Топ 10 Edict (Merkur Gaming) Мобилно Казино

Edict (Merkur Gaming) е софтверска компанија која создава и обезбедува низа забавни и возбудливи слотови за онлајн казина ширум светот. Едикт работи од 1998 година и е со седиште во Германија. Некои од најпопуларните слотови од брендот ги вклучуваат Multi Fruits, Golden Gate и Mighty Dragon.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)