Playson влегува на новорегулираниот грчки пазар

Playson

2021-07-14

Eddy Cheung

Битката за доминација на новорегулираниот грчки пазар за коцкање се вжештува. Овој пат, Playson е тој кој на 8 април 2021 година објави дека ќе нуди услуги за коцкање на своите мобилни казино и онлајн казино фанови во земјата. Значи, што се готви на овој свежо регулиран пазар на iGaming?

Playson влегува на новорегулираниот грчки пазар

Радикален и ригорозен процес на лиценцирање

Плејсон Неодамна преку соопштение за печатот објави дека добила лиценца од строгата грчка комисија за игри на среќа (HGC) за снабдување игри на оператори на онлајн казино со седиште во Грција. Тоа е откако компанијата го заврши ригорозниот процес на аплицирање за лиценца утврден од грчкиот регулатор за игри.

По овој потег, играчите ќе пристапат до некои од најдобрите мобилни казино игри од развивачот. Грчките онлајн казина сега ќе нудат хитови како што се Legend of Cleopatra Megaways, Wolf Power: Hold and Win, Solar Queen, меѓу другите омилени играчи.

Запомнете дека издавањето на нови лиценци за добавувачи од страна на HGC штотуку започна неодамна. Ова е откако чуварот воведе низа промени во законите за игри во земјата.

Според сосема новите закони, максималниот облог што можат да го стават играчите на онлајн слот е 2 долари по вртење. После тоа, играчите ќе чекаат најмалку 3 секунди за да ги вртат ролните. Дополнително, максималната награда што можете да ја добиете на најдоброто мобилно казино е 70.000 долари по круг.

Проширување на регулирани пазари

Playson е веќе воспоставено име на повеќето регулирани iGaming пазари низ Европа. Затоа, најновиот договор само дополнително ќе го зацврсти своето место како еден од најдоверливите добавувачи на онлајн казино игри.

По потпишувањето на договорот, Андреј Андроник, генералниот советник на Playson, рече дека компанијата е супер возбудена да ја добие лиценцата. Тој истакна дека добивањето на дозволата гарантира дека нивните хит видео игри сега можат да допрат до играчите на новорегулираниот и брзорастечки грчки пазар за игри.

Службеникот коментира дека добивањето на оваа многу важна лиценца, исто така, ќе придонесе долг пат кон гаснење на жедта на компанијата за доминација на регулираните пазари. Дополнително, г-дин Андроник додаде дека компанијата со нетрпение очекува да работи со своите нови партнери.

Критична ISO 27001 сертификат

Во другите вести, на Playson му беше доделен сертификат ISO 27001 на 3 април 2021 година. Зошто е неопходен овој сертификат? Па, тоа ја покажува посветеноста на компанијата да ги обезбеди сите информации за своите производи за игри.

Сертификатот беше доделен откако компанијата помина ревизија од страна на Quinel Limited Laboratory. Оваа ревизија ја потврдува посветеноста на развивачот на играта да ги почитува сите мерки за заштита на податоците поставени од ISO (Меѓународна организација за стандардизација).

По сертификацијата, тоа значи дека Playson ќе продолжи да ја шири својата операторска мрежа. Сертификатот опфаќа витални делови како што се развој на игри, интеграција и управување со софтвер за игри.

Според претставниците на Playson, добивањето на овој сертификат ќе и помогне на фирмата да направи уште еден чекор напред кон глобалната експанзија. Олександр Крижанивски, раководител на одделот за инженерство на Playson, рече дека добивањето на ISO 27001 сертификатот ја покажува посветеноста на компанијата за заштита на податоците и усогласеност со регулативата.

Детали за Playson

Playson е познат развивач на игри познат по тоа што обезбедува сертифицирани, тестирани и врвни содржини за игри на глобално ниво. Во моментов, компанијата работи на регулирани пазари како ОК, Италија, Шпанија, Шведска и Грција.

Во портфолиото на Playson, ќе добиете над 50 наслови на игри прилагодени за задоволување на потребите на играчите. Достапните видео слотови вклучуваат Solar Queen, Book of Gold, Viking Fortune, Imperial Fruits и многу повеќе. Можете исто така да пристапите до игри на маса како Blackjack High, Blackjack Low, Roulette with Track и многу повеќе.

Исто така, Playson измисли многу карактеристики на играта дизајнирани за зголемување на ангажираноста на играчите и потенцијалот за победа. На пример, функцијата Reel of Fortune им овозможува на играчите да соберат повеќе монети и да ја вртат „Ралот на среќата“ за да добијат бонус пари. Исто така, функцијата Беспрекорна игра им овозможува на гејмерите да го интегрираат напредокот во играта на нивните десктоп и мобилни уреди. Генерално, компанијата ги надминува очекувањата.

Најнови вести

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Новости