Топ 30 Yggdrasil Gaming Мобилно Казино

Yggdrasil Gaming е основана во 2013 година и оттогаш се разви во еден од најуспешните добавувачи во индустријата. Тие создаваат извонреден софтвер за онлајн игри и содржини за некои од водечките меѓународни оператори за игри. Тие имаат освоено голем број награди за игри, како иноватор на годината и провајдер на годината.

Топ 30 Yggdrasil Gaming Мобилно Казино
mk Country FlagCheckmark

20bet

mk Country FlagCheckmark
До 120 € + 120 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • 96%+ исплата на врвни спортови
 • Брза услуга за клиенти
 • Казино за спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • 96%+ исплата на врвни спортови
 • Брза услуга за клиенти
 • Казино за спортско обложување

Обложувалницата и спортската обложувалница 20Bet е основана во 2020 година. Сопственост и управувано од TechSolutions Group NV, казиното нуди обложување исполнето со акција во безбедна и сигурна средина за коцкање, гарантирана со лиценцата на Управата за игри на среќа Курасао. Има над 1700 опции за обложување со најмалку 50.000 настани пред натпреварот и 96%+ исплата во врвните спортски лиги.

До 500 € + 200 бесплатни вртења
 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка
Show less...
Прикажи повеќе
 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка

Wazamba Mobile Casino е крипто-пријателски онлајн казино лансиран во 2019 година. Тоа е во сопственост и управувано од Rabidi NV, реномирана казино фирма со седиште во Курасао. Казиното Вазамба е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Tilaros Limited, платежен агент за Rabidi NV, управува со сите плаќања во ова казино. Wazamba Casino е платформа за игри погодна за мобилни телефони, лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост на Rabidi NV, добро воспоставен казино оператор, инкорпориран во Курасао. Тоа е сестрински ентитет на Бумеранг, SlotsPalace, GreatWin и Sportaza, меѓу другите онлајн казина. Позадината на Wazamba Casino ве подготвува за возбудливо искуство во џунглата. Има многу мистериозни кутии кои чекаат играчите да се отворат.

100 € + 100 бесплатни вртења
 • Табла за најдобар играч
 • Чист дизајн
 • Повеќејазично казино
Show less...
Прикажи повеќе
 • Табла за најдобар играч
 • Чист дизајн
 • Повеќејазично казино

Луѓето кои уживаат во коцкањето во движење ќе најдат многу што да ценат за Националното казино. Иако може да се игра на десктоп компјутери, казиното е исто така целосно оптимизирано за мобилни коцкање и е 100% компатибилно со рачни уреди со Android и iOS, како што се таблети и паметни телефони. Управувано од TechSolutions Group NV, National Casino поседува лиценца за коцкање од Органот за игри на среќа Курасао и нуди стотици забавни и возбудливи игри за нови и стручни коцкари.

До 1000 € + 100 бесплатни вртења
 • Бонус понуди за добредојде
 • 3500 игри
 • Достапно е инстант играње
Show less...
Прикажи повеќе
 • Бонус понуди за добредојде
 • 3500 игри
 • Достапно е инстант играње

Номини Казино е сосема ново онлајн казино кое првпат ги отвори своите врати во август оваа година. Бидејќи новоотвореното Nomini Казино се потпира на голем број даватели на игри за да останат на површина во морето од онлајн казина, можете да очекувате голема разновидност на игри на оваа платформа. Не треба да се грижите за сериозноста на Номини Казино бидејќи има лиценца Курасао и нејзината матична компанија, 7StarsPartners, веќе управува со неколку други онлајн казина.

Добијте над 2000 € + 100 вртења 🎰
Show less...
Прикажи повеќе

  Spin Samurai е нова локација за мобилни игри, лансирана во 2020 година. Нуди огромна библиотека за казино со преку 3.000 игри овозможени од реномирани софтверски провајдери како што се Pragmatic Play, Wazdan, NetEnt и Spinomeal. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост на Dama NV, ветеран оператор на казино лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Spin Samurai е казино погодно за мобилни телефони, лансирано во 2020 година. Се гордее како врвна дестинација за високи ролери и буџетски коцкари. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост и управувано од Dama NV Има фасцинантна јапонска тема со шарен интерфејс, со црна боја како боја на позадината што ги прави иконите да се појавуваат. Ќе наидете на различни оружја што ги користеле Самурај за време на нивното владеење во предмодерна Јапонија. Во основа, веб-локацијата е добро структурирана, едноставна за навигација и е прилично волшебна.

  500 € Бонус за добредојде + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Во сопственост и управувано од Carletta NV, компанија регистрирана во Курасао, Pin-Up Casino работи од 2016 година. Казиното е преполно со игри обезбедени од некои од најдобрите софтверски компании. На Pin-Up, играчите можат да пристапат до најновите и најнапредните казино игри, виртуелни спортови и целосно функционирање Спортска книшка.

  До 500 € + 500 бесплатни вртења
  Show less...
  Прикажи повеќе

   За Just Spin Овој Мобилно Казино е основан во 2019 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во %s:provider_date_added. Врз основа на севкупните искуства на мобилниот играч на казино, Just Spin постигнува %s:provider_rating од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и типови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и друго.

   До 1000 €
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Bettilt е едно од најдобрите онлајн казина со a спортска книшка. Овој потфат, управуван од Abudantia BV, започна во 2016 година и стана омилен на фановите, особено меѓу љубителите на коцкање со мобилни казино. Bettilt казиното работи според прописите на Curacao eGaming. Казиното поседува лиценца Antillephone NV (бр. 8048/JAZ2014-034).

    300 €/1BTC + 100 вртења
    Show less...Прикажи повеќе
    • Прифаќа криптовалута
    • Повеќе јазици
    • Разновидност на методи за депонирање
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Прифаќа криптовалута
    • Повеќе јазици
    • Разновидност на методи за депонирање

    Основана во 2019 година и работи во сопственост на Dama NV, компанија која поседува лиценца за коцкање Курасао, Бао е една од најуникатните платформи за игри во светот. Од неговата иницијализација, казиното е тема на дискусија во светот на онлајн игрите. Уникатното чувство и извонредниот распоред го издвојуваат од конкуренцијата.

     Органот за игри на среќа на Малта го лиценцира и го регулира казиното Frumzi, кое е во сопственост и управувано од Romix Limited. Казината мора да исполнуваат строги услови за да се земат предвид за лиценца од ова раководно тело, кое нашироко се смета за едно од најуверливите и најсигурните во индустријата за игри.

     До 500 € + 200 бесплатни вртења
     Show less...
     Прикажи повеќе

      Alf Casino е казино кое не е ништо помалку од спектакуларно. Ова казино е дизајнирано имајќи ја предвид големината, од добро изведениот дизајн до неверојатно привлечниот избор на игри. Од своето основање во 2018 година, Alf Casino се понапред и подалеку за да се осигура дека сите аспекти потребни за успех се на место и подготвени за употреба.

      • 20+ Опции за плаќање
      • Низок минимален депозит
      • Паѓа и победи турнир на Блек Џек
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • 20+ Опции за плаќање
      • Низок минимален депозит
      • Паѓа и победи турнир на Блек Џек

      Megaslot е онлајн казино погодно за мобилни телефони, основано во 2020 година. Во сопственост и управувано од N1 Interactive Limited. Сите операции се лиценцирани и регулирани од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Потврдено е како докажливо фер онлајн казино. Megaslot има заработено неколку одобренија од различни форуми за коцкање. Megaslot е веб-локација за онлајн казино погодна за мобилни телефони, лансирана во 2020 година. Таа е во сопственост и управувана од N1 Interactive limited. Како што сугерира името, Megaslot нуди импресивна колекција на мобилни слотови плус други казино игри. Со текот на годините од своето основање, таа соработуваше со бројни провајдери на софтвер за да создаде ажурирано мобилно казино лоби.

      До $700 + 40 бесплатни вртења
      • Казино и спортско обложување
      • Виртуелни спортови
      • Вртења без лојалност
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Казино и спортско обложување
      • Виртуелни спортови
      • Вртења без лојалност

      Betmaster не е само онлајн казино . Тоа не е само спортска книга. Всушност, ќе им направиш лоша услуга на неговите креатори само да кажеш дека тоа е само комбинација од двете. Betmaster е огромна онлајн дестинација за коцкање - здружение на игри, пазари за обложување, виртуелни спортови и многу повеќе. Има сè што еден онлајн коцкар би можел да посака под еден виртуелен покрив, и секој месец станува се поголем

