Молња рулетот на Evolution оди во Њу Џерси

Evolution Gaming

2022-02-01

Benard Maumo

2022 година не можеше да започне подобро за љубителите на Еволуција во Њу Џерси. Ова е откако специјалистот за украсени игри во живо објави на 14 јануари дека Lightning Roulette сега ќе биде достапен во најдобрите мобилни казина во Garden State.

Молња рулетот на Evolution оди во Њу Џерси

Забележете дека оваа наградувана игра во живо е најпопуларната игра со рулет на Evolution, која беше лансирана уште во 2018 година.

Што е рулет Молња?

Lightning Roulette е уникатна казино игра во живо која ги спојува елементите на француското тркало со шоу-афера за електрична игра. Овде, слетувањето на среќен број дава опсег на исплата помеѓу 50x и 500x првичниот влог. Покрај овие фантастични мултипликатори, оваа игра им овозможува на играчите да изберат приватна маса, личен дилер во живо и да ја контролираат брзината на играта. 

По нејзиното лансирање, оваа игра постигна огромен успех, освојувајќи бројни iGaming признанија во процесот. На пример, оваа варијанта на казино во живо беше избрана за игра на годината на EGR Operator Awards 2018. Запомнете дека Lightning Roulette ги следи стапките на Auto Lightning Roulette кој беше лансиран во државата пред околу една година.

Домашен бренд со неверојатна технологија

Како и обично, Еволуција игри брзо го изрази своето задоволство од оваа значајна пресвртница. Говорејќи по лансирањето, Џеф Милер, комерцијален директор на Evolution за Северна Америка, рече дека компанијата не може да биде посреќна што ќе дебитира Lightning Roulette во Њу Џерси. Тој изрази уверување дека играта ќе биде омилена меѓу играчите и операторите во Њу Џерси.

Тоа не е се. Милер додаде дека Lighting Roulette е домашен бренд на Evolution кој направи револуција во рулетот. Тој продолжи дека играта и поставувањето на студиото користат неверојатно напредна технологија. Конечно, официјалниот претставник изјави дека компанијата бара да инсталира табела Lightning Roulette во сите американски држави со студио во живо на Evolution. 

Како да играте рулет со Evolution Lightning

Играњето на оваа извртена верзија не е предизвик за оние кои знаат како да ја играат класичната рулет игра. Тоа е затоа што содржи слични правила на игра и облози на стандардната маса за рулет. Забележете, сепак, дека играта не може да се игра бесплатно. Но, пред да почнете да се жалите, тоа е норма со сите казино игри во живо. Следете ги овие чекори:

Чекор 1. Отворете го делот „Казино во живо“ во вашето мобилно казино и изберете Lightning Roulette by Evolution.

Чекор 2. Откако ќе ја вклучите играта, изберете вредност на чипот и ставете облог. Повеќето казина нудат ограничувања на масата помеѓу 0,20 и 2000 долари. Ова треба да биде доволно за да се приспособи на која било џебна големина.

Чекор 3. Во текот на секој круг се одредуваат максимум пет молњски броеви. Секој број може да добие множителска вредност од 50x и 500x.

Чекор 4. Ако топката слета на вашиот облог, се врши размислување за исплата и започнува нова рунда. Не е ништо комплицирано, всушност!

Молња Блек Џек како алтернатива

Еволуцијата постојано докажа дека е господар на иновациите. Значи, ако сте љубител на блек џек, уживајте во наелектризираното мултипликативно искуство со Lightning Blackjack. Ова е најновото дополнување на постојано проширувачката и наградувана серија Lightning на Evolution, откако дебитираше во ноември 2021 година. 

Како и Lightning Roulette, оваа блек џек игра е достапна и во прво лице RNG и во варијанти во живо. Во двете игри, множителска вредност помеѓу 2x и 25x се доделува на победничката рака, во зависност од резултатот. За да се префрлите на варијантата во живо, само допрете го копчето „GO LIVE“.

Коментирајќи по лансирањето, Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, рече дека оваа игра го зачувува вистинското значење на класичниот блек џек додека додава дополнителна димензија преку Lightning Multipliers. Генерално, оваа прекрасна игра во живо е задолжителна игра ако сакате да уживате во зголемени исплати на маса за блек џек.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости