Топ 10 Покер со три карти Мобилно Казино

Покер играта со три карти е измислена во 1994 година од Дерек Веб. Тоа е игра базирана на покер, лесна за учење и лесна за играње. Откако беше измислен, стана многу популарен и добро познат во мобилните казина ширум светот.

Поради својата популарност, брзо беше воведен во онлајн казина. Како и многу други казино игри, покерот со 3 карти не се игра против други луѓе, туку против дилерот. Во оваа ситуација, блефирањето или измамувањето е невозможно. Главната цел е да се погоди највисоката покер рака со само три карти, како што сугерира името.

Топ 10 Покер со три карти Мобилно Казино
Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
Како да играте мобилен покер со три карти

Како да играте мобилен покер со три карти

Класична покер маса со три карти се состои од три области за обложување: пар плус, анте и игра. Играта започнува со ставање облог во пар плус или анте област. Потоа, дилерот му дава на секој играч по три карти. Ако играчот има облог во областа за анте обложување, има две опции: или преклопете или изберете да играте.

Ако решат да се преклопат, играта е завршена и дилерот го собира антето на играчите. Ако одлучат да продолжат, мора да се направи дополнителен облог еднаков на неговиот анте. Откако ќе се направи изборот, дилерот ја открива својата рака со три карти.

Во овој случај, може да има три резултати:

 1. Ако раката на играчот е поголема, тие ќе победат, добивајќи и анте и облог за играње.
 2. Ако раката на дилерот е повисока, банката ги собира двата облози.
 3. Секоја вратоврска оди кај коцкарот.

Рангирање на рацете во покер со 3 карти

Бидејќи играта вклучува само три карти, рангирањето се разликува од стандардните покер игри. Единствените можни рангирања се следниве:

 • Висока картичка
 • Пар
 • Исплакнете
 • Директно
 • Тројца од еден вид
 • Прав флеш

Ако некој играч има директно флеш, тројца од еден вид или стрејт, тој ќе добие бонус врз основа на табелата за плаќање.

Како да играте мобилен покер со три карти
Правила за покер со три карти

Правила за покер со три карти

Покер игра со три карти помеѓу дилер и играч. За да ја започне играта, играчот мора да стави антена во одредена област за анте, а дополнително, може да стави и пар плус облог. Секој играч добива три картички свртени надолу.

Ако некој играч направи првичен облог, тогаш мора да подигне или преклопи. Ако се преклопат, тогаш го губат својот облог. Ако покачат, тогаш мора да додадат облог за игра еднаков на нивниот првичен облог. Откако ќе се реализираат сите овие чекори, дилерот ќе ги открие своите картички. За да се квалификува, на дилерот му треба кралица или нешто повисоко.

Редоследот на покер раце

 • Ако дилерот не може да се квалификува, играчот ќе ја добие вредноста на првичниот облог, а исто така и парите од залогот за играње.
 • Ако раката на дилерот се квалификува, тогаш, со споредување на двете раце, победникот ќе биде прогласен.
 • Доколку играчот поседува поголема рака, ќе му бидат платени и двете, ante и play bet.
 • Ако играчот има пониска рака, дилерот ќе ги собере облозите.
 • Ако дилерот и играчот се изедначат, тогаш играчот ги добива двата облози.
 • Ако играчот погоди директно или нешто повисоко, без оглед на раката на дилерот, ќе добие ante бонус.
Правила за покер со три карти
Стратегија за покер со три карти

Стратегија за покер со три карти

Како што правилата на играта се лесни за учење, така е и стратегијата. Една сигурна стратегија се состои во намалување на работ на куќата. Вообичаено, играта покер со три карти има мала куќна предност, приближно 3,3%. Но, случајната стратегија и страничните облози може значително да ја зголемат предноста на куќата.

Ставањето облози на пар плус, исто така, ќе додаде уште неколку проценти во куќата. Очекувањето големи исплати како прав рамна е удобна мисла, но во исто време, ризикот од губење е многу поголем. Затоа, подобро е да се избегнуваат облози со пар плус и играјте одговорно.

Друга општа стратегија се состои од 3 главни техники:

 • Правила

Совладувањето на правилата е клучот за успехот. Ова ќе избегне грешки и случајни облози и ќе го намали обложувањето со ризик.

 • Буџет

Откако ќе се одреди буџетот, играчот мора да се држи до него и да не го надминува. Минималната деноминација за онлајн покер со три карти е 1$, 5$ или 25$. Правењето умерени облози ќе го продолжи времето поминато во играта и стандардно, шансите.

 • казино

Избор на истото мобилни казино тоа е исто така предност. Со стекнување искуство во исто казино и игра, играчот ги зголемува шансите. Покрај тоа, лојалните играчи се наградени со бонуси од страна на казина, со што се зголемува буџетот.

Стратегија за покер со три карти
Покер со три карти бесплатно

Покер со три карти бесплатно

Содржи големи исплати, основни правила и разумна предност, играта покер со три карти беше брзо прифатена од мобилните казина. Повеќето онлајн казина обезбедуваат бесплатна верзија на играта, што ја прави достапна за секого. Ако некои луѓе ја користат оваа можност да се забавуваат, други ја користат за поголема корист.

Голема предност на игрите обезбедени во бесплатен режим е фактот што на играчите им се дава одлична можност да научат и апсорбираат различни стратегии, особено за оние игри кои не се базираат само на среќа. Со бесплатно вежбање покер со три карти, играчот може да проба која било тактика и шема без да инвестира пари.

Покер со три карти бесплатно
Покер со три карти со вистински пари

Покер со три карти со вистински пари

Играњето покер со три карти онлајн може да биде пријатна активност, но ако е вклучен финансискиот ризик, сè мора да се управува како професионалец. Ова е причината зошто некои работи мора да се избегнуваат и други работи што треба да се земат предвид при играњето мобилни казино игри.

 • Играчите никогаш не треба да го надминуваат буџетот поставен за играта.
 • Доброто расположение може да ја фаворизира шансата за победа.
 • Извалканиот и расипан ум никогаш нема да привлече добар резултат.
Покер со три карти со вистински пари
Историја на покер со три карти

Историја на покер со три карти

Играта покер со три карти е релативно нова. Потекнува од стандардна игра покер и е создадена во 1994 година. Неговиот изум му се припишува на Дерек Веб. За прв пат, играта беше усвоена од Гранд Казино во Мисисипи. Исто така, во 2002 година беше воведен во Обединето Кралство.

Играта стана многу популарна и брзо беше интернализирана од казината. Причината за ова брзо воздигнување е фактот што ги содржи главните елементи за успешна казино игра: лесно е да се разберат правилата и лесно се игра, исплатите се привлечни и работ на куќата е прифатлив за секое казино.

Историја на покер со три карти

Најнови вести

Топ 5 причини за инсталирање мобилни апликации за онлајн покер
2020-11-06

Топ 5 причини за инсталирање мобилни апликации за онлајн покер

Ако барате причини да започнете да играте мобилен покер, дефинитивно сте на вистинското место. Тоа, рече, на гејмерите особено им се допаѓа видео покер апликации затоа што нудат две многу важни игри - видео покер и слотови . Сепак, има повеќе за ова отколку само играње слотови и видео покер. Значи, заокружив неколку главни причини зошто треба да играте мобилен онлајн покер денес!

Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите
2020-11-04

Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите

Ако сакате да играте покер на вашиот омилен мобилни казино и не знаете од каде да започнете, оваа страница е прилагодена за вас. Значи, како можете да играте и да победите на мобилни покер казина? Дури и на победниците на сериски мобилни казино им е предизвик да победат на апликации за онлајн покер без некои сериозни совети за покер. Значи, ајде да ја прекинеме потерата и да разговараме за некои покер стратегии кои ќе им помогнат и на почетниците и на професионалците да добијат пари за покер.

Најдобри мобилни игри за Android, ноември 2020 година
2020-11-03

Најдобри мобилни игри за Android, ноември 2020 година

Сигурно нема недостиг од висок квалитет мобилни казина да се регистрирате денес. Иако ова значи дека вашата изборна главоболка е завршена, тоа исто така значи дека сега ќе уживате повеќе бонус промоции и бесплатни игри. Со бесплатните игри, можете да уживате во неограничени сесии без да одвоите пара од вашите вистински пари. Значи, ајде да се зафатиме и да ги идентификуваме најдобрите мобилни игри за Android што треба да се играат бесплатно во 2020 година.