Играчот на Оптибет го освојува моќниот мега Мула џекпот

Microgaming

2021-10-14

Benard Maumo

Microgaming's Мега Мула е навистина легендарна мрежа за џекпот. До денес, прогресивниот џекпот е исплатен над 1,45 милијарди евра. Од таа сума, повеќе од 137 милиони евра се исплатени во повеќе онлајн казина само оваа година.

Играчот на Оптибет го освојува моќниот мега Мула џекпот

Имајќи го предвид тоа, на 6 август 2021 година, играч на Optibet ја освои наградата од 7.231.507,69 евра на прогресивната мрежа. По оваа победа со седум цифри, неименуваниот играч се приклучи на „Куќата на славните“ на милионери џекпот на Microgaming.

Втора џекпот победа за Optibet

Откако ќе го активира џекпотот од 7,2 милиони евра, играчот на Optibet станува 101-виот добитник на најплатената онлајн мрежа на прогресивен џекпот.

Треба да се запомни дека најновата победа доаѓа веднаш по уште една победа од 6.597.136,10 евра во јули 2021 година. Интересно е што неименуваниот играч, исто така, потекнува од Optibet.com, мобилно казино во сопственост на Enlabs.

Како што е традиција со сите добивки на џекпот на Microgaming, најновиот играч на Optibet ја доби наградата паушално.

Фантастична сума за победа

Говорејќи веднаш по победата, извршниот директор на Microgaming, Џон Колман, испрати огромни честитки до среќниот играч. Тој рече дека компанијата се навикнала на огромни победи на Мега Мула и дека последната победа е фантастична.

Колман продолжи со упатувајќи честитки на компанијата до Optibet.com за освојувањето на вториот Mega Moolah прогресивен џекпот за исто толку месеци.

Во меѓувреме, CPO во Enlabs, Крис Дејвис, рече дека компанијата била воодушевена кога Мега Мула за прв пат ја освоил еден од нејзините играчи. Сепак, за неколку недели тоа да му се случи на друг играч на Оптибет е извонредно, истакна тој.

Понатаму, Дејвис рече дека е сигурен дека и новите и постоечките гејмери на местото за коцкање ќе ја ценат ситуацијата и ќе ја припишат на среќата на брендот на казиното. Дали е тоа вистина? Можеби!

Други импресивни Microgaming победи во 2021 година

Горенаведените победи на Mega Moolah се несомнено импресивни. Сепак, тоа не е ништо во споредба со рекордните 19.430.723,60 евра што ги освои неименуван белгиски играч во мај 2021 година.

Среќниот играч го освои џекпотот Absolootly Mad: Mega Moolah играјќи на Napoleon Sports & Casino. Како резултат на тоа, оваа осумцифрена сума станува највисоката исплата досега од прогресивната мрежа од нејзиното основање во ноември 2006 година. Исто така, победата го означува вториот пат кога рекордот е соборен.

Само неколку дена претходно, на 23 април, WowPot на Microgaming беше погоден по втор пат за нешто помалку од еден месец. Повторно, белгиски играч во Napoleon Sports & Casino ја освои наградата од 2.025.388,75 евра. Ова е само пет дена откако среќниот играч на 32Red го активираше WowPot прогресивот за да си замине со 17,5 милиони евра.

Пријатен поглед во моќните купови на Game of Thrones

Microgaming продолжува да располага со десетици сосема нови онлајн слотови секој месец. На 10 август 2021 година, агрегаторот соработуваше со Slingshot Studios за да ги врати играчите во Вестерос преку „Game of Thrones Power Stacks“.

Станува збор за 5-релер со до 40 линии за плаќање и вклучува омилени фановите како што се Џон Сноу, Санса Старк и Тормунд Џантсбејн. Овие ликови и други како Ноќниот крал и Денерис Таргариен се најплатените симболи на играта.

При секое вртење, возбудливата функција Power Stacks се активира и е достапна во основната игра или бесплатните вртења. Индикаторот се превртува за да открие различен симбол, кој слетува супер наредени за предметното центрифугирање. Се разбира, ова може да доведе до огнен потенцијал за победа.

Во меѓувреме, играчите се телепортираат на Железниот трон откако ќе слетаат три скетери. За возврат, се доделуваат 15 бонус вртења со диви симбол.

Генерално, Game of Thrones Power Stacks е многу забавен онлајн слот. И за да биде посочно, потенцијалот за победа е до 25.000 пати повеќе од првичниот влог.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести