Моќта на Волкот: Држи и победи

Playson

2021-09-28

Katrin Becker

Овој блог пост е за моќта на Волкот. Тоа е коцкарска игра која неодамна е во тренд во светот на онлајн казиното. Вљубениците во коцкањето ширум светот се собираат во оваа иновативна нова игра што го зафати Лас Вегас. Правилата се едноставни, но може да биде тешко да се победи поради начинот на кој тие ја дизајнирале играта.

Моќта на Волкот: Држи и победи

Ќе разгледаме што треба да знаете пред да играте ваков тип на автомат за вистински пари!

Волкот моќ на Плејсон

Wolf Power е најновото издание од Плејсон. Видео слотот ве води на патување низ овие живописни пејзажи, доловувајќи го животот во сите негови природни чуда. Со 5 бесплатни вртења и множители кои се заедно со него за уште понаградувачко искуство!

Овој слот е полн со незаборавни и возбудливи карактеристики што ќе ги зголемат вашите шанси за победа. Од симболот Scatter, кој може да активира 10 бесплатни вртења во исто време со наредени диви диви, ако сте доволно среќни да го фатите на 3 тркала во која било позиција, или од режимот Бесплатни вртења каде што редовните симболи на Stacked Wild се притискаат во неговото целосно појавување форма кога дел од добитни комбинации; оваа игра има по нешто за секого.

Бонусната игра, исто така, вклучува и целосно омилен механичар за задржување и победа активиран од двете главни игри, како и од режимите за бесплатно вртење: една карактеристика е уште повозбудлива од друга!

На мрежата 5x3 има 20 фиксни линии за плаќање со симбол на Stacked Wild - симбол за расфрлање - бонус и симболи за моќ. Посебни карактеристики на оваа видео-слот-игра се интерактивните бонус кругови со механичарот за задржување и победа.

За секој Бесплатни вртења во круг има шанса да добиете диви, множители или дури и секундарни: симболот Scatter ќе активира бесплатни вртења на макари до вкупно 25 пати. Нивото на нестабилност е средно-ниско бидејќи има систем за приклучување со ниска варијанса - „Автоматски приклучоци“ кој го прилагодува бројот на активни линии за плаќање од 20 на 15 (или обратно) во зависност од влоговите за рамнотежа за време на играта.

На пример: ако играчот се обложи на 50% од големината на влогот, тогаш бројот на линии за плаќање автоматски се намалува за половина; исто како кога износот на облогот на играчот достигне 100%. На овој начин секогаш можете да играте Wolf Power според вашата банка.

Играта е нова, така што сè уште нема информации за процентот на враќање на играчот (RTP) за неа. Програмерите ветуваат минимална стапка на RTP од 96%, иако тоа значи дека никогаш нема да изгубите повеќе од таа сума во едната рака.

Мистичниот волчји дух е клучот за победата во оваа адреналинска игра!

Карактеристики на играта

Симболот Wild може да се наредени за да се создадат повеќе победнички комбинации. Исто така, ќе имате шанса да освоите бесплатни вртења, множители и џекпот во играта кога ја играте оваа игра. Плус, има многу други начини да се добие голема победа на Wolf Power! Преземете денес бесплатно и подгответе се за авантура која ќе ве однесе длабоко во шумата каде што ќе најдете многу волци! Оваа слот-игра на тема волк ги има сите ваши омилени карактеристики како што се симболи за расфрлање, бонус кругови, дивини, симболи за моќ и бонуси за задржување и освојување. Што чекаш? Играј сега!

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести