Прагматичното Play го продолжува договорот за Betway и вклучува игри со дилери во живо

Pragmatic Play

2021-04-11

Eddy Cheung

Прагматична игра, водечки онлајн слотови и давател на игри на маса во индустријата iGaming, го обнови својот договор со Betway. Договорот ќе го види онлајн казино и спортска книга оператор нудат живи казино игри. Запомнете дека во декември минатата година, Pragmatic play потпиша договор со овој Betway за да им го обезбеди целиот каталог на слотови.

Прагматичното Play го продолжува договорот за Betway и вклучува игри со дилери во живо

Прагматична игра за снабдување на Betway со игри со дилери во живо

По потпишувањето на последниот договор, обложувачите на Betway сега ќе се обложуваат на популарните игри на маса во живо, како рулет, блек џек, бакара и така натаму. Сите игри со дилери во живо на Pragmatic Play се емитуваат во реално време од неговото најмодерно место во Букурешт. Игрите во живо на развивачот на софтвер се познати по тоа што нудат 4K видео технологија и извонредни звучни системи.

Зборувајќи по потпишувањето на новиот договор, Бхотеш Махешвари, потпретседател за комерцијална стратегија и операции на Pragmatic Play, рече: „Betway е клиент само неколку месеци, а ние веќе уживаме во фантастично партнерство“. Тој додаде: „Нашето портфолио на Live Casino на операторите им нуди најсовремени игри дизајнирани за играчи од сите вкусови и ние сме многу возбудени што оваа врска ќе ја подигнеме на следното ниво“ 

Пол Адкинс, директор за маркетинг и операции на Beltway, исто така имаше што да каже. Тој коментира дека понудата на слот на Pragmatic Play се покажа како одличен додаток на нивното онлајн казино. Компанијата сега со задоволство им нуди на своите играчи опсегот на Live Casino.  

Да живее партнерството!

Уште едно партнерство со efbet

Неодамна, на 15 март 2021 година, Pragmatic Play објави дека склучил договор со efbet за да ги снабдува своите игри и слотови со дилери во живо. efbet е водечки спортски и онлајн казино со долготрајна традиција за извонредност. Операторот моментално е присутен во Италија, Романија, Шпанија, Србија и Бугарија во Европа. Договорот значи дека играчите на efbet сега можат да уживаат во популарните хитови на Pragmatic Play како Gates of Olympus, Sweet Bonanza, One Blackjack и така натаму.

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот на Pragmatic Play, компанијата со задоволство го снабдува нивниот најнов партнер, efbet, со повеќе вертикали. Тој рече дека нивните понуди за слот продолжуваат импресивно да растат додека нивните производи од казино во живо добиваат обожаватели на глобално ниво. Барзели е оптимист дека договорот со efbet ќе го прошири тој дофат уште повеќе. 

Во брзото возвраќање, портпаролот на efbet рече дека понудите на Pragmatic Play не треба да се запознаат со неговите играчи. Како таква, компанијата е воодушевена што ќе ги преземе асортиманот на производи на казино во живо на Pragmatic Play низ Европа. 

Други неодамнешни зделки за блокбастери на Pragmatic Play

Освен договорот со Betway и efbet, во декември минатата година, Pragmatic Play исто така беше среќен да објави неколку други партнерства за да ги зголеми своите стапки на коцкање преку Интернет. На 1 декември 2021 година, компанијата потпиша договор со Kindred Group со седиште во Стокхолм за да понуди игри со дилери во живо на своите онлајн казина. Портфолиото на игри во живо на Pragmatic Play заврши со огромен успех во Kindred. Како и Betway, Kindred претходно потпиша договор со Pragmatic Play за интегрирање на своите видео слотови на својата платформа.

Десет дена подоцна, Pragmatic Play ги зајакна своите работни односи со Casumo нудејќи слотови и игри со дилери во живо преку директна интеграција. Пред договорот, овој оператор на казино со седиште во Малта пристапи до инвеститорот процеп понуди преку места на трети лица. Сега, операторот пристапува до единственото портфолио на API на Pragmatic Play без никакви ограничувања.

Најновите зделки помеѓу Pragmatic Play и овие познати брендови на онлајн казино само обезбедуваат неговиот удел на пазарот да расте уште повеќе. За играчите, ќе бидете среќни да знаете дека Pragmatic Play воведува до пет сосема нови видео слотови секој месец, покрај своите уникатни бинго игри и казино производи во живо.

Сите казино игри во живо од Pragmatic Play сега се достапни на Betway

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести