Топ 10 Dream Catcher Мобилно Казино

Dream Catcher е заснован на позната казино игра со тули и малтер. Тој е омилен за многу играчи поради неговата едноставност и возбуда. Играчите едноставно се обложуваат и вртат тркало за вистински пари.

Вртењето на тркалото за вистински пари е совршен начин да дознаете повеќе за светот на мобилните казино игри. Играта е многу забавна и ги тера луѓето да играат со часови.

Топ 10 Dream Catcher Мобилно Казино
Што е Dream Catcher?
Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
Што е Dream Catcher?

Што е Dream Catcher?

Играта Dream Catcher користи исправено вертикално тркало со 54 различни обоени делови поделени како пита или торта. Секоја обоена област има број, како што се 1, 2, 5, 10, 20 и 40. Може да има и множители.

Обоениот и нумериран дел плаќа различни коефициенти ако играчот има доволно среќа да слета на него. Шансите одговараат на тоа колку од истиот број и бои постојат на тркалото. Боите со повеќе делови привлекуваат помали шанси, додека боите со помалку делови привлекуваат повеќе шанси. На пример, 40 плаќа повеќе бидејќи има многу малку делови со 40 на тркалото. Меѓутоа, спротивното важи за бројот 1, кој е најчестиот број на тркалото.

Играчите се обложуваат (обично чипови за казино) на број за кој веруваат дека ќе слета. Тие обично се ставаат на маса со квадрати во офлајн казино. Сепак, на а мобилни казино ова може да се разликува.

Победникот го добива облогот назад и освоената сума. Значи, ако играчот се обложи 5 долари на број 2, тој го добива својот облог од 5 долари, а потоа уште 10 долари (2 x облог од 5 долари) од мобилното казино Dream Catcher. Меѓутоа, ако не се добие број значи дека облогот е изгубен. Сите победници се платени, а загубените облози се бришат од табелата. Потоа, мобилното казино ќе започне уште едно вртење.

Што е Dream Catcher?