Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик

Thunderkick

2022-01-20

Katrin Becker

Thunderkick веќе има неколку митолошки слот-машини таму. И бројот ќе се зголеми на 26 јануари 2022 година, по објавувањето на Одиновата коцка. Овој слот машина со висока нестабилност им овозможува на играчите да ги отклучат тајните на скандинавските богови и да добијат неверојатна награда од 19.333 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени да се сретнете со популарниот нордиски бог и да го барате богатството? 

Отклучете ја моќта на старонордискиот бог со Одиновата коцка на Тандеркик

Преглед на слот за коцкање на Один

Одиновата коцка се игра на прилично голема табла 6x4 со до 466 линии за плаќање за да се создаде победничка комбинација. Играта може да се пофали со извонредни уметнички дела со позадина на нордиската митологија. Откако ќе ја запалат играта, гејмерите се наоѓаат на влезот во храмот на бунарот Мимир.

Со тоа, играчите мора да слетаат најмалку 3 идентични икони од лево кон десно за да формираат победничка комбинација. Како што се очекуваше, кралските права на картичките А-9 се иконите со најниско плаќање, што им дава на играчите 0,6x до 1,5x влогот. Од друга страна, ѓердани, рогови, прстени, гаврани и самиот Один се премиум симболи. Слетувањето шест од еден вид исплаќа 2x до 10x влогот.

Thunderkick исто така прави импресивна работа на фрлање некои диви множители. Како што се очекуваше, тие ги заменуваат сите стандардни икони за плаќање и самите носат множител 2x. И, се разбира, играта се чувствува добро за играње на мобилни телефони и компјутери, благодарение на екстра големата табла за игри.

Карактеристики на бонус за коцкање на Один

Освен диви симболи со повеќе задачи, Odin's Gamble ги пакува и бесплатните вртења и лепливите преспинови за да ги задржи играчите зафатени. Подолу е брз преглед:

Леплива победа

Функцијата за бонус Sticky Win може да се активира по случаен избор за време на која било победа во основната игра. За возврат, сите победнички икони остануваат заклучени на ролните додека сите други симболи се вртат. Ако се регистрира уште една победа, се доделува респин. Оваа бонус функција завршува само ако играчот не создаде добитна комбинација. 

Бесплатни вртења

Додека играте со овој електричен автомат, внимавајте на самиот нордиски бог, бидејќи тој може да ви додели до десет бесплатни вртења. Гејмерите мора да слетаат најмалку три лица од Один за да ги активираат овие бонус игри. Дополнително, слетувањето на 3 или повеќе скетери во текот на рундите може да им додели на играчите 5+ бесплатни вртења.

Не завршува тука; Roaming Wild ја краси мрежата за да ја покрие целата ролна и по случаен избор се префрла на друга ролна помеѓу бонусните кругови. Запомнете дека функцијата Sticky Win се активира секогаш кога ќе се пристигне победничката комбинација, заклучувајќи го Wild Stack на место. 

Друга бонус функција достапна за време на бонусните кругови е Charged Wilds. Овие дивини применуваат множител од 2x до 22x на Wild Stack. Вредноста на мултипликаторот се зголемува кога ќе се појават сосема нови Charged Wilds.

Нестабилност на коцкање на Один, RTP и граници на облози

Odin's Gamble е слот машина со средна нестабилност. За жал, ова значи дека гејмерите можеби ќе треба да чекаат некое време за да постигнат добитна комбинација. Значи, тоа не е за нетрпеливи многу, според сите индикации. 

Што се однесува до RTP, играта е 96,17%. Ова е малку повеќе од индустрискиот стандард од 96%, како што можеби веќе знаете. 

Во однос на обложувањето, играта е прилагодена и за високи ролки и за скржави играчи. 0,10 долари е минималниот облог што гејмерите можат да го стават по спин, со максимална граница од 100 долари. Значи, ако сте доволно храбри, ве чека џекпот од 1.933.300 долари.

Конечна проценка на Одиновата коцка

Првото нешто што ќе го забележите за оваа игра е дека и недостасуваат витални нордиски ликови, главно Тор и Локи. Но, и покрај овој блиц, Один се појавува како возбудлив бонус симбол за ангажирање на играчите и зајакнување на севкупниот потенцијал за победа.

Сè на сè, играта не мора да го соборува светот на iGaming сама по себе. Но, сепак, ги спакува сите потребни состојки за да биде одличен хит најдобрите мобилни казина. Оваа игра дефинитивно треба да ги привлече љубителите на митолошки слотови и прогресивни мултипликатори.

Најнови вести

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 вртења
Играј сега
22BET
22BET:До 600 долари
1xSlots
1xSlots:До 1500 € + 150 бесплатни вртења