Топ 10 Yggdrasil Gaming Mobile Casino

Yggdrasil Gaming е основана во 2013 година и оттогаш се разви во еден од најуспешните добавувачи во индустријата. Тие создаваат извонреден софтвер за онлајн игри и содржини за некои од водечките меѓународни оператори за игри. Тие имаат освоено голем број награди за игри, како иноватор на годината и провајдер на годината.

Топ 10 Yggdrasil Gaming Mobile Casino

Најнови вести

Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes
2021-12-17

Одете на епска потрага со слотот на Yggdrasil Glory of Heroes

Yggdrasil објавува до пет сосема нови слот наслови секој месец. И компанијата не планира да ја промени таа традиција во скоро време. На 4 ноември 2021 година, агрегаторот, во партнерство со Dreamtech Gaming, го објави дебито на Glory of Heroes. Оваа игра ги носи играчите во возбудлива авантура во средновековното време. Се одликува со неколку бесплатни вртења, модификатори и максимална исплата од 18.815 пати повеќе од влогот. Подготвени да ја преземете наградата?

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo
2021-06-30

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo

Оваа година веќе е забележана повеќекратна Игдрасил слотови хит на онлајн коцкање индустрија. На 21 мај 2021 година, компанијата објави дека ќе биде партнер ReelPlay да го објави сосема новиот видео слот на Bad Dingo – Jaguar SuperWays. Играта е сместена длабоко во јужноамериканската џунгла и има повеќе страшни животни, каскадни победи, проширување на симболите и неверојатни 387.000.000 начини за победа.

Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse
2021-05-28

Партнерите на Yggdrasil Bang Bang Games ќе го дебитираат Ancient Eclipse

Оваа година веќе го виде својот фер дел од онлајн казино игри од Игдрасил. Па, на 5 април 2021 година, компанијата, во партнерство со Bang Bang Games, претстави уште еден видео слот - Ancient Eclipse. Но, освен користењето на иновативната GATI технологија на Yggdrasil, што друго ја прави оваа игра толку уникатна?

Yggdrasil ги пречекува Велигденските празници со Велигденскиот Остров 2
2021-04-01

Yggdrasil ги пречекува Велигденските празници со Велигденскиот Остров 2

Статуите Моаи на Yggdrasil се враќаат на вашиот онлајн казино, а овој пат, тие се на одмор во Венис Бич. Оваа сосема нова игра има вибрации за одмор што ќе ви помогнат да се опуштите и да бидете свои. Но, овде не се работи само за забава и релаксација, бидејќи оние што бараат некои награди за игра ќе бидат задоволни.