Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот

Red Rake Gaming

2022-02-23

Katrin Becker

Red Rake Gaming никогаш не разочарува. Овој шпански развивач на казино игри ја започна 2022 година со стил, нудејќи им на играчите на онлајн слотови вистинско уживање откако го објави насловот на митски слотови инспириран од Кина, Longmu and the Dragons. 

Целосна слотови Преглед: Лонгму и митот на змејот

Според официјалната изјава од развивачот, има се што да се сака во овој наслов на видео слот во живо.

Внесете го Лонгму и митот за змејот

Longmu and the Dragons е видео слот инспириран од кинеската митологија. Поблиското испитување во приказната открива дека некогаш живеела жена која одгледала пет змејови кои имале силна врска еден со друг. Ова често се смета за „совршен“ пример на родителска љубов и синовска посветеност, кои според Кинезите се клучни доблести. Red Rake Gaming додаде древен мит во ролните во своето последно издание.

Во текот на играта, играчите се среќаваат со мајката на змејовите, која ги придружува низ нејзините очи во нивните потраги да најдат некои добитни комбинации.

Симболите

Longmu and the Dragons се состои од осум редовни симболи, дивина и бонус икона. Симболите во играта го вклучуваат Лонгму, кој исто така се удвојува како симбол со највисока плата. Други ликови што се користат во видео слотот вклучуваат змејови, канџи на змеј со мистична топка, јајце, риба, жетон и црвен и златен кинески симбол во кутија, за да споменеме неколку.

Други „специјални симболи“ употребени во играта го вклучуваат зелениот змеј со златна рамка, кој им помага на играчите додека ја избираат нивната комбинација со обични симболи. Овој змеј може да го заземе местото на сите други ликови во играта освен бонусот. Симболот за бонус на храмот ја активира функцијата Moons of Fortune со три комбинации.

Играње

Стандардната игра е доволна за да ги задржи играчите активни. Оваа игра со слотови 5x3 се одликува со импресивна графика, мини-игра на месечината, мултипликаторно тркало и бесплатни вртења.

Овој слот игра има структура 5x3 и нуди неколку возбудливи мултипликатори и бесплатни вртења за да ги зачините работите. Исто така, има 50 линии за плаќање, со што им нуди на играчите бројни добитни комбинации или можности.

Кога станува збор за играње со вистински пари, од обложувачите се бара само да го стават својот влог и да го притиснат синото копче за центрифугирање за да играат. Иконата на табела за плаќање на играта ги прикажува наградите и комбинациите на симболи.

Играчите кои имаат доволно среќа да слетаат три или повеќе бонус симболи, ја активираат функцијата за миниигра на месечината. Според инвеститорот, овој бонус круг им дава на играчите шанса да ги зголемат своите добивки до 10x.

Завршни мисли

Играчите на слотови ги имаат сите причини да ја играат играта Longmu и Dragons. Ветува дека ќе привлече секој учесник со својата тематска поставка и други импресивни карактеристики за игри. Играчите кои допрва треба да ги пробаат Longmu and the Dragons ги имаат сите причини да му дадат шанса, со оглед на тоа што го имаше своето деби на сцената на онлајн игри неодамна, на 27 јануари 2022 година.

Се чека авантура со Лонгму и змејовите. И, се разбира, со можност за победа, благодарение на различните тркала за множење, бонус функции и бесплатни вртења заедно со други елементи. Едноставно кажано, оваа игра го има она што е потребно за играчите да останат забавни.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости