Thunderkick се придружува на постојаното проширување напојувано од Relax Studio

Thunderkick

2022-10-18

Katrin Becker

Популарната програма Powered By на Relax Gaming продолжува да добива нови членови, Thunderkick станува најновиот развивач на игри што се приклучува на мрежата. Оваа мрежа за игри ги поврзува операторите со најдобрите мобилни казина, давајќи им на играчите побрз пристап до насловите на игрите. Само замислете го како најсовремен сервер за игри со други големи имиња како Playson, Quickspin, BTG итн. 

Thunderkick се придружува на постојаното проширување напојувано од Relax Studio

Додавањето на Thunderkick во Powered by Relax ги носи над 50 наслови за игри на развивачот лиценцирани во 15 јурисдикции. Игрите Thunderkick се познати по нивниот уникатен стилs, теми и иновативна игра механика, вклучувајќи прогресивни џекпот. Нивните игри се создадени од над 70 професионалци од индустријата кои согоруваат полноќно масло за да создадат сосема ново искуство со iGaming. 

Договорот ќе овозможи студиото за игри со седиште во Стокхолм да ги снабдува своите блокбастерски изданија од 2022 година, како што се Shifting Seas, Lost City of the Djinn и Lava Lava. Договорот Powered by Relax ги опфаќа и најуспешните титули на Thunderkick како Один's Gamble, Pink Elephant, Beat the Beast и Esqueleto Explosivo.

Партнерството за да додаде повеќе вредност на Thunderkick

Коментирајќи го сосема новиот договор, Фредрик Ехолм, раководител за продажба и маркетинг на EMEA, рече дека Thunderkick е среќен што го потпишува договорот со Relax Gaming. Тој рече дека двете компании покажале интерес да работат заедно во текот на годините, и ова партнерство ќе ги види тие да додадат поголема вредност на понудите на компанијата. Тој изрази оптимизам за извонреден комерцијален успех.

Од нивна страна, Симо Хамон, извршниот директор на Relax Gaming, рече дека компанијата со задоволство го пречекува Thunderkick како најнов партнер во студиото Powered By. Извршниот директор продолжи дека студиото Thunderkick ги импресионирало со години со иновативни игри и уникатен пристап за развој. Хамон рече дека е возбуден што новата врска ќе процвета наскоро. 

Relax Gaming неодамна доживеа многу успех. Компанијата неодамна освои бројни награди, вклучително и Најдобар провајдер на софтвер за мобилни игри на EGR и најдобар провајдер за игри на наградата AskGamblers. Овој развивач има над 4.000 мобилни казино игри главно доминираат слотови, бинго и покер игри со високи перформанси. 

Истражете го рајот на Феникс од 7 септември

Тандеркик е познат по преземањето на квалитетот во мобилните казина над квантитетот пристап. Но, се обликува дека ќе биде зафатен неколку месеци за студиото за игри по објавувањето на Phoenix Paradise во септември. Во оваа игра, ќе ја придружувате смелиот истражувач, Жанет, за да ги откриете скриените богатства заштитени од Феникс кој плука оган.

Ќе одите во ѓаволска мисија да соберете три јајца од Феникс на таблата за игра 5x3 со 15 начини на плаќање. Забележете дека тоа е многу испарлив слот, што значи дека ќе треба да се вооружите со доволно голема банкарска сметка за да успеете во мисијата. Но, на крајот, се чека 10.000x максимален потенцијал за победа. 

Тоа не е се. Phoenix Paradise има флексибилен RTP кој достигнува 96,13%, во зависност од вашиот стил на играње. Jeanette е премиум симбол, кој плаќа 75x, 15x и 10x за собирање пет, четири и три, соодветно. Играчите можат да резервираат билет за џунглата со само 0,10 кредити. 

Ѕирнете во Triple Royal Gold

Thunderkick ќе го објави Triple Royal Gold на 19 октомври. Тоа е уште еден многу испарлив слот машина со малку надпросечен RTP од 96,41%. Но, Thunderkick ја намалува максималната исплата на 5.000 пати повеќе од влогот во оваа многу очекувана игра. Сепак, инвеститорот ја одржува истата вредност на уделот од 0,10 до 100 кредити. 

Интересно е што тоа е авантура во кабинетот 3x3 со до 27 начини на плаќање. Играчите можат да соберат пет БОНУС букви внатре во палатата за да ги активираат бонусните кругови. За време на бонус игрите, можете да соберете потенцијални множителски вредности кои можат да го достигнат влогот 27 пати. 

Како што се случува ова, функцијата Лавина или Каскадни макари обезбедуваат вашите победнички комбинации да продолжат да бројат за нешто. Победничките симболи ќе експлодираат и исчезнуваат, отворајќи пат за нови симболи. Запомнете, ова престанува само кога немате добитна комбинација.

Најнови вести

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 вртења
Играј сега
22BET
22BET:До 600 долари
1xSlots
1xSlots:До 1500 € + 150 бесплатни вртења