Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's

Pragmatic Play

2021-11-05

Katrin Becker

Прагматичното играње е познато по тоа што објавува до пет сосема нови слотови секој месец. Но, ако постои тема од која агрегаторот не може да се засити освен од азиската, тогаш тоа е иконската овошна тема.

Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's

Овој пат, Pragmatic Play продолжува со продолжението на онлајн слотот Fruit Party со своето второ издание. Fruit Party доаѓа со повеќекратни множители и максимална исплата од 5.000 пати повеќе од почетниот влог.

Овошје партија 2 онлајн слот Преглед

Fruit Party 2 доаѓа со голема површина за играње на решетка 7x7 преполна со светло обоени овошја. Достапните симболи вклучуваат расфрлање заедно со јагоди, јаболка, сливи, портокали, срца и ѕвезди. Сепак, симболите не се толку привлечни бидејќи се класици. Но, целокупниот дизајн е убав и едноставен, одлично за играње во вашето омилено казино за мобилни телефони.

Брзо одејќи напред, играта го користи познатиот систем на плаќања за кластери. Овде, слетувањето на пет или повеќе соодветни симболи вертикално или хоризонтално ви дава победа.

Црвената јагода е симболот што најмногу се плаќа, што на играчите им дава множител 1x на нивниот првичен облог по пристигнувањето пет. Тоа постојано се зголемува бидејќи можете да добиете 150 пати почетен удел со слетување 15 или повеќе.

Интересно е што играта го воведува дивиот симбол претставен со златното овошје. Како што се очекуваше, го заменува секој стандарден симбол на линијата за плаќање кога ќе слета. Дивиот се појавува и со множители, како што ќе видите во следниот дел.

Бонус карактеристики на Fruit Party 2

Новите икони ќе ги спуштат ролните во одликата за тркалачки макари, создавајќи победничка комбинација и заменувајќи ги сите симболи за возврат. Изненадувачки, функцијата повторно се активира секогаш кога ќе направите сосема нова добитна комбинација. Ова десеткратно ги зголемува вашите шанси за победа.

Потоа, ќе ја добиете функцијата Случаен мултипликатор. Кога ќе се активира функцијата за преклопување, ќе се спушти дивината покрај стандардните симболи. Резултатот? Зголемен мултипликатор! Мултипликаторот може да биде 2x до 256x првичниот влог. Ако играчот има повеќе од еден симбол, тогаш се пресметува вкупниот број на множители. Прекрстени прсти што добивате повеќекратни вртења за активирање.

И на крај, зголемете ги вашите шанси за победа со функцијата Бесплатни вртења. Овде, можете да добиете повеќе од десет бонус вртења откако ќе спуштите три до седум симболи за расејување или златни плодови. Слетувањето во дивината ви дава 10 до 25 бонус вртења плус исплата од 3 до 100 пати од вашиот првичен влог.

Исто така, од витално значење е да се запамети дека оваа функција може повторно да се активира. Со други зборови, слетувањето на ист број скетери ви дава сличен број дополнителни вртења.

Наградите сè уште не завршуваат тука. За време на круговите на бонус спин, случајните дивини продолжуваат да се активираат. Како и обично, тие носат множител од 729x на секоја дивина. Дополнително, приземјувањето на три или повеќе скетери повторно ќе ја активира бонусната рунда.

Fruit Party 2 Нестабилност, RTP и ограничувања за обложување

Според Pragmatic Play, нестабилноста на играта е оценета со 5/5. Сега ова значи дека нестабилноста е на повисоката страна на нештата. Сепак, играта го надополнува овој мал пад со повеќе од просечен RTP од 96,53%.

Во меѓувреме, можете да вложите само 0,20 долари и дури 100 долари по спин. Имајќи ги предвид овие облози и 5.000 пати повисоко враќање, тоа значи дека среќните играчи можат да земат дома 500.000 долари. Ако оваа награда не ве мотивира, тогаш ништо друго нема да ве мотивира.

Овошје партија 2: Конечна проценка

Класичната тема на оваа игра може да биде разочарување за многу играчи. Но, настрана, играта содржи сè што му треба на секој страствен играч на автомати за добро да се забавува. Функцијата за бесплатни вртења нуди огромни множители, иако максималната добивка што можете да ја постигнете е 5.000 пати почетен влог. Значи, дали сте подготвени за овошниот дел и да го барате пленот? Се надевам!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости