Црвениот тигар ја освои многу посакуваната глобална награда за игри за 2021 година

Red Tiger Gaming

2021-11-01

Конечно излезе листата на победници на глобалните игри за игри во Лондон во 2021 година. Овој пат, RedTiger, брендот на Evolution, се бореше со остра конкуренција за да ја добие престижната награда за казино производ на годината. Како што се очекуваше, признанието дојде како резултат на обновениот Gonzo's Quest Megaways.

Црвениот тигар ја освои многу посакуваната глобална награда за игри за 2021 година

Импресивна трансформација

По долг и напорен процес на гласање, судиите на Глобалните награди за игри го крунисаа Red Tiger's Gonzo's Quest Megaways за казино производ на годината. Тоа е и покрај тоа што се заглавени против десетици други успешни онлајн слотови.

Имајте предвид дека оригиналниот онлајн слот Gonzo's Quest беше лансиран во 2010 година. Оттогаш, играта стана хит на најдобрите мобилни казина ширум светот.

Освен трансформацијата на Megaways, оваа игра беше обновена и од Evolution (Црвен тигар и NetEnt's матична компанија) во 2021 година. Во Gonzo's Quest Treasure Hunt, Evolution вклучува функција за дилер во живо и режим на VR што ја менува играта.

Напорни работни тимови

Говорејќи по собирањето на признанието во име на Red Tiger, комерцијалниот директор на Evolution, Гевин Хамилтон, рече дека играчите на онлајн казино ширум светот го сметаат Gonzo's Quest Megaways за победник. Како таква, компанијата е воодушевена што одборот на судии го потврди ова тврдење.

Исто така, г-дин Хамилтон одвои време да им се заблагодари на вредните тимови во Red Tiger и NetEnt и да им ја посвети оваа награда. Тој исто така имаше можност да се заблагодари на BTG (Big Time Gaming), пронаоѓачите на популарниот механичар Megaways во индустријата.

Повеќе награди за Црвениот тигар

Изненадувачки, Црвениот тигар донесе две награди на натпреварувачките награди EGR B2B во 2021 година. Прво, развивачот на софтвер ја победи конкуренцијата од други 13 добавувачи за да победи во категоријата „Мобилен добавувач“. Судиите одлучија дека Red Tiger е компанијата што треба да победи во индустријата за мобилни казино.

Дополнително на тоа, NetEnt и Red Tiger заеднички победија на иновацијата во Процеп Категорија на обезбедување по отфрлање на конкуренцијата од 13 програмери. Како што се очекуваше, наградата го одликуваше заедничкиот напор на двата бренда во Gonzo's Quest Megaways.

Од друга страна, Evolution, матичната компанија на двата бренда, победи во категоријата Live Casino Supplier. Тоа не е изненадување со оглед на тоа што Evolution е победник во оваа категорија 12 последователни години. Импресивно!

Прифаќајќи ги наградите, директорот на производи на Evolution, Фредрик Бјурле, рече дека е голема чест за брендовите на Evolution да победуваат во повеќе категории на награди. Тој истакна дека филозофијата на Црвениот тигар отсекогаш била фокусирана на ефикасност, креативност и продуктивност.

Бјурле додаде дека компанијата бара да изгради моментум врз основа на овие признанија. Тој рече дека во следните неколку месеци сите брендови на Evolution, вклучително и BTG, ќе добијат едношалтерски систем од брилијантните умови на групата.

Црвениот тигар оди меѓународно

Оваа година несомнено е успешна за Црвениот тигар по сите индикации. Прво, на 5 август 2021 година, Red Tiger објави сосема ново партнерство со Lottomatica, популарна обложувалница и онлајн казино во Италија.

Договорот ќе овозможи фановите на Lottomatica да уживаат во титули како што се наградуваниот Gonzo's Quest Megaways, Mystery Reels, Dragon's luck и Dragon's Fire Megaways. Играчите, исто така, ќе победат големи во дневните и прогресивни мрежи на џекпот на добавувачите.

Претходно, на 21 мај 2021 година, Црвениот тигар го имаше своето деби во Пенсилванија преку казиното Borgata и BetMGM. Играчите во овие казина ќе играат блокбастер наслови како што се Wings of Ra, Cash Volt, Gonzo's Quest Megaways, меѓу многуте.

Следниот ден, Red Tiger склучи договор со YoCasino на Rank Group, познато шпанско онлајн казино. Во моментов, играчите на YoCasino пристапуваат до високоплатените часовни џекпот на Црвениот тигар и целото негово портфолио на онлајн слотови.

Генерално, Red Tiger и Evolution Group, генерално, летаат високо во моментов. Но, дали брендовите можат да го задржат овој импресивен моментум на долги патеки? Времето ќе каже!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости