Топ 10 IGT (WagerWorks) Mobile Casino

IGT е провајдер на казино софтвер кој обезбедува решенија за игри од крај до крај. Компанијата има седиште во ОК и има тим од над 12000 вработени низ целиот свет. Нивната мисија е да обезбедат игри, лотарија, дигитални и социјални решенија, за казина кои сакаат да им понудат на своите клиенти повеќе од само возбудливо искуство со игри.

Најнови вести

Експертски совети за да добиете бесплатни пари на мобилни слотови
2022-03-17

Експертски совети за да добиете бесплатни пари на мобилни слотови

Слот машините се вообичаени во секое мобилно казино. Покрај тоа што се едноставни за играње, тие нудат високи исплати кои можат да достигнат десетици милиони. Тоа не е се. Вашиот бонус за добредојде за мобилни казино најверојатно ќе има неколку бонус вртења на одредени слот машини како Starburst. Така, едноставно кажано, ги има сите шанси да освоите бесплатни пари на мобилните слотови. 

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година
2020-11-24

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година

Значи, кој ги снабдува најдобрите мобилни апликации за коцкање? Додека многу играчи на онлајн казино ја игнорираат оваа тема, на располагање казино софтвер може да го одреди целокупното искуство со игри. Добавувачот на играта може да влијае на шансите за играње, правилата, ограничувањата на табелата и многу повеќе. Плус, тоа го прави вашиот мобилни казино многу поедноставно селектирање, ако ги познавате најдобрите развивачи на софтвер. Значи, ајде да дојдеме до тоа и да разговараме за некои добавувачи на софтвер кои ги напојуваат врвните апликации за коцкање во 2020 година.