Топ 10 Elk Studios Мобилно Казино

Elk Studios се студио за игри со седиште во Шведска, и тие се специјализирани за создавање супер забавни видео слотови за различни компании за онлајн коцкање. Тие навистина ги оживуваат своите игри, користејќи ги најдобрите можни анимации. Некои од нивните најпопуларни игри ги вклучуваат Wild Seas, Bloopers и Sam On The Beach.

Најнови вести

Торо полудува во дивиот Торо II
2022-01-10

Торо полудува во дивиот Торо II

Торо, маротачкиот бик од студиото ЕЛК, пукна низ арената во 2016 година. Првиот напаѓач во октомври 2021 година, тој огромно се враќа во вашето омилено мобилно казино. Овој слот за полнење од шведскиот развивач може да се пофали со растечки ролни, повеќекратни бесплатни вртења, прогресивни мултипликатори и максимална стапка на плаќање од 10.000 пати повеќе од влогот. Значи, дали сте подготвени за трчање со диви бикови? Закопчајте!