      До $200 + 220 бесплатни вртења
      • ВИП награди
      • Казино гребнатинки
      • Понудени награди по случаен избор
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • ВИП награди
      • Казино гребнатинки
      • Понудени награди по случаен избор

      Најдобрите казино игри се достапни на CookieCasino ! Во однос на мобилните игри, CookieCasino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Слотови , заедно со многу други. CookieCasino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . CookieCasino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

      100% до $500 + 100 бесплатни вртења
      • Пријателски на мобилен телефон
      • 3 бонуси за добредојде
      • 3D-тема
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Пријателски на мобилен телефон
      • 3 бонуси за добредојде
      • 3D-тема

      Cadabrus Mobile Casino е мобилна платформа за онлајн казино која нуди услуги за онлајн игри. Основана е во 2020 година. Целосно е во сопственост и управувана од Romix Limited. Соработува со 16 провајдери на софтвер за да обезбеди експанзивно лоби за игри. Cadabrus Mobile Casino работи под Малтешка лиценца за игри на среќа издадена на нејзината матична компанија, Romix Limited. Играчите од земји со легални лиценци за игри од Malta Gaming Authority можат да пристапат до атрактивната мобилна казино платформа Cadabrus и да ги играат своите врвни наслови на игри.

      До 500 € + 200 бесплатни вртења
      • Пријателски на мобилниот телефон
      • Бонус понуди за добредојде
      • Достапна е спортска книшка
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Пријателски на мобилниот телефон
      • Бонус понуди за добредојде
      • Достапна е спортска книшка

      Мобилното казино Рабона беше лансирано во 2019 година од Рабиди НВ Казиното Рабона е целосно лиценцирано и регулирано од Владата на Курасао. Играчите можат да се уверат дека ќе имаат фер и пријатно искуство со коцкање. SSL енкрипцијата, систем кој гарантира доверливост на чувствителните податоци, ја потврдува доверливоста на брендот. Рабона е ново казино и спортска книшка погодна за мобилни телефони, лансирана во 2019 година. Во сопственост и управувана е од Rabidi NV За да се задоволат сите барања на играчите; тој нуди обемна библиотека со казино игри и дилери во живо. Рабона соработува со неколку програмери за да ви донесе најсовремена мобилна казино лоби.

      • 96% исплати
      • Бонус понуди
      • Пријателски на мобилен телефон
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • 96% исплати
      • Бонус понуди
      • Пријателски на мобилен телефон

      Најдобрите казино игри се достапни на ZulaBet ! Во однос на мобилните игри, ZulaBet ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Фудбалско обложување, Слотови, Рулет, Блек Џек, Покер , заедно со многу други. ZulaBet е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2019 . ZulaBet изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

      • Пријателски на мобилен телефон
      • Одлична услуга за клиенти
      • Различни бонуси за добредојде
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Пријателски на мобилен телефон
      • Одлична услуга за клиенти
      • Различни бонуси за добредојде

      Мобилното казино LibraBet е платформа за крипто-игри лансирана во 2018 година. Има валидна лиценца за еИгри во Курасао. Мобилното казино LibraBet е подружница во целосна сопственост на Rabidi NV, популарен казино оператор со седиште во Кипар. И покрај тоа што е ограничен во некои земји, тој навлезе на неколку пазари во Европа, Азија и Канада.

      450% до 800 € + 250 бесплатни вртења
      • Дарежливи бонуси
      • Мулти-валута
      • Пријателски на мобилниот телефон
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Дарежливи бонуси
      • Мулти-валута
      • Пријателски на мобилниот телефон

      Мобилното казино Cadoola беше лансирано во 2017 година. Тоа е подружница на Araxio Development NV Тоа е лиценцирано од Одборот за контрола на коцкање Курасао преку неговата матична компанија. Тој е дом на стотици видео слотови, игри на маса и други специјализирани игри од врвни провајдери на софтвер како што се Pragmatic Play, Yggdrasil, Quickfire, Evolution Gaming итн. Ајде да разгледаме некои од карактеристиките зад сината тема на казиното Cadoola.

      До $750 + 200 бесплатни вртења
      • Широк опсег на популарни игри
      • Повеќејазични казина
      • Пријателски на мобилен телефон
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Широк опсег на популарни игри
      • Повеќејазични казина
      • Пријателски на мобилен телефон

      BoaBoa Mobile Casino беше лансиран во 2017. Целосно е во сопственост и управуван од Araxio Development NV. Соработуваше со различни провајдери на софтвер за да создаде фантастична колекција на наслови на казино игри. Мобилното казино BoaBoa доаѓа со елегантен изглед со едноставен кориснички интерфејс и комбинација од бела, црвена и зелена боја на позадината. Иако е отворен за сите играчи на глобално ниво, тој е распространет меѓу канадските и европските играчи.

      До 500 € + 200 бесплатни вртења
      • Најнови понудени игри
      • Дарежливи бонуси за добредојде
      • Одлична услуга за клиенти
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Најнови понудени игри
      • Дарежливи бонуси за добредојде
      • Одлична услуга за клиенти

      Araxio Development NV поседува и управува со казиното Малина, кое беше отворено во 2016 година. Оваа корпорација не е непозната за секторот за игри, бидејќи претходно ги поседуваше и управуваше со казиното Cadoola и Alf Casino. Операторот има лиценца и е регулиран со законодавството за коцкање на Курасао. Оваа лиценца е добро позната во индустријата, а нејзината правичност и безбедност зборуваат сами за себе.

      • Повеќејазично казино
      • Добра услуга за клиенти
      • Пријателски на мобилен телефон
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Повеќејазично казино
      • Добра услуга за клиенти
      • Пријателски на мобилен телефон

      Unique Casino беше лансиран во 2016 година. Со него управува Eirian NV Unique Casino поседува валидна лиценца за игри од органот за е-игри во Курасао. Сите плаќања ги обработува Bestory Limited, платежен агент со седиште во Кипар. Казиното има и регулативи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Со оддалечувањето од копнените казина, индустријата продолжува да се надградува благодарение на новата технологија. Мобилните казина станаа попопуларни со текот на годините бидејќи нудат флексибилност со играчите кои можат да играат во движење. Уникатното казино не е изоставено. Тоа е мобилна страница за казино лансирана во 2016 година. Неговата посветеност е да им обезбеди на мобилните играчи врвни казино игри и навремена помош за да стане омилена дестинација за сите. Unique Casino работи со водечки провајдери на софтвер во индустријата како што се NetEnt, Kalamba Games, Habanero и Microgaming за да обезбеди исклучителна колекција на игри.

      Бонус за добредојде 750$ + 50 вртења 🎰
      • Широк спектар на слотови
      • Дарежливи бонуси
      • Пријателски на мобилен телефон
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Широк спектар на слотови
      • Дарежливи бонуси
      • Пријателски на мобилен телефон

      Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Мобилното казино е под Play Logia NV, добро познат ентитет за игри со бројни онлајн казина. Мобилното казино VegasPlus поседува лиценца Курасао, што значи дека е доверливо мобилно казино. Казиното постави строги прописи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Ова мобилно казино е во сопственост и управувано од Play Logia NV, реномирана компанија која има воспоставено неколку други врвни платформи за коцкање. Најдобрите програмери во бизнисот, како Pragmatic Play и Microgaming, овозможија да се играат возбудливи игри во ова мобилно казино.

      До $/€ 400 или 5 BTC + 200 вртења
      • Транспарентна политика
      • Широк спектар на игри
      • Без дополнителни надоместоци за депозити
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Транспарентна политика
      • Широк спектар на игри
      • Без дополнителни надоместоци за депозити

      LevelUp е сосема ново казино што беше основано во 2020 година. Со него управува нејзината реномирана матична компанија, Dama NV, под лиценца од владата на Курасао. Почетната страница на страницата има трендовска темна позадина. Се друго е организирано уредено. Секако, се чувствува пријателски за коцкар кога ја прелистувате веб-страницата на ова казино.

      Бонус за добредојде до $200 + 200 вртења
      Show less...Прикажи повеќе
      • Пријателски на мобилен телефон
      • 6000+ игри
      • Повеќејазично казино
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Пријателски на мобилен телефон
      • 6000+ игри
      • Повеќејазично казино

      GSlot е онлајн казино основано во 2020 година од тим ентузијасти за коцкање. Со операциите на казиното управува N1 Interactive Ltd, популарен казино оператор со седиште во Малта. Ова е истиот оператор што управува со Casino Universe, Мегаслот казино, и N1 казино. GSlot е лиценциран и регулиран во Малта.

      До 1000 € + 255 бесплатни вртења
      • ВИП третман
      • Дарежливи бонуси
      • Инстант начини на плаќање
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • ВИП третман
      • Дарежливи бонуси
      • Инстант начини на плаќање

      Лансиран токму во 2020 година, DuxCasino е едно од најдобрите нови онлајн казина денес. Сајтот за коцкање е управуван од N1 Interactive Ltd., истиот оператор зад него Казино Das Ist, Bob Casino, Casino Universe и Paradise Casino, меѓу другите популарни брендови. DuxCasino има лиценца издадена од органот за игри на среќа на Малта (MGA).

      До 250 €
      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Нуди ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Нуди ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност

      Dublinbet Mobile Casino е онлајн филијала на вистинско копнено казино лоцирано во Даблин. Оваа онлајн платформа беше лансирана во 2012 година за да им даде на играчите возбудливо искуство со игри со игри со дилери во живо. Целосно е во сопственост на Mobile Technology Marketing BV, компанија регистрирана и лиценцирана од Одборот за контрола на игри во Курасао. Тие нудат широк спектар на игри како што се игри на маса, игри во живо и уникатни слотови.

      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Понуда на ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Понуда на ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност

      Најдобрите казино игри се достапни на Lucky31 ! Во однос на мобилните игри, Lucky31 ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Казино Холдем, Слотови, Карибски Студ, Бакара, Гребки , заедно со многу други. Lucky31 е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2012 . Lucky31 изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

      До 350 € + 100 вртења
      • Брзо депозит и повлекување
      • ВИП програма
      • Програма за лојалност
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Брзо депозит и повлекување
      • ВИП програма
      • Програма за лојалност

      Основано во 2012 година, Casino Estrella е рај за онлајн гејмерите. Се одликува со еден од најголемите селекции на казино игри со над 1500 игри во неговата библиотека. Наскоро омиленото казино нуди слотови, рулет, блек џек, и многу повеќе. Mobile Technology Marketing BV, компанија лиценцирана и регулирана со законите на Курасао, управува со Casino Estrella.

      До 350 € + 100 бесплатни вртења
      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Понуда на ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Брз и сигурен депозит и исплати
      • Понуда на ВИП програма
      • Достапна е програма за лојалност

      Мобилната страница на FatBoss Casino, која започна во 2019 година, ви овозможува да изберете од 13 софтверски компании со над 1.251 онлајн казино игри, во зависност од вашата локација. Доверливоста и безбедноста на FatBoss Casino се загарантирани со неговата лиценца Curaçao eGaming.

      Прикажи повеќе
      Show less

      Најнови вести

      Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox
      2023-03-22

      Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox

      На 23 март 2023 година, Yggdrasil, популарната компанија iGaming, го објави дебито на слот-играта Big Bucks Buffalo GigaBlox. Играта е создадена во партнерство со ReelPlay, со наградни бесплатни вртења со симболи на Mega Coin.

      Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes
      2021-12-17

      Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes

      Yggdrasil објавува до пет сосема нови слот наслови секој месец. И компанијата не планира да ја промени таа традиција во скоро време. На 4 ноември 2021 година, агрегаторот, во партнерство со Dreamtech Gaming, го објави дебито на Glory of Heroes. Оваа игра ги носи играчите во возбудлива авантура во средновековното време. Се одликува со неколку бесплатни вртења, модификатори и максимална исплата од 18.815 пати повеќе од влогот. Подготвени да ја преземете наградата?

      Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo
      2021-06-30

      Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo

      Оваа година веќе е забележана повеќекратна Игдрасил слотови хит на онлајн коцкање индустрија. На 21 мај 2021 година, компанијата објави дека ќе биде партнер ReelPlay да го објави сосема новиот видео слот на Bad Dingo – Jaguar SuperWays. Играта е сместена длабоко во јужноамериканската џунгла и има повеќе страшни животни, каскадни победи, проширување на симболите и неверојатни 387.000.000 начини за победа.

      Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse
      2021-05-28

      Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse

      Оваа година веќе го виде својот фер дел од онлајн казино игри од Игдрасил. Па, на 5 април 2021 година, компанијата, во партнерство со Bang Bang Games, претстави уште еден видео слот - Ancient Eclipse. Но, освен користењето на иновативната GATI технологија на Yggdrasil, што друго ја прави оваа игра толку уникатна?