Топ 10 Playtech Mobile Casino

Playtech е провајдер на софтвер за iGaming кој започна со работа во 1999 година. Тие се познати по нивниот неспоредлив квалитет и иновативни производи и како резултат на нивниот успех, постигнаа котација на главниот пазар на Лондонската берза. Тие имаат над 5.000 вработени распоредени во 17 земји, 140 глобални лиценци и работат во 20 регулирани јурисдикции.

Најнови вести

Мобилни казина против онлајн казина
2022-11-22

Мобилни казина против онлајн казина

Како што технологијата напредува со огромна брзина, играњето казино игри на мобилни телефони станува вообичаено. Иднината на бизнисот со коцкање сега лежи во светот на мобилните телефони. Но, како мобилните казина се разликуваат од онлајн казината? 

5-те најдобри стратегии за видео покер
2020-12-11

5-те најдобри стратегии за видео покер

Онлајн видео покер лесно се рангира меѓу наједноставните онлајн казино игри. Едноставно е за учење, а исплатите се одлични. Но, ако сакате да заработите играјќи покер онлајн, постојат неколку едноставни правила кои мора да ги разберете. Иако правилата важат различно за секоја варијанта, главната цел е да се квалификувате за рака со пет карти и да ја земете наградата од табелата за плаќање. Затоа, прочитајте ако сакате да го победите казиното играјќи видео покер.

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година
2020-11-24

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година

Значи, кој ги снабдува најдобрите мобилни апликации за коцкање? Додека многу играчи на онлајн казино ја игнорираат оваа тема, на располагање казино софтвер може да го одреди целокупното искуство со игри. Добавувачот на играта може да влијае на шансите за играње, правилата, ограничувањата на табелата и многу повеќе. Плус, тоа го прави вашиот мобилни казино многу поедноставно селектирање, ако ги познавате најдобрите развивачи на софтвер. Значи, ајде да дојдеме до тоа и да разговараме за некои добавувачи на софтвер кои ги напојуваат врвните апликации за коцкање во 2020 година.