NetEnt: Краток преглед

NetEnt

2021-08-03

Katrin Becker

NetEnt е врвен снабдувач на дигитално дистрибуирани системи за игри користени од некои од најуспешните светски оператори за онлајн игри. Во овој блог, ќе ги погледнеме нивните најнови вести во индустријата, вклучително и нивната најнова награда на Глобалните награди за игри во Лондон на почетокот на оваа година и нивниот нов производ.

NetEnt: Краток преглед

Највозбудливите игри на NetEnt

Прво, Divine Fortune Megaways е прогласен за лансирање производ на годината за 2020 година на Глобалните игри за игри во Лондон на почетокот на 2021 година и беше еден од најуспешните производи на NetEnt во 2020 година. Тоа е слот со 6 ролни, митски тематски и беше на врвот на најиграните рангирања и во Европа и во САД. Оригиналниот Divine Fortune беше многу сакан скапоцен камен од NetEnt, така што не е изненадувачки што ремиксот на Megaways беше голем хит и ширум светот. Навивачите ја сакаа играта во изминатите 12 месеци и оваа награда е заслужена награда за нејзиниот успех.

Нов, уникатен слот-наслов

Следно, NetEnt објави нов зачинет производ во март 2021 година во нивната колекција: видео слот за пеколна кујна на Гордон Рамзи. Врз основа на ТВ-шоуто, играта има уникатни бонус функции кои не се достапни во ниту еден друг слот. NetEnt се гордеат што носат нова механика во онлајн казино индустрија и јасно е дека брендираниот договор со Гордон Ремзи не е исклучок.

Беше добра година за NetEnt и не се сомневаме дека тука ќе има повеќе вести од нив наскоро во иднина.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости