Торо полудува во дивиот Торо II

Elk Studios

2022-01-10

Katrin Becker

Торо, маротачкиот бик од студиото ЕЛК, пукна низ арената во 2016 година. Првиот напаѓач во октомври 2021 година, тој огромно се враќа во вашето омилено мобилно казино. Овој слот за полнење од шведскиот развивач може да се пофали со растечки ролни, повеќекратни бесплатни вртења, прогресивни мултипликатори и максимална стапка на плаќање од 10.000 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени за трчање со диви бикови? Закопчајте!

Торо полудува во дивиот Торо II

Диви Toro II слот преглед

Wild Toro II е прилично сличен на првиот дел во дизајнот. Сепак, ELK Studios ги прави работите поисполирани со малку подинамична графика. Играта доаѓа со поглед одоздола нагоре на зградите, тезгите и продавниците на локацијата на шпанскиот град. Иако на улиците нема луѓе, Торо и неговите пријатели, Матадорот, го олеснуваат расположението со нивното жестоко ривалство.

Настрана, оваа игра се игра на табла за игра 5x5 со најмногу 259 начини за победа. Ќе добиете до 8 симболи за плаќање на макарите, а стандардните симболи се JA royals. Симболите за премиум се обоени портокали, розови рози, сребро и злато. Симболот роза плаќа најмногу, давајќи им на играчите 1,5, 2,5 или 5 пати почетен влог за приземјување 3, 4 или 5. Со совпаѓање на 3, 4 или 5 симболи или дивила низ линијата за наплата (лево кон десно) се создава победничка комбинација .

Во меѓувреме, иконите од злато, сребро и Бик ја претставуваат дивината. Како што се очекуваше, тие ги заменуваат сите други заеднички симболи освен Торо и Матадор. Генерално, тоа е целосно опремен онлајн слот со повеќе можности за победа.

Диви Toro II бонус карактеристики

Како и повеќето мобилни казино игри од ELK Studios, ова продолжение има многу забавни карактеристики. За почеток, одликата Expanding Reels се активира секогаш кога иконата Matador ќе се спушти на ролните. Како што беше кажано претходно, играта започнува со 259 линии за плаќање. Слетувањето на оваа функција ги зголемува редовите до максимум 8 со 502 линии за плаќање.

Потоа, тука е карактеристиката X-iter. Оваа функција им овозможува на играчите да се приклучат на акцијата во пет специфични режими на игра. Секој режим доаѓа со мултипликаторна вредност од 5x од влогот до 500x. Значи, изберете и играјте според ваш вкус и финансирање.

Следно е функцијата Walking Wilds. Еве, Торо впива мултипликатори од Голд Матадор ако ги нокаутира. Потоа, Торо се менува во див мултипликатор кој оди. Неговата мултипликаторна вредност се зголемува при одење налево, доделувајќи вртења во процесот.

Функцијата Toro Goes Berzerk е уште една карактеристика на која треба да се внимава. Оваа функција се активира ако Торо и Матадор слетуваат на ролните истовремено. Резултатот? Торо ги наплаќа и ги соборува Матадорите. Ова остава трага од дивините зад себе.

И на крај, тука е функцијата Matador Respins. Оваа бонус функција се активира ако барем еден Матадор погоди. Ако е златен матадор, тој ќе се помести по едно место налево на секое вртење. Ова се случува додека тој не излезе од подиумот. Исто така, златниот Matador доаѓа со мултипликатори кои се зголемуваат со секој чекор налево.

Диви Toro II варијанса, RTP и граници на облози

Фреквенцијата на Wild Toro II е оценета од средна до висока со фреквенција на удар од 22,1%. Како тоа да не е доволно, RTP е на долниот дел од работите со 95%. Сепак, ова е традиција со повеќето ELK игри овие денови.

Значи, за да се поправат работите, оваа игра обезбедува ограничувања за обложување погодни за играчите од 0,20 до 100 долари. Уште повеќе, максималната добивка е 10.000 пати повеќе од влогот. Ова значи дека среќниот играч може да си замине со 10 милиони долари ако е доволно храбар.

Диви Торо II финална проценка

Wild Toro е мешана торба, во зависност од тоа како некој гледа на неа. За почеток, стапката на RTP од 95% е 1% пониска од оригиналната верзија. Покрај тоа, средната до висока варијанса може да не одговара на некои играчи.

Но, едно е сигурно; нуди одлична комбинација на карактеристики. Повеќе Матадори значат повеќе победнички начини со трага од диви диви за зачинување на работите. Додадете ја максималната победа од 10.000 пати и оваа игра е потенцијално наградна.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости