Жешка авантура во Лава Лава на Тандеркик

Thunderkick

2022-03-09

Benard Maumo

Вулканските ерупции се несомнено спектакуларни појави кои никогаш не се пропуштаат. Но, ако допрва треба да го видите овој високооктански спектакл, Thunderkick планира да го донесе на најдобрите мобилни казина на 9 март 2022 година. Инвеститорот ветува жешка афера со максимален потенцијал за победа од 10.000 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени за вулкански ерупции и да го тврдите она што мајката природа го има подготвено за вас?

Жешка авантура во Лава Лава на Тандеркик

Лава Лава слот преглед

Лава Лава е најновиот учесник во Тандеркик постојано растечко портфолио на игри. Тоа е многу нестабилно искуство со остри портокалови визуелни слики што создаваат интензивна атмосфера за игри. Таблата за игра се наоѓа веднаш на врвот на активниот вулкан со други вулкани кои наскоро ќе еруптираат од двете страни. Значи, генерално, дизајнот на играта и визуелните слики се таму со најдобрите.

Создавањето добитна комбинација е релативно лесно. Гејмерите мора да одговараат на најмалку три слични икони непосредно на таблата за игра 5x3 со најмногу 15 фиксни линии за плаќање. Ова значи дека имате многу начини да генерирате победничка формула. 

Во меѓувреме, симболите со ниска плата се А до 9 кралски членови. Тие имаат максимална вредност на множител од 3x до 5x за совпаѓање на пет од еден вид. На другата страна, симболите кои се високи се златните цвеќиња и сините, виолетовите и зелените маски. Овие премиум симболи плаќаат 10x до 30x првичниот облог за слетување пет.

Лава Лава автоматот може да се пофали и со диви симбол претставен со златниот W. Како што се очекуваше, ги заменува сите други стандардни икони кога ќе слета и носи максимална множителска вредност од 30x. Друга работа, девојката од лава е расејувањето, што предизвикува бесплатни вртења најмалку три. Оваа игра користи технологија HTML5, што значи дека е непречено да се игра и на мобилни телефони и на компјутери.

Бонус карактеристики

Lava Lava пакува возбудлив асортиман на бонус функции. Прво, на Лавина функцијата се активира секогаш кога ќе креирате добитна комбинација. Во овој случај, сите победнички симболи се заменуваат со нови, што доведува до повеќе можности за победа. Што е најдобро? Ова продолжува додека нема добитна комбинација, а функцијата Лавина исто така важи и за бесплатни вртења.

Зборувајќи за Бесплатни вртења, тие се активираат секогаш кога ќе соберете најмалку 3 распрснувачи на макарите. Потоа, ќе ви бидат доделени 10 бонус вртења со дополнителни вртења доделени за време на повторното активирање. Добивате 5 дополнителни вртења за време на бонусните кругови на играта за слетување 3 скетери.

Уште не е готово! Thunderkick ја подобри функцијата за бесплатно вртење за да и даде сосема нова димензија. Кога 1 до 3 дивини се појавуваат на почетокот на секоја бонус рунда, секој од нив има мерач на живот. Секој пат кога дивината формира добитна комбинација, мерачот се намалува за една единица. Ова ги спречува да се заменат за време на функцијата Лавина.

И на крај, главната атракција на овој слот за мобилни телефони е Диви мултипликатори. Кога дивите се појавуваат на победничка комбинација, тие можат да ви донесат множители со различна големина. Да бидам попрецизен, слетувањето 1, 2, 3, 4 и 5 ви дава 2x, 4x, 8x, 16x и 32x, соодветно. 

Ограничувања за варијанса, RTP и облози

Како прво, температурата и нестабилноста на оваа игра се до небо. Ова значи дека победите ретко се формираат, но може да бидат многу вредни кога ќе слетаат. Играта нуди и 96,14%, над индустрискиот стандард од 96% во однос на RTP. 

Во меѓувреме, жешкиот спектакл од лава можете да го видите со дури 0,10 и дури 100 монети. Има и 10.000x џекпот за барање. Сега, ако сте доволно храбри, можете да заминете со неверојатни 1 милион во оваа жешка гејмерска авантура. 

Жешка атмосфера со вистинско уживање!

Thunderkick направи исклучителна работа на овој слот за мобилни казино. Дизајнот е одличен, со живописни портокалови бои што совршено ја истакнуваат жешката атмосфера. Бонус играта е исто така доволно профитабилна, со повеќекратни активирања и дивини кои го зголемуваат потенцијалот за победа. Но, немојте да се приближувате премногу, бидејќи тоа е многу нестабилно искуство.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости