Имајте среќа со Thunderkick's Fortune Cats Golden Stacks

Thunderkick

2022-01-08

Katrin Becker

На 8 декември 2021 г Тандеркик објави живописно искуство со добро чувство преку Fortune Cats Golden Stacks. Во оваа игра, се што ви треба е среќната Златна мачка да освои богатство и богатство. Овој онлајн слот доаѓа со мистериозни симболи, бонус игра и Златни стекови за да им помогне на играчите да го постигнат ова. Максималниот потенцијал за победа? 2.500 пати почетен влог!

Имајте среќа со Thunderkick's Fortune Cats Golden Stacks

Преглед на Златните Купишта на Fortune Cats

Првиот впечаток од оваа игра е дека Thunderkick се оддалечува од своите митолошки и ѕверски теми. Наместо тоа, оваа цртана игра опфаќа послатка и урнебесна тема, насочена кон љубителите на аниме со разиграна страна. Значи, ако сте една од целната публика, тогаш продолжете да читате.

Fortune Cats Golden Stacks се игра на табла за игра 5x4 со до 40 фиксни линии за плаќање. Овде, играчите можат да создадат победничка комбинација со совпаѓање на 3, 4 или 5 икони во непосредна близина на ролните, од лево кон десно. Можете исто така да слетате два симболи на златна мачка за да забележите победа.

Зборувајќи за победничките симболи, рангирањето на картичките се симболите со најниска плата. По нив следуваат фенерите, калабашите, коии крапот и златните мачки кои мавтаат. Како што се очекуваше, златната мачка е премиум симбол, која плаќа 0,4, 1, 2,5 и 7,5 пати повеќе од влогот за слетување 2, 3, 4 и 5, соодветно. 

Оваа игра, исто така, ги содржи дивите симболи кои можат да се појават насекаде на макари од 2 до 5, заменувајќи ги сите стандардни симболи на лентата за расфрлање. И, се разбира, приземјувањето на скетеровите ги активира бонусните вртења, како што ќе видите подоцна во оваа дискусија.

Бонус карактеристики на Fortune Cats Golden Stacks

За жал, не се случува многу акција за време на основната игра на овој онлајн слот. Тоа е затоа што освен на Мистериозни симболи карактеристика, постојат само Бесплатни вртења и Златни Купишта карактеристики. Брзо напред, симболите Mystery можат да слетаат каде било за време на бонус играта или основната игра. Симболот потоа може да се трансформира себеси и друг случаен симбол во премиум златна мачка. Ова не ги вклучува распрснувачите и дивините.

Ако ова не ја задоволи вашата жед за победа, обидете се да слетате најмалку три скетери за да активирате до 10 бесплатни вртења. Таму не се забележува. Слетувањето на дополнителни скатери за време на бонус играта отвора поактивни области за игра и линии за плаќање. 

Еве што сакате да добиете:

  • 3 дополнителни скетери – 1 област за игра и 40 линии за плаќање. 
  • 4 дополнителни скетери – 2 области за игра и 80 линии за плаќање.
  • 5 дополнителни скетери – 3 области за игра и 120 линии за плаќање. 

Запомнете дека секогаш можете да отклучите повеќе области откако ќе започнете со една или две. Исто така, секоја област на игра дава два дополнителни бонус вртења, а секој распрскувач дава еден бонус спин. 

Во меѓувреме, Златните Купишта имаат тригери доколку некоја од петте ролни е целосно окупирана од златните мачки. Предметната ролна потоа се клонира и се додава на следните ролни на други области на играта. 

Варијанси, RTP и ограничувања за облози на Fortune Cats Golden Stacks

Fortune Cats Golden Stacks е онлајн слот со средна нестабилност со „прилагодливи“ поставки за RTP. Да, тоа е она што ќе го добиете од повеќето онлајн слотови овие денови. RTP може да започне релативно ниско од 90,41% и 92,14%. Ова може да се зголеми на 94,14% и 96,14%. 

Што се однесува до минималните и максималните ограничувања за обложување, буџетските играчи можат да користат само 0,10 кредити за да ги вртат ролните. Од друга страна, високите ролери можат да користат до 100 кредити. Ако е вашиот среќен ден, можете да си заминете со максималната награда од 2.500 пати од првичниот облог.

Конечна проценка на Fortune Cats Golden Stacks

Повеќето обожаватели на слотови Thunderkick ќе ја сметаат темата на оваа игра малку непријатна, но возбудлива. Играта е малку сува, без ништо иновативно сама по себе. Накратко, оваа игра цели на опуштени и не толку амбициозни играчи.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести