот облог од 60 долари по спин, кој сепак треба да биде достапен за многу обложувачи.

Glory of Heroes: Конечна проценка

Дали сте подготвени да го одбраните кралството од тие гнасни чудовишта? Се надевам! Благодарение на анимираните ликови и освежувачкиот поглед на замокот во позадина, играта треба да ви биде пријатна. Растечкиот мултипликатор, случајните модификатори и повеќекратните бесплатни вртења се исто така при рака за да се обезбедат максимални награди во вашата потрага. Само забележете дека играта може да биде премногу нестабилна. Сепак, борете се со чудовиштето змеј и освојте ја наградата.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости