Топ 10 XPro Gaming Mobile Casino

XPro Gaming им овозможува на казино операторите во живо со флексибилни и софистицирани софтверски системи. Тие работат со три обемни студија во Молдавија и Бугарија и на пазарот му обезбедуваат најширок опсег на игри во живо, главно класични игри на маса во казино. Нивните игри не само што се со највисок технички квалитет, туку се и наградни и забавни за играње. Ако сте играч на казино со дилер во живо, едноставно не сакате казино во живо со ограничена разновидност на игри. Оваа софтверска компанија нуди широк опсег на казино игри во формат во живо, од кои некои ретко ги наоѓате на друго место. Но, ајде да одиме подлабоко за подобро да разбереме за што е способна оваа компанија.

XPro казина во живоНајпопуларните XPro игриЗа XPro Gaming
XPro казина во живо

XPro казина во живо

Како што претходно беше споменато, главниот производ на XPro Gaming се игри со дилер во живо, а компанијата може да се пофали со одличен избор, вклучувајќи Caribbean Stud Poker, Texas Hold'Em Bonus, Sic Bo, Dragon Tiger, бакара, блек џек, рулет, мултиплеер покер, Andar Bahar, и Тркало на среќата. Ова е број на кој секој играч во казино би се восхитувал. Но, има повеќе за популарноста на казина во живо на XPro Gaming отколку само избор на игри.

Не е потребно преземање

Современите играчи на казино имаат тенденција да се приклонуваат кон Flash казина повеќе од верзии на софтвер за преземање на истите платформи. XPro се менува со ритмите на времето дозволувајќи им на играчите да комуницираат со нивните понуди во живо со дилерски игри преку Flash. Ова значи дека можете едноставно да го отворите вашиот прелистувач, да се најавите на вашата сметка на XPro казино и да започнете да играте веднаш.

Софтверот работи на широк опсег на прелистувачи, вклучувајќи Netscape Navigator, Firefox, Internet Explorer и Safari. Па, каква е импликацијата на ова? Ако меморијата на телефонот ви е при крај, нема да имате за што да се грижите.

Поддржани платформи и уреди

Фактот дека XPro е компатибилен со многу типови уреди и платформи е голем плус. Паметните телефони и таблетите се добро покриени, а исто така и десктоп компјутерите и лаптопите. Се разбира, не ви треба уред од висока класа за играње игри; потокот на компанијата е еден од најквалитетните. Од 2022 година, XPro Gaming е компатибилен со уредите со Windows, Android и Apple iOS.

Бонуси и промоции

Играчите на XPro казино имаат право на различни промоции и бонуси. И додека овие добрини може да се разликуваат меѓу казината, она што се чини дека останува константно е фактот дека бонусите се генерално дарежливи. Секогаш ќе најдете бесплатни вртења и бонуси за добредојде во повеќето казина со дилер во живо на XPro.

Ангажирање и интерактивни дилери

Привлечно е да се забележи дека персоналот на XPro се состои од искусен и информиран човечки персонал, способен да решава какви било проблеми и да разговара со играчите на пријателски, но професионален начин. И додека тимот зборува англиски, софтверот е достапен на повеќе јазици.

Уникатни карактеристики на XPro игрите

Наоѓањето игри во живо со целосно уникатни карактеристики можеби не е лесно, но многу даватели на игри се стремат да го направат она што нивните конкуренти го прават на подобар начин. Тоа, рече, некои уникатни карактеристики на игрите XPro го вклучуваат следново:

1.Најсовремени технологии: XPro ја користи најновата најсовремена технологија од Cammegh за да обезбеди еден од најдобрите квалитети на пренос на аудио и видео. Дополнително, компанијата ги развива своите игри во живо користејќи HTML технологија, овозможувајќи им на гејмерите да играат на десктоп компјутери, телефони и таблети без да пропуштат дури и несуштински функции.

2.Безбедност на високо ниво: Иако XPro Gaming можеби нема никакви лиценци (од 2022 година), репутацијата на компанијата во областа на iGaming е исклучително недопрена. Лиценца или недостаток од неа, XPro може да се пофали со една од најбезбедните игри. Ова е благодарение на напредните безбедносни протоколи што ги користи компанијата. Покрај тоа, компанијата е сертифицирана од iTech Labs. ITech Labs е реномирана ревизорска куќа позната по својата ригорозна, без бесмислена процедура за сертификација и тестирање. Сертификатот од оваа фирма е гаранција за фер, бескомпромисно играње.

3.Игри со повеќе функции: XPro игрите се единствени бидејќи доаѓаат со повеќе функции. Освен што се приспособливи, игрите овозможуваат странични облози и тие се пренесуваат деноноќно.

XPro казина во живо
Најпопуларните XPro игри

Најпопуларните XPro игри

Како што може да заклучите од овој напис, XPro може да се пофали со една од најсеопфатните библиотеки за игри. Меѓу најпопуларните игри од овој производител вклучуваат;

Рулет во живо

Брз рулет, француски рулет или европски рулет, без оглед на вашата омилена верзија, XPro ги нуди сите. И тука е Auto Roulette, кој нема човечки дилер - сепак е присутно физичко тркало. Ако барате големи влогови, може да размислите за ВИП рулет - производот нуди високи ограничувања за обложување.

Блек Џек во живо

Ова е главен елемент во секое казино во живо, така што неговото присуство не е случајно. Црното е игра со брзо темпо, што значи дека е погодна за играчи со способност брзо да размислуваат и одлучуваат. XPro Gaming ги покрива таквите играчи со својата понуда за блек џек. Покрај класичниот бакара, фирмата нуди и неограничен блек џек. Како што сугерира името, оваа верзија на блек џек не го ограничува бројот на играчи кои можат да играат на една маса.

Бакара во живо

Како и Unlimited Blackjack, baccarat прима што е можно повеќе играчи на една маса. Во казина во живо на XPro, ќе најдете две верзии на играта со осум палуби:

  • Baccarat Нема комисија

  • Baccarat Punto Banco

    Други популарни игри во живо од XPro го вклучуваат следново:

  • Покер во живо на Карибите

  • Тексас Холдем покер во живо

  • Во живо Тркало на среќата

  • Во живо змеј тигар

  • Во живо Сик Бо

  • Во живо Андар Бахар

Најпопуларните XPro игри
За XPro Gaming

За XPro Gaming

XPro е провајдер на софтвер за казино во живо, основан во 2005 година во Словачка. Со оглед на тоа што е во индустријата за iGaming скоро 17 години, фирмата може да направи силен случај да биде ветеран во индустријата. Да, 17 години не се еон, особено ако се земе предвид жестоката конкуренција во индустријата. Значи, која би можела да биде тајната зад опстанокот на XPro? Привлечни производи; долга листа на висококвалитетни игри со дилер во живо. Компанијата доста добро ги разбира широките интереси на модерните играчи во казино во живо и тие работат на тоа да им помогнат на играчите да ги актуелизираат тие интереси.

Локации

Традиционално, казината во живо пренесуваат игри од нивните студиа во живо во места како што се Естонија, Малта или Латвија. Сепак, XPro Gaming избра да го поддржи системот и да тргне по сосема поинаков пат, како да го разоткрива митот дека игрите во казино во живо може да се емитуваат само од одредени локации. Компанијата ги избра Бугарија и Молдавија како локации за нејзините главни студија од кои се емитуваат игрите. Кој знае дали овој потег ќе поттикне создавање на повеќе студиа во живо од други софтверски фирми за казино? Но, XPro исто така постави студија во Израел.

Пресвртници постигнати од XPro Gaming

Од своето инаугурирање во 2005 година, XPro Gaming постигна многу пресвртници, кои и помогнаа на компанијата да ја постигне репутацијата што ја има денес. И додека го цениме фактот дека XPro имаше свој фер дел од предизвици, тие предизвици беа само дел од кривата на учење на фирмите. Еве некои од пресвртниците по хронолошки редослед.

2016 година: Воведување на ново лоби за игри на казино liv
2016 година: Компанијата добива сертификат од iTech Labs, позната лабораторија за онлајн игри
2016 година: Издавање на мобилна платформа напојувана со HTML5 технологија.
2017 година: Учество на Меѓународната конференција за управување и управување со безбедни информации (i-SIGMA)
2018 година: Лансирање на новодизајнирана верзија на лобито за казино во живо
2019 година: Доделено спонзорство на Јуегос Мајами

За XPro Gaming