Топ 10 Playson Mobile Casino

Playson е релативно нов провајдер на казино софтвер со ветувачка иднина. Нивната база е во Малта, а нивниот примарен фокус е на слотови. Тие се гордеат што имаат посветен тим од способни програмери и веќе имаат испорачано преку 40 целосно функционални казино игри, вклучувајќи Fruits & Jokers и Super Burning Wins.

Најнови вести

Моќта на Волкот: Држи и победи
2021-09-28

Моќта на Волкот: Држи и победи

Овој блог пост е за моќта на Волкот. Тоа е коцкарска игра која неодамна е во тренд во светот на онлајн казиното. Вљубениците во коцкањето ширум светот се собираат во оваа иновативна нова игра што го зафати Лас Вегас. Правилата се едноставни, но може да биде тешко да се победи поради начинот на кој тие ја дизајнирале играта.

Playson влегува на новорегулираниот грчки пазар
2021-07-14

Playson влегува на новорегулираниот грчки пазар

Битката за доминација на новорегулираниот грчки пазар за коцкање се вжештува. Овој пат, Playson е тој кој на 8 април 2021 година објави дека ќе нуди услуги за коцкање на своите мобилни казино и онлајн казино фанови во земјата. Значи, што се готви на овој свежо регулиран пазар на iGaming?