Ezugi: Водечки развивач на игри во светот

Ezugi

2021-08-09

Eddy Cheung

Езуги, водечки развивач на казино во живо, основана во 2012 година од ветерани од индустријата за игри, обезбедува иновативни игри со дилери во живо на онлајн операторите. Ќе разговараме за најважните моменти од нивните најнови подвизи во преглед на вестите од нивната индустрија.

Ezugi: Водечки развивач на игри во светот

Историја на Езуги

Основан во 2012 година, Езуги прерасна во клучен играч во казино во живо, управувајќи со девет студија со 20 игри и соработувајќи со преку 100 оператори низ целиот свет, со Twin како негов најнов и многу добредојден додаток. Целосното портфолио на игри на маса на Езуги сега е достапно за играње во Твин. com.

Играчите во повеќе земји низ светот сега можат да уживаат во возбудливата забава што ја носи наградуваното портфолио на игри на Ezugi. Целосниот пакет на игри на Езуги е достапен за играње и започна навреме за презакажаната индиска Премиер лига и зафатениот календар за крикет.

Партнерство за игри со бела шапка Како и овој договор помеѓу Езуги и Твин, Езуги го зајакна нивното постоечко партнерство со мрежата на Бејт Хет Гејминг. Игрите на Ezugi се емитуваат од вкупно девет најсовремени студиа лоцирани низ целиот свет, секое обезбедува луксузни средини со високо обучени дилери и модерни технологии за да се обезбеди супериорно искуство во живо на казино на операторите и нивните играчи, ненадмината од повеќето други провајдерите на пазарот.

Нивниот нов партнер, White Hat Gaming, обезбедува водечка iGaming платформа на пазарот која е безбедна и флексибилна, со слотови, казино и дилери во живо и е снабдена од повеќе од 100 провајдери, сега вклучувајќи го и Ezugi.

Се чини дека Езуги продолжува да ја зголемува својата глобална привлечност како светски лидер во раскошното, казино во живо искуство за онлајн игри преку собирање партнерства со казино во живо и мрежи за онлајн игри. Ќе биде интересно да се види како овие партнерства ја зголемуваат својата публика, пазарат и влијаат на нивните производи и услуги. Езуги дефинитивно е оној што треба да се гледа за 2021 година.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести