Еволуција дебитира со сосема нова казино шоу за готовина или готовина во живо

Evolution Gaming

2021-12-01

Ethan Tremblay

Evolution Gaming е наградуван развивач на мобилни казино игри познат по своите забавни наслови и иновации. Овој пат, компанијата објави на 22 септември 2021 година дека ќе лансира Cash or Crash, уникатна казино игра во живо. Значи, што е ново од оваа возбудлива иновација на Evolution?

Еволуција дебитира со сосема нова казино шоу за готовина или готовина во живо

Преглед на готовина или пад

Оваа нова мобилна казино игра во живо ги носи играчите на блиско возење високо над небото. Играчите ќе го користат својот билет за да се искачат на платната табела од 20 скалила, каде што ќе наидат на зелени или црвени топки. Има и една златна топка.

За секоја извлечена зелена топка, играчите можат да продолжат да играат со 100% од нивниот почетен влог или да повлечат 50% и да продолжат со салдото. Алтернативно, можете да искеширате сè и да го ослободите возењето. Што се однесува до златната топка, можете да активирате бонус игра со максимална исплата од 50.000 пати почетен влог. За жал, исцртувањето на црвената топка ќе го уништи вашиот блимп и влог.

Подолу се главните карактеристики на играта:

  • 99,59 RTP
  • Златна топка: бонус игра со множител до 50.000x.
  • Зелена топка: продолжи да се качуваш по скалата од 20 скалила.
  • Црвена топка: го прекинува кругот на играта и ја завршува играта.

Целта е да се искачите на скалата од 20 чекори колку што можете повисоко. Но, прво, ќе треба да се обложите пред да се избере топка по случаен избор. Запомнете, има до 24 топки на кои гејмерите можат да се обложуваат.

Повеќе Донесување одлуки и стратегија

Evolution брзо изрази возбуда веднаш по објавувањето на играта. Според главниот директор за производи на компанијата, Тод Хаушалтер, играта воведува повеќе стратегија и одлучување како никогаш досега.

Тој продолжи дека Cash or Crash е најдарежливата игра што некогаш ќе ја сретнете во најдобрите мобилни казина. Ако се игра оптимално, играта има 99,6 RTP, на исто ниво со другите игри засновани на вештини како блек џек и видео покер. Г-дин Haushalter го сумираше тоа велејќи дека играта е чисто коцкарско искуство со нула странични облози и сложеност.

Еволуцијата го лансираше Fan Tan

Во другите вести за производите, Evolution го објави дебито на Фан Тан на 15 септември 2021 година. Давателот на решенија за казино во живо рече дека играта е наслов со древна азиска тема што се пренесува во живо од неговото студио. Fan Tan е игра со врвна оцена во Макао и се заснова на повторени поделби на мониста.

Во оваа игра, играчите се обложуваат на цифра помеѓу еден и четири или друга комбинација од овие броеви. Победничкиот облог се создава со предвидување на бројот на зрнца што остануваат на масата откако крупието ќе создаде четири групи на мониста.

За време на претставувањето, Тод Хаушалтер рече: „Фан Тан е древна игра и во голема мера заборавена игра, но сакавме да и оддадеме почит со оваа свежа и модерна верзија. Ќе ја претставиме играта на сосема нова генерација играчи и таа е одлична начин да се забавуваат играчите на Бакара кога бараат алтернатива за нивната главна игра“

Исто така, од витално значење е да се забележи дека Фан Тан има богата кинеска историја, која датира пред повеќе од 20 века. Неодамна во 60-тите, играта беше потпора на повеќето казино подови во Макао. Значи, несомнено е одличен додаток на Evolution.

Збирот

Evolution уште еднаш ја докажа својата моќ како најдобар развивач на мобилни казино игри во живо. Игрите погоре стануваат жешки по неодамна објавените Gonzo's Quest Treasure Hunt и Crazy Time, кои и двете се хитови во повеќето мобилни казина. Сè на сè, очекувајте да видите повеќе вертикали на казино во живо од искусниот тим на Evolution.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости