Топ 10 Pragmatic Play Mobile Casino

Pragmatic play е iGaming оператор кој започна со работа во 2015 година. Нивните иновативни, сигурни и флексибилни решенија им донесоа место во оваа исклучително конкурентна коцкарска индустрија. Повеќето од нивните решенија се во HTML5 и изградени имајќи ги предвид мобилните корисници. Примери за популарни креации од овој оператор се Wolf GoldTM и Queen of GoldTM.

Топ 10 Pragmatic Play Mobile Casino

Најнови вести

Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови
2021-12-25

Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови

Долгоочекуваниот божиќен период конечно означува. За повеќето луѓе, ова е време да свират Jingle Bells и други божиќни песни за да се вклопат во празнично расположение. Но, за страствените играчи на казино, Божиќ слотови ќе направи само добро. 

Прагматичното играње ја освои наградата за добавувач на годината во казино RNG на IGA
2021-12-09

Прагматичното играње ја освои наградата за добавувач на годината во казино RNG на IGA

Pragmatic Play е релативно млад агрегатор, лансиран дури во 2015 година. Но, и покрај ова, развивачот на софтвер е потпора во најдобрите мобилни казина. Pragmatic Play има освоено повеќе награди, а последната е „РНГ Казино добавувач на годината“ на IGA (Меѓународните награди за игри) што се одржа во Лондон на 8 септември 2021 година.

Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's
2021-11-05

Уживајте во некои сочни победи со овошната забава 2 на Pragmatic Play's

Прагматичното играње е познато по тоа што објавува до пет сосема нови слотови секој месец. Но, ако постои тема од која агрегаторот не може да се засити освен од азиската, тогаш тоа е иконската овошна тема.

Прагматичната игра го потпишува договорот со Лото Џиро за продолжување на бразилската доминација
2021-10-24

Прагматичната игра го потпишува договорот со Лото Џиро за продолжување на бразилската доминација

Pragmatic Play, џиновски агрегатор на онлајн казино, е познат по моќта најдобрите мобилни казина на глобално ниво. На 24 август 2021 година, развивачот на играта објави дека склучил договор со Лото Џиро за да ја продолжи својата бразилска доминација. Значи, што е во оваа зделка?