Прагматичната игра го потпишува договорот со Лото Џиро за продолжување на бразилската доминација

Pragmatic Play

2021-10-24

Eddy Cheung

Pragmatic Play, џиновски агрегатор на онлајн казино, е познат по моќта најдобрите мобилни казина на глобално ниво. На 24 август 2021 година, развивачот на играта објави дека склучил договор со Лото Џиро за да ја продолжи својата бразилска доминација. Значи, што е во оваа зделка?

Прагматичната игра го потпишува договорот со Лото Џиро за продолжување на бразилската доминација

Најнаселената нација во Латинска Америка

По договорот со Loto Giro, обложувачите во најнаселената земја во Јужна Америка сега ќе пристапуваат до целосниот опсег на игри на Pragmatic Play преку мобилното казино.

Договорот предвидува дека играчите на Loto Giro ќе пристапуваат до сосема новите слотови на развивачот, како што се многу очекуваните Chilli Heat Megaways, Sweet Bonanza и Chicken Drop. Договорот вклучува и популарни хитови како Book of Vikings, Fruit Party, Empty the Bank, меѓу многуте.

Дополнително, важно е да се забележи дека играчите на Loto Giro ќе играат бинго на Pragmatic Play и вертикали на казино во живо, проследени во реално време од Букурешт, Романија. Некои популарни казино игри во живо вклучуваат Dragon Tiger, ONE Blackjack, Mega Wheel и така натаму.

Освен тоа, обложувачите на Loto Giro ќе ги вкусат виртуелните спортски понуди на добавувачот. Достапните настани вклучуваат Greyhounds, коњски трки и фудбалски производи.

Голем комерцијален фокус

Коментирајќи веднаш по ставањето пенкало на хартија, потпретседателот на операциите во Латинска Америка на Pragmatic Play, Виктор Аријас, рече дека компанијата целосно се фокусира на донесување на повеќе вертикали на операторите во Латинска Америка.

Тој дополнително коментира дека компанијата е супер возбудена што ќе им донесе три од своите производи на бразилските обложувачи преку Loto Giro. Г-дин Аријас заврши велејќи дека компанијата е желна за повеќе проширувања во иднина.

Од своја страна, извршниот директор на Loto Giro, Едсон Мендонка, рече дека додавањето премиум онлајн казино игри на нивната платформа е нешто за што компанијата отсекогаш била заинтересирана. Тој додаде дека Лото Џиро едвај чекал да го доживее целосниот потенцијал на ова возбудливо партнерство. Се најдобро!

Други планови за проширување на Pragmatic Play

Во другите вести за проширување на компанијата, Прагматична игра објави на истиот датум дека се упатува кон Германија преку StarGames на Greentube. Договорот го прави Pragmatic Play еден од пионерите на новорегулираниот германски пазар на iGaming. Запомнете, Германија е еден од најважните европски пазари за коцкање.

На 23 август 2021 година, Pragmatic Play склучи договор со парагвајскиот BetDiamond за снабдување на своите казино игри во живо и онлајн слотови на операторот. Договорот ќе им овозможи на играчите од Парагвај да имаат пристап до 200+ игри на операторот, вклучувајќи ги Rise of Giza PowerNudge и наградуваниот Wolf Gold.

Апетитот на Pragmatic Play да доминира на пазарот iGaming во Латинска Америка не завршува тука. На 17 август 2021 година, добавувачот на содржина потпиша договор со Dotworkers, популарно онлајн казино во Парагвај, Бразил и Колумбија. Дефинитивно е возбудлива ера за Pragmatic Play.

Нешто за Chilli Heat Megaways

Ќе биде неправедно да се заврши оваа објава без да се спомене најновиот онлајн слот за Pragmatic Play – Chilli Heat Megaways. Тоа е обновување на оригиналниот Chilli Heat, само што овој пат развивачот го вклучува високо платениот механичар на Megaways со најмногу 200.704 начини за победа.

Имајќи го кажано тоа, оваа игра се ужива на автомат со шест ролни со повеќе симболи за зголемување на исплатите. Стандардните икони се А-9 кралски, кои доаѓаат заедно со други симболи како кучето Чивава, сос од табаско и текила. Овде, симболот што најмногу се плаќа е човекот што тропа на гитара. Играчите можат да го помножат својот почетен влог за 10x откако ќе слетуваат шест премиум симболи.

Во меѓувреме, симболот Chilli Heat е дивината и може да слета насекаде на четирите средни ролни. Очекувано, ги заменува сите други икони освен логото за пари, што е расфрлање.

Како и повеќето други онлајн слотови Pragmatic Play, Chilli Heat има натпросечна стапка на враќање од 96,5% и одлична нестабилност од 5/5. 5000x е максимумот што играчот може да го освои со влог од 0,20 долари. Затоа, земете го вашиот мобилен телефон и фатете ја акцијата!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости