Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки

Betsoft

2022-02-21

Katrin Becker

На 27 јануари 2022 година, Betsoft го објави дебито на овошно искуство преку Triple Juicy Drops. Оваа сосема нова игра може да се пофали со каскаден систем, кој носи освежувачки поинаков начин на движење на макари. 

Betsoft започнува 2022 година со класичните тројни сочни капки

Во него се сместени и множители кои можат да ги зголемат добивките во текот на играта. Плус, играчите имаат единствена шанса да освојат три џекпот награди во вредност од 500x, 2.000x и 20.534x. Па, дали сте подготвени за овошната афера?

Triple Juicy Drops Слот Преглед

Triple Juicy Drops е привлечна слот машина која се игра на табла за игри 5x5. Гејмерите можат да создадат добитна комбинација со усогласување на три или повеќе симболи вертикално или хоризонтално. И погоди што? Можете да одговарате на кое било место на макари, вклучувајќи ја и централната позиција.

Настрана, играта може да се пофали со колекција на симболи. Осумте овошни симболи се икони со ниска плата, кои пребиваат нешто од 0,2x до 15x од влогот за пет од еден вид. Дињата е премиум овошен симбол, давајќи им на играчите 2,5x, 7,5x и 15x за 3, 4 и 5. Спротивно на тоа, бананата и близнаците се иконите со овошје со најниска плата, кои даваат 0,2x, 0,5x и 1x за 3, 4 и 5, соодветно. 

Во меѓувреме, ќе го видите дијамантскиот симбол, кој е иконата од највисокото ниво. Се исплаќа 5x, 8x и 20x за 3, 4 и 5. Исечените портокалови парчиња го претставуваат расејувањето на играта, плаќајќи 5x, 10x и 25x. И, се разбира, сочната дива ги заменува сите други стандардни икони кога ќе слета.

За да играте со автоматот Juicy Drops, користете ги копчињата плус (+) и минус (-) за да го поставите влогот по вртење пред да кликнете на копчето Spin. Во него има и пригодна функција за автоматско играње, што овозможува 5 до 100 автоматски вртења. Покрај тоа, мрежата 5x5 е супер ангажирана на екраните на паметните телефони.

Бонус карактеристики на Triple Juicy Drops

Triple Juicy Drops е несомнено профитабилна работа. На Каскадно механичарот гарантира дека новите симболи паѓаат на своето место секогаш кога ќе се забележи победа во оваа игра. Со едноставни зборови, новите симболи ги заменуваат победничките икони. Ова на крајот може да даде повеќе победнички комбинации.

Следно, оваа игра доаѓа со Диви симболи, кои слетуваат кога ќе се совпаднат пет симболи. Дивите множителски вредности се од 1x до 3x вашите вкупни победи.

Како што се очекуваше, ова Betsoft слот игра, исто така, има повеќе Бесплатни вртења. Играчите мора да слетаат 3, 4 или 5 скетери за да ги активираат. За возврат, ова отвора 10, 12 и 15 бонус игри. Забележете дека бонусните вртења не се единствени на кој било начин. Сепак, тие им даваат шанса на играчите да слетаат повеќе диви и да добијат мултипликатор.

Конечно, главната атракција на шоуто е Наградни тркала бонус функција. Ќе видите три вредности на овошје на десната страна на екранот. Ова се џекпот со нивоа на мини, супер и мега. Пополнете го мерачот со потребните икони за овошје откако ќе ставите 3 соодветни симболи на решетката за да добиете шут во тенџерето. 

Џекпотовите се плаќаат на следниов начин:

  • Мини – Соберете до пет симболи и добијте шанса да го освоите множителот 500x.
  • Супер – Соберете до 15 симболи за да освоите 2.000x џекпот.
  • Мега – Добијте 25 потребни симболи за да го дофатите импресивниот џекпот од 20.534 пати.

Запомнете, симболите се избрани по случаен избор. Исто така, тие ќе се менуваат по секои 20 вртења. Уште повеќе, секое тркало за џекпот има специјален пакет изненадувања, освен горниот мултипликатор.

Тројни сочни капки варијанса, RTP и ограничувања за облози

Triple Juicy Drops е многу испарлив автомат. Со други зборови, не очекувајте победите да паѓаат на секои три или четири вртења. Поради оваа причина, најдобро е да ја играте оваа игра со доволно добар буџет.

Како тоа да не е доволно, RTP на играта е 95,73%, што е пониско од просекот во индустријата од 96%. Сепак, ова не го прави слот машината да не може да се игра. Само забележете дека дури и разликата од 0,10% може да влијае на вашиот целокупен субсидирам.

Кога станува збор за границите за обложување, оваа игра е совршена за буџетски играчи. Облогот по спин се движи од 0,30 до 22 долари. Ова значи дека ако сте среќни да го освоите Мега џекпот со максималниот облог, добивате сума од 451.748 долари што ќе ви го промени животот. 

Тројни сочни капки: конечна пресуда

Овој овошен коктел на Betsoft е дефинитивно дарежлива новогодишна понуда. Решетката 5x5 со каскадни макари им овозможува на играчите да формираат сосема нова добитна комбинација секогаш кога ќе постигнат среќа. Исто така, изобилството на дивината за време на основната игра и високо наградните распрснувачи го прават овој автомат што мора да го проба секој страствен гејмер.

Но, за жал, нискиот 95,73% RTP и супер-високата варијанса може да бидат малку разочарувачки. Дополнително на ова, опсегот на обложување може да ги одложи оние што преземаат ризик. Сепак, тоа е прекрасна игра со возбудлив механичар и бројни бонус карактеристики. 

Не заборавајте да ги проверите игрите како Fruit Shop by NetEnt и Hot Chilli од Прагматична игра ако сте љубител на класични слот машини за овошје.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости