Quickspin

March 11, 2022

Quickspin за издавање над 18 наслови и заштитна марка Game Mechanics 2022 година

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

2021 беше навистина огромна година за Quickspin. Освен што беше прогласен за компанија на годината на престижните награди WIG Diversity Awards, Quickspin создаде и повеќе неверојатни игри, вклучувајќи го и исклучително успешниот слот Bad Wolf Megaways. Но, целата оваа возбуда не се брои за ништо ако компанијата забави во 2022 година. И тоа не само што ќе се случи, барем според Даниел Линдберг, Quickspin извршен директор и ко-основач!

Quickspin за издавање над 18 наслови и заштитна марка Game Mechanics 2022 година

ISO сертификација и нови пазари

На 7 февруари 2022 година, шведскиот специјалист за слот игри беше горд што го прикажа својот најнов сертификат ISO/IEC 27001:2013. Секако, ова е уште еден доказ за компетентноста и професионалноста на Quickspin. Стекнувањето на ISO ја покажува целосната посветеност на компанијата за безбедноста на онлајн податоците на нејзините играчи и оператори. 

Quickspin исто така се надева дека новата сертификација ќе отвори нов свет на iGaming полн со можности. Според стратегијата на компанијата, ова достигнување ќе биде камен-темелник бидејќи ќе се прошири на нови пазари во 2022 година и понатаму. Мислите дека е шега? Quickspin сега е подготвен да влезе во Белгија, Грција, Онтарио и Шпанија оваа година. Холандија и Германија беа во торбичка минатата година.

18 нови изданија за 12 месеци!

Даниел Линдберг, извршен директор, за плановите за 2022 година: 18 нови изданија, нов механичар за игри со заштитен знак, нови записи на пазарот и повеќе!  - Quickspin

Според Даниел Линдберг, компанијата веќе има наредено десетици нови изданија оваа година. Сè започна на 1 јануари, кога Quickspin објави Камион за готовина, макари со 5 тркала со ролни и проширување на макари. 

Оваа мобилна казино игра ги телепортира играчите во пост-апокалиптичен свет со оскудни ресурси и пари тешко да се добијат. Ќе возите камион по пустинскиот автопат додека се борите со воините од пустелија по вашата свинче банка. Патем, има многу пари за победа!

Линдберг, исто така, им вети на играчите збогатено патување на Исток преку Eastern Emeralds Megaways. Тоа е римејк на оригиналната верзија од 2018 година, која имаше импресивен RTP од 96,58% и повеќекратни бесплатни вртења прикачени со мултипликатори. Запомнете дека Quickspin ја лансираше 90% RTP верзијата на оваа игра минатата година. 

Други популарни изданија се Слава на тигарот и слотови Tiger's Glory Ultra. Првата е стероидната верзија на Тигар слава, иако и двете дејства се случуваат на мрежа 6x4 со 4.096 победнички начини. Дополнително, верзијата Ultra повеќе од двојно ја зголемува максималната победа за да им понуди на гладијаторите 32.464 пати крајна награда. Сепак, пријдете на битката претпазливо бидејќи овој слот за мобилни казино е многу нестабилен. 

Sakura Fortune II ќе дебитира во април

Во Јапонија, Сакура едноставно значи „цут од цреша“, експлозија на ливчиња од розови цветови, што создава глетка за гледање. И интересно, овој раскошен спектакл често се случува во април секоја година. Quickspin го знае овој факт прилично добро, и тие се подготвени да ја ослободат својата сопствена верзија на „црешовиот цвет“ овој април во Сакура Fortune 2.

Тоа е продолжение на првата рата, со докажана механика на игри, нестабилна игра и поголема максимална исплата. Како и оригиналното издание, Sakura Fortune 2 се игра на мрежа за игри 5x3 со 40 линии за плаќање. Исто така, има повеќекратни бесплатни вртења за барање, со 3, 4 и 5 распрснувачи кои доделуваат 9, 10 и 11, соодветно. 

Прославете ја годината на тигарот со славата на тигарот и славата на тигарот ултра!- Quickspin

Конечно, Механика за игри со заштитен знак

Службеникот ја нагласи долгорочната стратегија на Quickspin за развој на механика на игри со заштитен знак. Се сеќавате на Achievements Engine кој користи до шест уникатни карактеристики на играта? Па, оваа традиција ќе продолжи со механичарот Chaos Cluster, кој нуди сосема нова димензија за кластер игрите. Оваа иновација ветува повеќе победнички комбинации и подолги победнички синџири.

Генерално, годината веќе се обликува прилично убаво за овој наградуван шведски развивач на игри. И имајте предвид дека Quickspin минатата година ја прослави својата 10-годишнина. Дали можете да замислите каде ќе биде компанијата во следната деценија?

Најнови вести

Добивање на големо играње на мобилни казина
2023-11-28

Добивање на големо играње на мобилни казина

Вести